Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Бомбардир 📚 - Українською

Читати книгу - "Бомбардир"

187
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Бомбардир" автора Кирило Круторогов. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 48 49 50 ... 65
Перейти на сторінку:
її дістав ветеран, сама дає зрозуміти: відновлення потребуватиме надто багато часу, щоб сподіватися на гідне повернення. Іноді старі травми не дозволяють набрати оптимальну форму, і гравець розуміє, що вже не потягне колишніх навантажень… Хтось доходить до межі: ситий нескінченним футболом, переїздами, перельотами, відсутністю нормальних умов, хочеться пожити по-людськи, трохи відшкодувати те, що роками недоодержував і недодавав близьким. Ці виживають і без «купола», самі хочуть швидше опинитися по той бік.

– А ваш випадок? – швидко запитав я.

Орлов напружився. Зім’яв серветку, глянув на мене спідлоба.

– Це інше,– нарешті мовив він.– Моя кар’єра закінчилася не з моєї волі. Цьому дехто посприяв.

– Якщо можна – докладніше…

– Докладніше? – Він затнувся, погрався з виделкою, дивлячись убік, але все-таки наважився: – За два місяці до того, як мені виповнилося тридцять три, мене дискваліфікували на два роки.

– За що? – удавано здивувався я.

– За участь у договірному матчі,– неохоче промовив Орлов.

– Це було небезпідставно?

Мій співрозмовник затримався з відповіддю, шукаючи найбільш прийнятного вислову.

– Я, скажімо так, припустився серйозної помилки. Довірився людині, яка виявилася… м-м… не найпоряднішою.

– Кого ви маєте на увазі?

– Я не хочу називати імен.

– Це Андрій Черниш? – натиснув я.

Я помітив, як стиснулися його щелепи, але він швидко опанував себе.

– Я не буду це коментувати!

– У той момент, коли ви одержали пропозицію зіграти договірний матч, вам не здалося, що вас просто розводять?

Він силувано посміхнувся:

– Так, щось таке.

– Добре, поговоримо про команду, у якій завершилася ваша кар’єра гравця. Мелітопольський «Маяк»…

– Не найкращі спогади.

– Чому?

– Коли мене туди запросили, було заявлено зовсім інші умови, ніж ті, які виявились насправді.

– Це стосується клубної інфраструктури?

– Та всього на світі! Інфраструктура – гучно сказано… База – напіврозвалений гуртожиток сільгоспробітників, свого поля немає, тренування в місті на стадіоні, який теж тільки назва. Виїзні матчі – лише автобусом. Вам не траплялося проїхатись автобусом з Мелітополя, скажімо, до Тернополя? Будь-яке бажання грати зникає. У дорозі – тільки сухий пайок, тренер забороняв їсти в придорожніх ресторанчиках – мовляв, підхопите інфекцію, зірвете матч…

– Це ви про Черевка?

– Ну так, про кого ж іще.

– І яким він вам згадується?

– Я б не назвав його сильним тренером, як дехто вважає…– Судячи з інтонації, Орлов трохи розслабився. Він покінчив з пивом і попрохав офіціанта повторити.– Санич навіжено дбав про фізичну форму, але навчити нас нічого до ладу не міг. Шалені навантаження день у день – і тільки заради того, щоб «перебігати» суперника. Як кажуть, «бий – біжи». Ні хвилини вільного часу – три тренування на день, і які! Тільки й встигали, що поїсти й поспати… Я різне бачив, але тут був просто в шоці.

– Зате, як я чув, у «Маяку» були непогані підйомні,– я спробував розхитати його оборону.

Орлов поглянув із підозрою. Вочевидь, я якось забагато знав для людини, далекої від мелітопольського футбольного життя.

– Коли як,– він байдуже знизав плечима.– Усе залежало від домовленості з віце-президентом.

– Чернишем?

– Ну, ми обидва знаємо, хто в той час був віце-президентом клубу. Підйомні – це добре. Але про що казати, якщо на виїзні матчі нам давали по п’ятдесят гривень добових?

– Якщо не помиляюся, якийсь час разом з вами в команді грав нині дуже популярний Сергій Гайдук.

– Угу, і це було.

– Як ви вважаєте, він справді заслуговує на такі високі оцінки, чи це роздута величина?

– Написати можна що завгодно, можна оцінку завищити, але гра – вона не бреше. На полі видно все. Самовіддача в нього шалена, багато хто тільки дивувався.

– Цим він і відрізнявся від усіх, у тому числі й від вас?

– Ну навіщо ж так?! – раптом образився мій співрозмовник.– Коли він уперше по м’ячу вдарив, я вже грав у російській Вищій лізі. Зі шкіри геть ліз, не жалів себе. А коли нас доля звела в «Маяку», Сергій ще тільки ступав перші кроки на професійному рівні, а я був у тому віці, коли людину важко чимось здивувати. Ні становище клубу, ні амбіції керівництва нікого з гравців особливо не стимулювали.

– Але Гайдука, виходить, стимулювали?

– Пояснюю,– він навіщось підвищив голос,– Сергій дістав шанс виявити себе, нехай і не в найкращих умовах. Тому й працював, як божевільний. Він починав кар’єру, я завершував – а це, як кажуть в Одесі, куди я так і не потрапив свого часу,– дві великі різниці.

– Що-небудь, крім самовіддачі, вам у ньому запам’яталося?

– Так, він уже тоді був цілком сформований, дуже технічний футболіст. Але страшенно егоїстичний. Колективна гра – не для нього.

– Це було помітним на полі?

– Скоріше в роздягальні. Тобто в повсякденному житті. Він не жив нашим спільним життям, на матчі й тренування ходив, як на службу,– відпрацював, і привіт! Це неправильно, так не має бути!

– Мені казали, що у вас із Гайдуком був конфлікт…

– Хто? – він знову напружився.

– Дехто з давніх уболівальників…

– Знаєте що? Давайте краще вимкнемо оцю машинку. Поговоримо просто так.

– Згодний,– я кивнув і потягся до диктофона.– То в чому була проблема?

– Ну, проблема…– Орлов роздратовано посміхнувся.– І статус у команді, і досвід у нас були занадто різні. Але зрештою і в мене терпець урвався. От і вирішив пояснити юнакові, що він помиляється, повчити…

– Це ваш внесок у його нинішні успіхи?

– Не знаю, мені такі лаври ні до чого. Я взагалі якось не маю бажання про нього говорити…

– Тоді розповідайте докладніше про мелітопольський період кар’єри, а потім ми, може, ще раз повернемося до Гайдука.

– Та немає там у чому особливо розбиратися. Мене запрошували під гарні умови в команду без особливих завдань…

– Вас це не здивувало?

– Ні. Іноді такі речі трапляються. Знайшовся інвестор, який ще не визначився, чого хоче, але відкрив фінансування. Поки він визначається, конкретних цілей нема, але мене повідомили, що власник має серйозні амбіції, а отже, цілком можливе дальше поліпшення умов.

– Тобто ви переїхали в Україну через гроші?

– Не тільки. Я родом із Запоріжжя, там і починав, але всю кар’єру провів у Росії, на батьківщині не грав. І раптом – пропозиція. «Маяку» потрібний досвідчений центральний захисник, на якого можна відразу покластися. Збіглося: мені й самому сюди хотілося – встигнути трохи заробити й залишитися в Україні. У Запоріжжі жив мій батько, мати давно померла… З’явилася можливість частіше відвідувати його. Тому я й погодився. Команда виявилася простою, ніяких тобі зірок – нормальні хлопці без особливих досягнень, кожному є що доводити. Голодні до перемог –

1 ... 48 49 50 ... 65
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Бомбардир», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Бомбардир"