Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Крило метелика (частина 1), Кіра Леві 📚 - Українською

Читати книгу - "Крило метелика (частина 1), Кіра Леві"

268
0
01.03.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Крило метелика (частина 1)" автора Кіра Леві. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 4 5 6 ... 80
Перейти на сторінку:
Розділ 2.Тиха ніч стає пеклом.

Протоптана студентами стежка спочатку вивела нас до місця розкопок.

— Тьотю Полю, а хто тут жив? Неандертальці? — Іллюша, як гусеня, витягав шию, розглядаючи розкопане поле, поділене кілочками на ділянки, розміром метр на метр, для топографії знахідок. Під час роботи студентів, між кілочками ще була натягнута мотузка, але зараз її зняли.

— Ні. Десять тисяч років тому тут жила «людина розумна». Homo sapiens латиною. Після відступу льодовиків у пізньому палеоліті почалося заселення територій від Британії до Верхнього Дніпра. Ось тут ми розкопали стоянку первісних мисливців. Вони виживали завдяки полюванню на оленів, бугаїв, кабанів і облаштовували тимчасові стоянки на шляхах міграції тварин.

— А золоті монети знайшли? — азартно спитав хлопчик.

— Ні, мій любий, — я посміхнулася, побачивши розчарування на його обличчі. — Тоді золото для людей ще не мало значення. Торгівлі не було, фінансовим розрахунком не користувалися. Обмінювалися корисними речами за потреби. Зате, ми з'ясували, що люди жили в чумах, і знайшли кам'яні інструменти: сокири, гострі наконечники копій, скребки для вироблення шкіри.

Іллюша мріяв колись знайти скарб, щоб купити нам джип. Поки що я його не переконувала. Нехай мріє собі. Прийде час для усвідомлення: хочеш мати щось — зароби. Поки йому достатньо добре вчитись, дотримуватись правил особистої гігієни та виконувати немудрі обов'язки по дому: помити за собою посуд, протерти пил, пропилотяжити, заправити своє ліжко. Через мою алергію дітям самим доводилося через день проводити вологе прибирання у квартирі. На мені було готування, прибирання кухні, ванної кімнати та туалету. Щоб усе встигати й тримати у порядку, я користувалася системою прибирання «fly lady», придуманою американською домогосподаркою: п'ятнадцять хвилин щодня, і результат не змусить розчаруватися.

— Зрозуміло, — сказав хлопчик. — Вони ще не були розвинені.

— Якщо порівнювати з нами, то так. У сучасних людей накопичилося більше досвіду. Освоєно технології: гончарство, столярну, ковальську справу, ткацтво. Це все дало поштовх розвитку для сучасної людини. Але якщо порівнювати тих мисливців зі своїми попередниками, всі вони були дуже розумні. Я тобі більше скажу, якщо помістити мене у той час, то шансів вижити у мене буде менше, ніж у жінки племені.

— Поліно Михайлівно, але ж ви розумна і смілива, — Ліза уважно слухала, про що ми з Іллюхою розмовляємо.

— Пам'ятаєте казку Кіплінга «Мауглі»? — діти зацікавлено кивнули. — Хлопчик вижив у джунглях, бо з маленького віку опинився серед диких звірів і перейняв їхню поведінку. Навчався разом із вовченятами. А якщо дорослу людину з міста помістити на місце Мауглі, вона, швидше за все, загине. Саме по собі знання, що у джунглях водяться страшні хижаки, не допоможе. Адже людина не знатиме, як уникнути зустрічі, як замаскувати свій запах, якою стежкою йти, а куди краще не соватися. А уявіть, якщо Мауглі опиниться у місті? Дати йому до рук твій комп'ютер, Ілля, ну, що буде?

— Він злякається! Не буде знати, як дивитися мультики та грати через мережу з пацанами! — Іллюша радісно засміявся. — Я б його навчив, — по-доброму продовжив він.

Переконувати його я не стала. Ніколи б Мауглі не зміг освоїтися в місті, якби він був справжнім хлопчиком, а не вигадкою.

— А ви наступного року знову сюди на розкопки поїдете? — запитала Ліза, коли ми вже вийшли до табору.

— На жаль, на цьому місці навчальні розкопки проводили останній рік. Археологічну цінність цього місця порахували, як незначну. Все, що могли знайти історично цінне — знайшли. Пан Соболєв, господар земельної ділянки, відмовився продовжувати договір з університетом.

Спогади про цього пана особисто у мене викликали печію. Нахабний безпринципний тип.

Конфлікт з Соболєвим Олександром Олександровичем, місцевим великим підприємцем, був давнім, з часів мого перебування на посаді помічника депутата від партії «Зелена планета». Тоді моїми стараннями його зобов'язали замінити виробничу лінію на одному із заводів, з урахуванням вимог контролю якості, та встановити сучасні фільтри для очищення стічних вод на фабриці. Модернізація влетіла Соболєву в копійчину. І він ледве уникнув в'язниці.

— Прийшли! — Ілля побіг вперед і вискочив на розчищену галявину, де стояв табор.

Нині на місці великого наметового табору було тихо.

Студенти роз'їхалися. Від цього мені ставало трошки сумно. Я любила гучні студентські компанії, сміх підлітків, посиденьки біля нічного вогнища під мелодійний звук гітари та сяйво світлячків. Тепер тільки одинокий десятимісний намет сиротливо стояв між соснами.

Під тентом, у зоні кухні, ніхто не сміявся, перекидаючись почищеною картоплею, не пахло пшеничною кашею з тушкованими консервами, що підгоріла на багатті.

По-хазяйськи я показала умивальник-рукомийник, зручності — збитий туалет з дощок для хлопчиків й дівчаток, та стежку до річки.

— Спершу на пляж?

Ліза з Іллею, що впарилися в дорозі, одразу ж погодилися. Скинувши речі у намет, ми перевдяглися в купальники та спустилися на піщаний пляж, прихопивши рушники, килимок для пікніка та нехитрий перекус: бутерброди з ковбасою, варені яйця та свіженькі огірочки. Ліза брала з собою їжу в дорогу, але все залишилося недоторканим у похідній сумці-холодильнику.

Дно біля пляжу було вже вивчене. Я без побоювання дозволила дітям забігти у воду, поплавати, попірнати. Сама я теж із задоволенням поплавала, розминаючи м'язи. З Іллею ми пограли в «квача». Ліза відмовилася скласти нам компанію. Сказала, що вона вже доросла для дитячих забав. Але ми їй це пригадали, коли вона нагрілася на сонечку, лежачи на килимку, оббризкали водою. А потім дружно з Іллюшею тікали від дівчини. Бігали, доки не попадали разом на пісок. Довелося знову всім хором лізти у воду.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 4 5 6 ... 80
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Крило метелика (частина 1), Кіра Леві», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Крило метелика (частина 1), Кіра Леві"