Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

396
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 47 48 49 ... 210
Перейти на сторінку:
професійна діяльність на ри­нку цінних паперів і деякі інші. Зокрема, органи внутрішніх справ вправі ану­лювати дозвіл на право керування транспортними засобами, володіння та ко­ристування зброєю; органи мисливського господарства — право на полювання; органи міськрайдержадміністрацій — право займатися підприємницькою діяль­ністю тощо.

2. Порядок заняття певними видами діяльності регулюється різноманіт­ними нормативно-правовими актами, включаючи відомчі, та нормами Госпо­дарського кодексу України.

3. Поняття «обов’язок» дано в коментарі до статей 31—32 даного Кодексу.

4. Поняття «не пізніше трьох днів» дано в коментарі до ст. 32 даного Ко­дексу.

5. Порядок звернення вироку суду до виконання визначений у ст. 404 КПК України. Суд разом зі своїм розпорядженням про виконання обвинувального вироку надсилає копію вироку тому органу, на який покладено обов’язок ви­конати вирок. З метою забезпечення виховного впливу вироку суд надсилає його копію в необхідних випадках підприємству, установі, організації за міс­цем роботи засудженого.

6. Копія вироку має бути завірена гербовою печаткою, підписом голови суду або судді, який виніс рішення по справі, та відповідати іншим вимогам, що ставляться до документів з діловодства й документообігу. До копії вироку суд видає супровідний лист, надрукований на бланку суду та зареєстрований у журналі вихідної кореспонденції.

7. Документ, що надавав право особі на заняття певними видами діяльнос­ті, вилучається у присутності засудженого до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, про що скла­дається акт у трьох примірниках, один з яких видається на руки засудженому, другий — направляється у кримінально-виконавчу інспекцію, а третій — під­шивається у відповідну справу з діловодства, що ведеться в органі, який впра­ві видавати (позбавляти) ліцензії.

8. Про виконання вимог вироку суду орган, який має право анулювати до­звіл на заняття певними видами діяльності, направляє письмове повідомлен­ня у кримінально-виконавчу інспекцію та суд, якщо отримав копію вироку для виконання.

Вимоги до такого повідомлення викладені у коментарі до ст. 32 даного Ко­дексу.

9. Виходячи зі змісту статті, що коментується, орган, який має право ану­лювати дозвіл на заняття певними видами діяльності, в установлений законом строк зобов’язаний здійснити три системні дії: а) анулювати ліцензію; б) вилу­чити її у засудженого; в) направити письмове повідомлення у кримінально-ви­конавчу інспекцію КВІ та суд.

Якщо зазначений орган не виконає хоча б однієї з цих умов, виникають підстави для притягнення винних посадових осіб до передбачених законом видів юридичної відповідальності, включаючи кримінальну (ст. 382 КК).

Стаття 34. Обов'язки засуджених до покарання у виді позбав­лення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю

1. Засуджений до покарання у виді позбавлення права обіймати певні по­сади або займатися певною діяльністю зобов’язаний виконувати вимоги ви­року суду, надавати за вимогою кримінально-виконавчої інспекції докумен­ти, які пов’язані з виконанням даного покарання, повідомляти інспекцію про місце роботи і проживання чи їх зміну, з’являтися за викликом до криміналь­но-виконавчої інспекції. У разі неприбуття засудженого без поважних причин він за поданням кримінально-виконавчої інспекції може бути підданий приво­ду органом внутрішніх справ. Поважними причинами неявки засудженого до кримінально-виконавчої інспекції у призначений строк визнаються: несвоєчас­не одержання виклику, хвороба та інші обставини, що фактично позбавляють його можливості своєчасно прибути за викликом і які документально підтвер­джені.

2. Засудженому забороняється без дозволу кримінально-виконавчої інспек­ції виїжджати за межі України.

1. Засуджений до покарання у виді позбавлення права обіймати певні по­сади або займатися певною діяльністю має права та обов’язки, що випливають з правового статусу засуджених (ст. 63 Конституції України; статті 7—10 КВК), та крім цього обов’язки особи, яка відбуває зазначене покарання.

2. Термін «виконувати» означає здійснювати що-небудь, реалізовувати за­вдання, наказ, задум і т. ін., проводити в життя.

Чинним законодавством України на засуджених до покарання у виді по­збавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю по­кладається виконання чітко визначених у статті, що коментується, обов’язків. При цьому їх виконання передбачає як вчинення конкретних, зазначених у цій статті дій, так і утримання від певних дій, зокрема і тих, що встановлені у ч. 2 статті, що коментується, — виїзд за межі України без дозволу КВІ.

3. Поняття «вимоги вироку суду» дано у Коментарі до ст. 31 КВК України.

4. Вимоги КВІ щодо засудженого мають бути законними виходячи з того, що органи державної влади та їх посадові особи зобов’язані діяти лише на під­ставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і зако­нами України (ст. 19 Конституції України). При цьому вимога може бути ус­ною або письмовою й такою, що не виходить за межі службових повноважень посадової особи КВІ. Під перевищенням влади або службових повноважень треба розуміти:

а) вчинення дій, які є компетенцією вищестоящої службової особи цього відомства чи службової особи іншого відомства;

б) вчинення дій, виконання яких дозволяється тільки в особливих випад­ках, а за відсутності цих умов — або з особливого дозволу, або з додержанням особливого порядку;

в) вчинення одноособово дій, які могли бути вчинені лише колегіально;

г) вчинення дій, які ніхто не має права виконувати або дозволяти.

Відповідно до чинного законодавства України та роз’яснень Пленуму Вер­ховного Суду України, персонал КВІ належить до категорії службових осіб як представники влади.

5. Документ — це передбачена законом матеріальна форма одержання, збе­рігання, використання і поширення інформації, яка має юридичне значення, шляхом фіксації її на папері, магнітній, кіно-, відео-, фотоплівці, дискеті або іншому носії.

Офіційними є документи, що складаються і видаються службовими особа­ми від імені органів державної влади, органів місцевого самоврядування,

1 ... 47 48 49 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"