Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т. 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т."

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т." автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 484 485 486 ... 821
Перейти на сторінку:
додану вартість закордонної дипломатичної установи України в іншій державі або відсутності такої установи в іншій державі дія цього пункту не поширюється на дипломатичні місії такої держави, акредитовані в Україні.

Обсяг пільг, що надаються представництвам міжнародних організацій, зокрема їх регіональним відділенням, визначається відповідним міжнародним договором України. У разі відкриття нового представництва міжнародної організації або його регіонального відділення на території України МЗС надсилає ДПС відповідне повідомлення разом з інформацією про пільги, передбачені міжнародним договором України.

Глава дипломатичного представництва, особи з числа дипломатичного персоналу такого представництва, адміністративно-технічні працівники дипломатичного представництва іноземної держави та обслуговуючий персонал такого представництва, консульські посадові особи, працівники обслуговуючого персоналу консульської установи, а також члени їх сімей, які проживають разом з ними (за умови, що вони не є громадянами України та не проживають в Україні постійно), можуть ввозити в Україну товари, призначені для особистого користування, у тому числі предмети початкового облаштування, та вивозити з України товари, призначені для особистого користування, із звільненням від сплати податку на додану вартість.

Звільнення від обкладення податком на додану вартість у разі постачання товарів і послуг на митну територію України здійснюється шляхом щомісячного відшкодування сум податку на додану вартість, фактично сплачених у складі вартості дипломатичними місіями, особами з числа дипломатичного персоналу та членами їх сімей під час придбання таких товарів і послуг на митній території України, за винятком операцій, які звільняються від обкладення податком на додану вартість, а саме операції, пов’язані з:

будівництвом, ремонтом та реконструкцією будинків і приміщень для розміщення дипломатичних представництв, консульських установ та представництв міжнародних організацій, у тому числі резиденції керівників дипломатичних місій;

придбанням чи орендою службових, житлових і нежитлових приміщень для потреб дипломатичних представництв, установ та представництв міжнародних організацій, якщо контракти (договори) укладено від імені дипломатичної місії або держави, яка її направила. При цьому звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій з оренди службових приміщень дипломатичних місій та житлових приміщень керівників дипломатичних представництв і консульських установ здійснюється без додержання принципу взаємності.

Відшкодування сум податку на додану вартість здійснюється лише за наявності:

товарних чеків — у разі придбання товарів за готівку;

податкових накладних — у разі придбання товарів за безготівковим рахунком;

податкової накладної та документів, що засвідчують факт надання послуг, — у разі оплати послуг.

Відшкодування сум податку на додану вартість щодо товарів і послуг, придбаних дипломатичними місіями для власних потреб, здійснюється з урахуванням принципу взаємності та встановлених обмежень стосовно відповідної закордонної дипломатичної установи України. Відшкодування сум податку на додану вартість здійснюється лише у разі, коли вартість разової покупки придбаних товарів (наданих послуг) становить не менш ніж 400 гривень, що підтверджується відповідними документами (незалежно від обмеження, встановленого в іншій державі).

За операціями з надання дипломатичним місіям, особам з числа дипломатичного персоналу та членам їх сімей послуг зв’язку, комунальних послуг (постачання електроенергії, води, газу, опалення) суми податку на додану вартість відшкодовуються без обмеження вартості таких послуг.

Сплата податку особою, зазначеною в абзаці третьому підпункту 3 пункту 180.1 статті 180 цього Кодексу, здійснюється в митному органі за місцем знаходження такої особи на депозитний рахунок, відкритий митним органом у ГДКС у м. Київ, в установленому Держмитслужбою порядку.

Для отримання відшкодування сум податку на додану вартість дипломатичні місії звертаються з письмовою заявою до органу державної податкової служби за місцезнаходженням. Заява подається не пізніше 20 числа місяця, що настає за місяцем, в якому були придбані товари (надані послуги). У разі коли до заяви додаються документи, які свідчать про придбання товарів (надання послуг) у попередні періоди, ДПС надсилає відповідний запит до МЗС, який подає інформацію щодо врахування принципу взаємності стосовно кожної окремої держави. До заяви додаються підтверджуючі документи, а саме товарний чек, податкова накладна тощо.

Протягом 30 календарних днів з дати надходження заяви, орган державної податкової служби проводить перевірку поданих документів, а також переліку та вартості товарів і послуг, на які встановлені обмеження, на підставі товарних чеків, податкових накладних, транспортних квитків та готельних рахунків. У разі відсутності зауважень до поданих документів орган державної податкової служби приймає рішення про відшкодування зазначеної суми. Орган державної податкової служби зобов’язаний підготувати та подати у п’ятиденний строк після закінчення перевірки висновок щодо відшкодування територіальному органові Державної казначейської служби.

Територіальні органи Державної казначейської служби здійснюють бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби за місцезнаходженням дипломатичної місії шляхом перерахування відповідних грошових сум на банківський рахунок дипломатичної місії протягом періоду, передбаченого пунктом 200.13 статті 200 Податкового кодексу України.

197.3. Звільнення, встановлене цим пунктом, є загальноприйнятою практикою. Воно передбачене також ст. 143 Директиви Ради 2006/112/ЄС.

197.6. Пільга, передбачена цим пунктом, спрямована на підтримку підприємств та організацій, заснованих громадськими організаціями інвалідів.

197.14. Звільнення від оподаткування операції із ввезення на митну територію України природного газу не суперечить нормам Директиви Ради 2006/112/ЄС. Можливість такого звільнення передбачена ст. 143 Директиви.

197.15. Державна підтримка будівництва доступного житла є поширеною практикою. В Україні така підтримка надається шляхом звільнення від оподаткування операції з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва цього житла. Директивою Ради 2006/112/ЄС передбачена можливість оподаткування надання, будівництва, ремонту та перебудови житла в межах соціальної політики за зниженими ставками.

Механізм будівництва доступного житла визначається Законом України від 25.12.2008 р. № 800-VI «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва», із змінами і доповненнями, в якому визначено, що доступне житло — це збудовані і ті, що будуються за державної підтримки житлові будинки (комплекси) та квартири (пункт 1 статті 4 Закону № 800-VI), а також встановлено перелік умов, які мають бути дотримані при будівництві доступного житла, та яким має відповідати житло, що відноситься до категорії доступного житла, а саме:

— адресність фінансування: державна підтримка будівництва доступного житла полягає у сплаті державою 30 % вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або наданні пільгового іпотечного житлового кредиту в уповноваженому банку громадянам, які потребують поліпшення житлових умов відповідно до

1 ... 484 485 486 ... 821
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т.», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т."