Читати книгу - "В обіймах Казанови, Роберт Форісь"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Юлія з тривогою глянула на зачинені двері в спальню хворого.
– З дядечком все гаразд? Дорогою карета містера Плафта проїхала повз нас, але не зупинилася, коли я покликала.
– З ним усе гаразд», — заспокоїла її Ельжбета. – Я привезла з собою нового лікаря з Варшави, звідки й настрій пана Плафта.
– Нового лікаря? Чи це необхідно?
– Без тіні сумніву, дорога дитино. Пан Плафт, незважаючи на всі свої зусилля, не зміг вилікувати твого дядька. чи не так? Тому нам потрібна людина з більшими навичками та досвідом. Я вірю, що під опікою шевальє Казанови дядечко швидко повернеться до колишнього стану.
– Я молилася про це перед образом Пресвятої Богородиці, - палко відповіла Юлія. – Приїзд тітоньки та лікаря – це, безумовно, відповідь на мої молитви.
Ельжбета була приголомшена. У прямому зіткненні з такою величезною невинністю вона сама собі здавалася жорстокою і підлою.
Від неприємних дилем її врятував не хто інший, як сам Казанова.
Він раптово з’явився в передпокої, покинувши альков дядька. І одразу опинився біля дам.
– Це, власне, і є кавалер Казанова, а це моя племінниця Юлія, – представила їх Ельжбета. Казанова вклонився й поцілував руку молодої панни.
– Вона прекрасна, як мадам і згадувала, — сказав він Ельжбеті французькою.
Юлія почервоніла й забрала руку.
– Моя тітонька дуже хвалить вас як лікаря, — сказала вона, намагаючись приховати збентеження від сміливості дивного чоловіка.
– Це дуже люб'язно з боку вашої тітки.
Ельжбеті здалося, що вона чує в його голосі трохи глузливу нотку.
Збентежена, вона поклала руку на плече племінниці.
– не треба та з тією "тітонькою", коли ти так кажеш, я почуваюся старою… — сказала вона, багатозначно глянувши на Казанову. – Називай мене по імені.
Юлія кинула на неї невпевнений погляд.
– Як бажає тіт… - вона замовкла, закусивши губу. - Вибач… Ельжбета.
Вона знову звернула свої чудові очі на Казанову.
– Пан італієць, напевно, з півночі... Ломбардії, а скоріше, Венеції.
Ельжбета була вражена інтуїцією дівчини.
– Кавалер Казанова насправді походить із Венеції, як ти дізналася?
– У монастирі у нас була сестра з Віченци, що недалеко від Венеції. Вона вчила нас французької мови і мала схожий акцент.
– Тоді я сам себе зрадив, — сказав Казанова з усмішкою.
– Хіба це не найпоширеніший вид зради? — в голосі Юлії прозвучала непокора.
– Є інший вид, такий же поширений і набагато приємніший, коли доходить до відносин між жінкою та чоловіком.
Ельжбета відчула, як Юлія напружилася під її долонею.
– Мені не личить слухати про такі речі, — відповіла вона, суворо дивлячись на Казанову.
Він просто ширше посміхнувся, дивлячись дівчині прямо в очі, поки та не опустила погляд і виявила, що сильно почервоніла.
Ельжбета кинулася на допомогу племінниці.
– У пана Казанови багато невідкладних обов'язків, ми обов'язково знайдемо час поговорити, - сказала вона і кинула на нього веселий погляд.
Джакомо поцілував руку Ельжбеті, а потім Юлії, яка — хоч і неохоче — дозволила йому це зробити, наслідуючи приклад своєї тітки.
Вони провели решту дня, спілкуючись і разом піклуючись про свого дядька.
Весь цей час Ельжбета намагалася знайти в Юлії якості, які могли б їй не сподобатися. Таким чином вона хотіла заспокоїти свою совість.
На жаль, дівчина була щирою, працьовитою і благородною жінкою, що аж ніяк не покращувало настрій Ельжбети.
Увечері, коли вона лягла спати, їй стало дуже погано, і це почуття ще більше її розлютило. І як би їй не хотілося вчинити належним чином, вона добре знала, що нічого не зможе з цим вдіяти.
Розділ 6
Юлія нагадала йому Ельжбету, але в молодшому, невинному варіанті.
Вона була стрункою, її шкіра була білою та бездоганною. Граціозні, вишукані та м'які рухи. Гарні блакитні очі сяяли на довгому обличчі, схожому виразом на Ельжбету, великі й жваві, але спокійні. Придивившись, він помітив більше схожості між кузинами - однаковий вираз обличчя, обриси губ, форма носа.
Спочатку він думав, що у нього все піде легко. Що може бути простіше, ніж спокусити незайману дівчину? Правда, Юлія була вдвічі молодша за нього, але в суспільстві, де така різниця у віці між подружньою парою була нормою, ця різниця між ними не була великою перешкодою.
Але те, що він вважав тривіальним завданням, виявилося надзвичайно нудним і невдячним. Кожного разу, коли він намагався здобути прихильність дівчини, вона безжально знущалася з його старань. Юлія, здавалося, була абсолютно несприйнятлива до полум’яних закликів, що зривалися з його вуст, а компліменти, якими він щедро вихваляв її красу, спливали з дівчини, як дощова вода зі скла. Здавалося навіть, ніби серце дівчини захищене обладунком, викуваним з її щирої релігійності та виховання в монастирі. Якби не непомітний вплив Ельжбети на племінницю, він був би готовий здатися і залишити надію спокусити дівчину.
На щастя, його нога заживала ідеально і з кожним днем боліла менше, тож він зміг зменшити дозу лаудануму, яку приймав. Окрім обов’язків, пов’язаних з доглядом за паном Леоном, він не мав інших справ і швидко став нудьгувати. Зазвичай, коли він знаходився в такому настрої, то кидався в азартні ігри або шукав нових жінок для завоювання. Однак у Шепетуві він не зміг розправити крила в обох цих напрямках.
В карти тут грали виключно для розваги, а будь-які азартні ігри на гроші були заборонені. Вже на другий день свого перебування Казанова став свідком того, як за наказом Мошинського двох конюх, спійманих на грі в кості, били палицями. Ще більше, ніж за картами, він сумував за інтимною близькістю жінок. Він швидко збагнув, що непоміченим пробратися до спальні Ельжбети у нього не було ніяких шансів, а вдень їх майже завжди супроводжував слуга. Тож йому довелося чекати нагоди, а тим часом вибрати одну з дівок, що працювали в маєтку. На жаль, пан Мошинський, як на зло, призначив йому потворну селянку, яка була не тільки невисокого зросту, але ще й ходила скривленою. Щоправда, кілька років тому в Авіньоні він позбавив цноти горбату карлицю, але на той час це був вчинок, викликаний його щедрістю, а також бажанням відчути щось незвичайне.
Заповідалося довге, нудне перебування, і Казанова вирішив скоротити його якомога більше. Щоб досягти цього, йому спочатку треба було знайти ключ до серця Юлії.
У Ельжбети були подібні проблеми. Прийшла зима, і Шепетув засипали сніги,
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «В обіймах Казанови, Роберт Форісь», після закриття браузера.