Книги Українською Мовою » 💙 Дім, Сім'я » Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди 📚 - Українською

Читати книгу - "Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди" автора Марі Кондо. Жанр книги: 💙 Дім, Сім'я. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 4 5 6 ... 43
Перейти на сторінку:
стирає всі думки про прибирання. Чому? Тому що проблему вирішено, тобто «прибрано» потребу в навчання перед іспитом.

Це не означає, що, прибравши в кімнаті, ви заспокоїте свій збуджений мозок. Хоча це допоможе вам на деякий час відчути полегшення, ефект триватиме недовго, тому що ви не звернули уваги на справжню причину занепокоєння. Якщо ви дозволите обманювати себе, досягаючи прибиранням лише тимчасового полегшення, ви ніколи не відчуєте потреби очистити свій психологічний простір. Так було зі мною. Прибирання кімнати забирало стільки часу, що я завжди пізно сідала за навчання, а мої оцінки в результаті були жахливими.

Уявімо собі захаращену кімнату. Безлад у ній не утворюється сам собою. Ви, людина, яка живе у ній, утворюєте безлад. Є навіть такий вислів: «Безлад у кімнаті – безлад у голові». Ось що я про це думаю. Коли кімната забруднюється, причина цього – не лише фізична. Візуальний безлад відволікає нас від істинної причини непорядку. Насправді безлад – це результат інстинктивного рефлексу, який відволікає нашу увагу від суті проблеми. Якщо ви не можете розслабитися у чистій та прибраній кімнаті, спробуйте впоратися зі своїм відчуттям занепокоєності. Це може пролити світло на те, що справді вас хвилює. Коли ваша кімната чиста й охайна, у вас не залишається іншого вибору, як проаналізувати свій внутрішній стан. Ви зможете побачити ті проблеми, яких уникали, і будете змушені вирішити їх. Як тільки ви почнете прибирати, ви «перезавантажите» своє життя. У результаті воно почне змінюватися. Саме тому завдання прибирати свій будинок має бути виконане швидко. Це допоможе вам зайнятися справді важливими питаннями. Прибирання – це лише інструмент, а не пункт призначення. Справжньою метою має бути дотримання такого способу життя, який вам найбільше подобається, – відразу ж після того, як ви наведете лад у домі.

Експерти зі зберігання речей – скнари

Яка перша проблема, пов’язана з прибиранням, спадає вам на думку? Для багатьох – це проблема зберігання речей. Мої клієнти хочуть, аби я навчила їх, куди що класти. Повірте, я можу це зробити, але, на жаль, справжня проблема полягає не в цьому. Пастка криється в слові «зберігання». Статті про те, як організувати і зберігати ваші речі та продукти, завжди супроводжуються шаблонними фразами, завдяки яким така справа видається простою, наприклад: «Організуйте свій простір миттєво» або «Прибирайте швидко та легко». Люди за своєю природою схильні обирати легший шлях, і більшість із них купується на методи зберігання, які пропонують швидкі та зручні способи позбутися видимого безладу. Зізнаюся: був час, коли я також вірила у міф про зберігання.

Як шалений прихильник журналів для домогосподарок ще з самого дитинства, щоразу, коли я читала статтю про те, куди прибирати речі, я одразу ж хотіла випробувати всі пропозиції. Я робила шухлядки з коробок для серветок і брала гроші зі своєї скарбнички, аби придбати корисні речі для зберігання. Коли я була старшокласницею, дорогою додому заходила в магазин «Зроби сам» та оглядала журнальний стенд, шукаючи найновіші видання. Одного разу я навіть зателефонувала виробникові якогось дуже цікавого предмета й докучала адміністраторові проханнями розповісти мені історію його створення. Я свідомо використовувала ці предмети для зберігання, аби впорядкувати свої речі. Тоді я стояла й милувалася своїми виробами, радіючи з того, наскільки зручним став світ. Із цього досвіду я можу чесно заявити: методи зберігання не вирішують проблеми, як позбутися непотребу. Зрештою, вони є лише побіжним рішенням.

Зрозумівши це, я побачила, що моя кімната все ще була неприбраною, хоча в ній було багато журнальних стелажів, книжкових полиць, шухляд та предметів, призначених для зберігання. «Чому моя кімната ще досі виглядає захаращеною, адже я так старалася впорядкувати та прибрати свої речі?» – дивувалася я. Впавши у відчай, я передивилася вміст кожного предмета для зберігання й усвідомила: більшість цих речей були мені непотрібні. Хоча я і думала, що наводжу лад у своїй кімнаті, насправді я лише марнувала час, забираючи з поля зору те, що мені було непотрібно. Ховаючи речі, ви лише створюєте ілюзію того, що проблема безладу вирішена. Але рано чи пізно всі предмети для зберігання заповнюються речами, кімната знову перетворюється на хаотичний безлад, і ви шукаєте нові та «прості» методи зберігання, рухаючись по негативній спіралі. Саме тому прибирання має починатися з відкидання непотрібних речей. Нам потрібно вдатися до самоконтролю й відкидати речі, поки не вирішимо, що справді варто зберігати.

Сортуйте за категоріями, а не за місцем розташування

Я серйозно зацікавилася прибиранням у молодших класах і відтоді постійно його практикувала. Щодня я прибирала одне місце – свою кімнату, кімнату брата, кімнату сестри, ванну кімнату. Щодня я планувала, де прибиратиму, і займалася «кампаніями», які нагадували розпродаж: «П’яте число кожного місяця – день вітальні», «Сьогодні – день прибирання комірчини», «Завтра я повоюю з шафками у ванній кімнаті».

Я дотримувалася цієї традиції, навіть коли була старшокласницею. Коли я приходила додому, то одразу ж прямувала до кімнати, яку вирішила прибрати, навіть не знімаючи шкільної форми. Якщо моєю метою були пластикові контейнери у ванній шафці, я відчиняла дверцята, висипала вміст одного з контейнерів, включаючи косметику, мило, зубні щітки та бритви. Тоді я сортувала їх за категоріями, поміщала в коробки й ставила назад у шафку. Нарешті, я захоплено дивилася на охайно впорядковані речі та приступала до наступного контейнера. Я годинами сиділа на підлозі, сортуючи речі в шафі, поки моя мама не кликала мене вечеряти.

Одного дня, коли я сортувала речі з одної шухляди в шафі у передпокої, я завмерла від подиву. «Я ж прибирала в цій шухляді вчора», – подумала я. Насправді це була інша шухляда, але всі речі, що лежали всередині, були однакові – косметика, мило, зубні щітки та бритви. Як і день перед тим, я посортувала їх за категоріями, розмістила в коробки й поставила назад у шафу. Саме цієї миті мене осяяла думка: сортувати речі за місцем розташування – фатальна помилка. Шкода, що я зрозуміла це аж через три роки.

Багато людей дивуються, що такий начебто практичний підхід насправді є поширеною пасткою. Суть проблеми полягає в тому, що люди часто зберігають речі одного виду в різних місцях. Коли ми прибираємо кожну кімнату окремо, ми не помічаємо, що повторюємо ту саму роботу в різних місцях, і замикаємося у безперервному колі прибирання. Аби уникнути його, я рекомендую здійснювати прибирання за категоріями. Наприклад, замість того, щоб вирішувати, яку кімнату сьогодні прибрати, поставте за мету, як-от:

1 ... 4 5 6 ... 43
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди» жанру - 💙 Дім, Сім'я:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди"