Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Капітан космічного плавання 📚 - Українською

Читати книгу - "Капітан космічного плавання"

313
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Капітан космічного плавання" автора Олексій Опанасович Кацай. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 48 49 50 ... 170
Перейти на сторінку:
я… А я спробую бодай трохи зміцнити психіку хлопця цього войовничого. Танцювати він і без мене зможе.

Зрозумівши, що мова йде про можливе їхнє розділення, Кременчук відразу ж забув усі свої „фантомні” сумніви і, відпустивши нарешті Ігоря, повернувся до нього спиною та й прикрив розведеними в повітрі руками. Неначе квочка нерозумного курчатка.

— Гей, гей, — гукнув, — почекайте! Ви що задумали? Які такі танки з гопаками? Краще скажіть, а що це у вас за шкіри людські сушаться?! Що тут взагалі відбувається!?!

Меру, не реагуючи, з кам‘яним виразом обличчя, дивився на землян. Який вираз мало обличчя Корнелії, приховане пістрявою маскою, було не зрозуміло. По тунелю майнув протяг, сколихнувши бурштиновий серпанок. В повітрі млосно запахло м‘ятою.

„А чого це я розійшовся? — подумав Кременчук. — Он люди допомогти нам, здається, хочуть. Навіть танцювати навчити. Ох, і полюбляв я колись в молодості ногами дригати! З дівчатками разом. Як згадаю, так і досі в голові паморочиться. А шкіри… Що ж — шкіри?… Розберемось зі шкірами, нікуди вони не втечуть”.


* * *

— Сконцентруйся, Єресіарху, сконцентруйся! Прагни! Радій!.. Прагнено радій, прагнено!.. Тьху, ти!

Норильцєв ніяково всміхнувся і заготовка, так і не створеної ним статуетки мавпи розтеклася по позолоті низенького столика, запарувала жовто-болотяним серпанком і розчинилась в м‘ятному повітрі. Хлопець лише руками розвів, зачепивши лівицею рукоять Меча Безсмертя, виділеного йому сорорійцями.

Знову не вийшло! Знову прийдеться до простих кубиків повертатися. Ті хоч по декілька хвилин реально існували. А більш складні форми… Здається, що створення живих істот йому загалом ніколи не вдасться. Це ж очевидно! Бо часу на навчання вже немає. Спасибі ще Кременчукові, що він, не дивлячись на свої виснажливі вправи, ретрансляцію мови втримує. В іншому разі Меру давно вже хлопця прогнав би, вважаючи його якщо не за глухонімого, то за повного дурня — точно. Яка вже тут магія! Але, все одне, шкода Меру. Він же так старається! Але ось учень йому трапився ні на що не здатний.

Зніяковіння Ігоря перейшло в розгубу, а потім скотилось у розпач. Навіть плакати Ігорю закортіло. Он навіть підборіддя в нього затрусилось.

— Що таке прагнена радість? — стомлено запитав сороріанин. Зайус, що в якості натурника для учня мага, стояв за ним, задумливо почухав у себе під пахвою.

— Це віра, — пискнув Норильцєв, намагаючись не дивитись на мавпу. Чимось вона його бентежила останнім часом. Остогиділо, мабуть, на неї дивитись.

— Правильно. Але, ось в чому справа… Так, я бачу, що ти маєш потяг до реалізації прагнення. Тобто, до Надії. Тобто, Надія, не дивлячись на всі твої слабкості, таки існує в тобі. Можливо, навіть і відокремлено від тебе…

Ігор чомусь пригадав своїх шкільних друзів. Потім — дружну команду рольовиків. Потім — Даринку з восьмого поверху, для якої вночі, сопучи й ховаючись в темряві від цікавих очей, писав на асфальті побажання доброго ранку разом з першим боязким освідченням у коханні. Цей напис був видний і з їхнього вікна. А мама з татом, не здогадуючись, що їхній син має безпосереднє відношення до нього, наступного дня добро й трохи сумно посміхалися, обійнявшись і дивлячись вниз з маленького балкону.

Мама… Татусь… Даринка… Друзі… Гременець, розкинутий, наче крила білої дніпровської чайки, по обидва береги прадавньої й вічно молодої української ріки. Величезна блакитна Земля, яку він, разом з Дніпром, побачив з орбіти. Тепла люба Земля… Рідна… Далека-далека… Я повернусь до тебе. Обов‘язково повернусь! Чекай на мене з терпінням та надією. Чекай…

Очі хлопця застило чимось солоним й трохи пекучим. А Меру продовжував своє досадливе бубоніння:

— Отже, ти вмієш надіятись, сподіватись. Але не вистачає тобі, Єресіарху, двох речей: прагнення й радості. Тобто, радості, яка прагне. Тобто, Віри.

— А чому радуватись? — не відійшовши ще від своїх щемливих спогадів, буркнув Ігор. — Я навіть самому собі радуватись не можу: он який нездара!

І, на доказ останнього, метельнув головою у бік пустого вже столика. Меру лише плечима знизав.

— Собі ти можеш не радуватись, це — твоя особиста справа. Але ось світові цьому, який тебе життям наповнює…

Мавпа почухала себе під іншою пахвою:

— Та не зрозуміє він, Меру. В них, Єресіархів, радість на віки відшило. Вони ж, Єресіархи, кажуть, що спочатку усвідомлення має бути, а потім вже радість. Сам же знаєш…

— Не встрявай, Зайусе! — І знову до Ігоря: — Отже, Надія в тебе є. А ось Віри… Віри не вистачає. І саме тому ти не аж ніяк не спроможешся на Любов, котра є…

— Реалізацією радості, — шмигнув носом Зоребор. — Я це усвідомив. — І зиркнув скоса на мавпу. — Я іншого не усвідомив. Якщо всі визначення ваші докупи звести, то виходить, що Любов — це радість радості, яка прагне. Тавтологія якась. Біг по замкненому колу.

Меру лиш руками розвів, а Зайус відразу опустив аж до долівки свою довгі лапи й скоцюбився над ним волохатою брилою, близько посадженими очима загрозливо зиркаючи на Норильцєва:

— Тавтологія йому! Біг, розумієш, по замкненому колу! А хоч би й по колу! Нехай по колу! По колу увесь світ цей рухається і саме тому вчення Аристаса — та вічним буде ім‘я його! — є найприроднішим. Бо ж є найгармонічнішим. Бо Любов‘ю своєю осягає воно й найдальшу галактику, й найменший атом, підпорядковуючи їх своєму величному круговому рухові.

— Зажди! — здійняв руку Меру. — Єресіарху Ігорю, мені шкода тебе. Мені шкода твоїх товаришів. Адже допоки ви не збагнете, що радість, яка прагне, тобто — Віра, є нормальним станом і Людини, і Мавпи, і Безлицього, і будь-якого створіння сущого, то про проходження Прояву казати вам не доводиться. Адже і радість, і прагнення, реалізує цей, саме цей, світ! А умови існування, які їм протилежні, тобто, лжа та лінь, викривлюють та руйнують Світове Коло. Коло Любові. Яке наповнене зустрічністю, прагненням одне одного.

— Любов‘ю. Радістю, яка прагне й повернута радістю, — благоговійно прошепотів Зайус.

Так благоговійно, що навіть тупуватий з

1 ... 48 49 50 ... 170
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Капітан космічного плавання», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Капітан космічного плавання"