Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Еринії 📚 - Українською

Читати книгу - "Еринії"

316
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Еринії" автора Марек Краєвський. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 48 49 50 ... 79
Перейти на сторінку:
як вовк, вибігав на нараду.

Як комісар і сподівався, перший день розслідування не приніс нічого цікавого. Ґрабський і Кацнельсон нишпорили по всіх можливих конторах і розмовляли з величезною кількістю промисловців і власників різноманітних фірм. Результати цих розмов були жалюгідними, хоча двоє людей упізнали сьогодні на фото своїх підлеглих, яких негайно привезли на Лонцького. Там, лаючись і погрожуючи, вони чекали на опізнання. Хоча поліцейські не зауважили жодної вражаючої схожості між затриманими й чоловіком з портрета, до того ж, один з них був бороданем. Проте, згідно з наказом, остаточне опізнання мав провести Попельський. Той перед нарадою в Зубика лише зиркнув на затриманих і відразу заперечно похитав головою. «Чимось ви розгнівали свого шефа», ― бурчали поліцейські, випускаючи їх на волю.

Циган і Жехалко безрезультатно обходили різних лікарів та медичні установи. Усюди їх збували, посилаючись на лікарську таємницю. При цьому вони вислухали купу звинувачень у відсутності в поліцейських такту. Подолати шляхетний опір медиків не допомогли навіть описи неймовірних страждань, яких зазнала дитина. Навіть численні зв’язки й авторитет Підгірного, котрий виявився надзвичайно наполегливим у пошуках різних підходів до Ескулапових служителів, нічого не дали. Співпрацювати з поліцією погодилися тільки двоє лікарів жидівського походження. На жаль, їхні пацієнти-епілептики теж належали виключно до цієї національності, а зроблений Попельським словесний портрет виключав таку ймовірність.

Тож не дивно, що задовго до полудня Циган і Жехалко, зазнавши поразки на «медичному фронті», швидко долучилися до колег. Опинившись учотирьох, вони поділили обов’язки й заглибилися у світ запилюжених течок, шаф із деренчливими жалюзі, антресолей, чиї вікна з молочного скла виходили на цехи або брудні подвір’я, одним словом ― в імперію конторських працівників у нарукавниках, захисних козирках на чолі й грубих окулярах. Результати пошуків цієї четвірки були так само жалюгідні, як і наслідки опитування Попельським продавців капелюхів. Проте найгірші звістки приготував для них Зубик.

― Вам відомо, панове, скільки сьогодні зголосилося громадян, які впізнали на плакатах обличчя підозрюваного? ― Начальник у відчаї обхопив підборіддя й пухкі щоки обома долонями. ― Тридцять два! Чотири дзвінки й двадцять вісім людей, що з’явилися особисто, у тому числі один безсумнівний вар’ят[50] з Кульпаркова, якого тимчасово випустили. Цей у всьому зізнався.

― Теща впізнала на плакаті ненависного зятя? ― пробуркотів Попельський.

― Не час жартувати, комісаре. ― Зубик настовбурчив рештки майстерно зачесаного волосся. ― Звичайно, зізнання можуть бути неправдивими. Через брак людей мені довелося подзвонити до надінспектора Доманського й попрохати в нього додаткових людей для перевірки всіх цих зголошень. І знаєте, що він мені відповів? Що може прислати мені трьох працівників. Трьох! Решта перебуває на військових навчаннях!

― Ну що ж. ― Спохмурнів Ґрабський. ― Іде війна…

― Іде війна! ― гаркнув Зубик. ― А мені тут рішення приймати! І я прийняв! Наразі не перевірятимемо тих, хто зголошується з населення. Записуємо прізвища, але не перевіряємо! Перевіримо їх…

― Після війни, ― докинув Попельський.

― Пане комісаре, ― засичав Зубик. ― Ви нині хіба що жартиками можете похвалитися!

Запала тиша. Попельський закурив цигарку, але відразу ж її загасив. З перепою тютюн йому не смакував.

― Перепрошую, ― мовив він. ― Це в мене такий гумор вішальника. Але знаєте, пане начальнику, я, здається, на дещо натрапив. Пригадуєте, що цей п’яний сторож розповів, що Ірод…

― Забудьте про це ім’я! ― крикнув Зубик. ― Хіба що будете церковним служкою й читатимете Євангеліє в церкві!

― То я мусив би стати ксьондзом, ― продовжував Попельський тим самим тоном. ― Отже, підозрюваний наказав сторожеві пильнувати кирку, бо вона, мовляв, коштує злотого чи щось таке.

― Саме так, злотого, ― пробурмотів Жехалко, зазирнувши до протоколу.

― Я припустив, ― Попельський кивнув головою, наче похваливши колегу, ― що кирку десь позичили. І мені пощастило. У випозичальні інструментів Сокальського nota bene в першій, де я побував, працівник упізнав на портреті людину з документами Марцелія Вілька, що живе на Кубасевича. Я негайно туди поїхав і зустрівся із цим паном. Це не та людина, котра мучила Казя Марковського. Півроку тому у Вілька вкрали паспорт, і хтось скористався ним, випозичаючи кирку. На мою думку, треба повернутися до справи піврічної давності й розшукати того, хто поцупив у Вілька документи.

― Нічого це не дасть, ― повільно проказав Зубик. ― У кишенькових злодіїв під рукою цілий арсенал паспортів та інших крадених паперів. Досить піти до Бомбаха й делікатно натякнути барменові, що потребуєш лівих документів. І відразу з’явиться якийсь продавець паспортів, атестатів зрілості, водійських прав та іншого.

― Я не згоден з вами, пане начальнику. ― Попельський ставав чимраз роздратованішим. ― У наших кишенькових злодіїв діє своєрідний кодекс честі. Вони крадуть у людей ― гроші, годинники, але не документи. Їх вони завжди відправляють за вказаною адресою. Тому слід поновити справу про викрадення паспорта в Марцелія Вілька, навіть якщо на нас метатимуть громи з якогось комісаріату, де справу було закрито!

― А що ви нам скажете, докторе Підгірний? ― Зубик був відомий тим, що в незручних для себе ситуаціях раптово змінював тему розмови.

― Злочинець повернув кирку до випозичальні? ― запитав медик, не дивлячись на Попельського.

― Так, ― відповів комісар.

1 ... 48 49 50 ... 79
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Еринії», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Еринії"