Книги Українською Мовою » 💙 Різне » Життя в натхненні, Михайло Мішин 📚 - Українською

Читати книгу - "Життя в натхненні, Михайло Мішин"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Життя в натхненні" автора Михайло Мішин. Жанр книги: 💙 Різне. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 4 5 6 ... 16
Перейти на сторінку:
Сад та город

Біля будинку було близько гектара землі. Сад був, а все інше - то город.

Там солонці були, тому так і називався Солонянський район. Бо земля була дуже солона. А як викопали колодязі, так і кури не пили тої води. Дуже вона була солоно-гірка.

Далеко там був колодязь, чогось він називався Духновський. Хто його назвав я не знаю. І ото звідти мама носила воду на коромислі. І взимку, і влітку. Треба принести води і напоїти худобу, дітей помити, одяг випрати. Їсти та пити - все носили із Духновського колодязя.

Від хати униз отак був город, а за ним вже толока, там трава росла. Внизу садили помідори. А вода не дуже далеко. Так там робили копанки, круглі ями такі, і там вода була. Вона була не дуже, але ми нею поливали.

Щовечора ми бігли вниз - поливать капусту. Це було наше завдання. І це всі, і сусідські діти - вечером біжимо вниз поливать.

Береш відро, до відра мотузку. Набираєш із копанки і іншому наливаєш у відро. Той несе, поливає. Знову, один стоїть набирає, а іншим у відра ллє. Так ми поливали ту капусту.

Садили ми багато буряків. Буряки нас дуже виручали. Ми їли ті буряки, і варили, і пекли їх. Пізніше і солодкі буряки з'явилися.

Картопля своя була. Бо якщо не виростиш картоплю, так у тебе не буде нічого. Купити ні за що було. А картопля - це ж основне. І пиріжки з картоплею пекли, і варили у мундирах, їли разом із соліннями, з капустою солоною.

Коло хати були посаджені вишні. Чогось раніше культивували одні вишні. І ще були шовковиці.

Ми у дитинстві не мали уявлення, що ще є яблука, або там інше. А коли посадили яблука через якийсь час, то ми називали це дерево не яблуня, а вишня. Так воно відклалося у нашій свідомості.

Тож ми рвали вишні, сушили їх, бо більше нічого нема. А коли вони були ще свіжі, то варили вареники і пекли пироги. Оце вже що, так це вареники! Ой, така смакота була!

Оце були в нас такі фрукти. А інше - то все город.

Кукурудзу їли, молоду кукурудзу варили.

Баштан свій. Садили і кавуни, і дині. І родило, добре росло, то ми вже об'їдалися цим усім.

Що нас тоді сильно підтримувало – так це гарбузи. А ми їх називали “кабаки”. І ото мама кабаки і варить, і пече половинками у печі, і шматочками, і повидло робить - і все з кабаків!

Тоді цукру не було в той час. Так мама додавала туди цукровий буряк. Пече його у печі, вижме соку. А він солодкий! І тоді цього соку з кабаком, а тоді ще й вишню! Раніше не варили варення, а сушили вишні. І туди додасть мама сухих вишень - і це вже такий делікатес!

Раніше ж цукерок не було. Ми не знали, що таке цукерки. Минуло багато часу, поки кусковий цукор почали завозить.

Хліб ми пекли самі. Ми і житній хліб пекли, і білий хліб пекли. Дуже смачний хліб. Як спече мама - й цілий тиждень хліб не черствіє. Опускали його у льох. У льоху діжка, на діжці стоїть така полиця із дошок, і там складали хліб. Він стоїть цілий тиждень. Це не хліб, а смакота!

Якусь свинячку тримали, то різали - і жирок був.

Пізніше почали соняшники вирощувати і соняшникову олію бить. Ото зіб'ють, і в бідоні вона і рік стоїть.

І все те, що вирощували, тим ми і жили.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 4 5 6 ... 16
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Життя в натхненні, Михайло Мішин», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Життя в натхненні, Михайло Мішин"