Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Закоханий з Едемії, Юрій Гурін 📚 - Українською

Читати книгу - "Закоханий з Едемії, Юрій Гурін"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Закоханий з Едемії" автора Юрій Гурін. Жанр книги: 💛 Любовні романи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 4 5 6 ... 94
Перейти на сторінку:
Поїзд 81

Мирослав узяв свій рюкзак і попрямував до потяга. Білетів нормальних купити йому не вдалося, оскільки все вирішувалося в останню мить, тому єдині квитки, які вдалося дістати, були в плацкартному вагоні та ще й бокові на верхній полиці. Поїзд уже стояв на платформі й пасажири без особливої метушні заходили всередину. Провідником виявився високий худорлявий чоловік, десь років п’ятдесяти, із сумним стомленим обличчям, побитим життям та алкоголем.

— Ваш білет, — звернувся провідник.

Мирослав дістав квиток:

— Ось, — протягнув його.

— Дванадцяте місце. Проходьте, — не піднімаючи очей, вимовив провідник.

— Дякую.

Мирослав знайшов своє місце, закинув рюкзак і почав роздивлятися навкруги.

У носі знову залоскотало, о ці нові-старі запахи, спогади дитячих поїздок у Крим на відпочинок, у різноманітні дитячі табори, запахи з історією. Старі вагони пахнуть пригорілим металом, жиром, перемішеним із брудом та гряззю, затхлою білизною, шкарпетками та ще мільйоном різноманітних відтінків, але головний запах вагона — це запах руху та пригод. Подорожуючі ще якийсь час метушилися, розсаджуючись по місцях та ховаючи під нижні полиці свої валізи, а радше різні сумки та торбини.

Рівно о 18:35 вечора поїзд тихенько рушив. Спочатку був невеличкий поштовх, потім стримуючий тормоз і вже потім плавний рух. Мирослав помітив, що у вагоні було ще багато вільних місць. Дивно, коли він шукав квитки, було лише оце дванадцяте місце п’ятий вагон, можливо, ще по дорозі люди підсядуть.

Поряд їхали два молодики з подругою, а ще молода жінка з дитиною і, схоже, зі своєю матір’ю. Вони всі сиділи разом. Добре, що трапився квиток із верхньою полицею, все одно ця жінка благала би помінятися місцями, аргументуючи це тим, що в неї маленька дитина та стара матір. Знаючи себе, Мирослав їм би точно не відмовив, а так все із самого початку визначилося.

Потяг поступово набирав хід, і оце «чух-чух… чух-чух… чух-чух», попереду години й години оцього «чух-чух… чух-чух…», які чомусь не дратують, не набридають, а геть зовсім навпаки заспокоюють і навіть трішки гіпнотизують. Молодики поруч спробували відчинити вікно на прохання дівчини, смикали його, смикали так, що зі зворотного боку воно тріснуло. У ту ж мить по купе пробіг вітерець.

«Трохи привідчинене вікно, яке тріснуло та ще й заклинило», — гарний початок, подумав Адріан.

Дівчина покликала провідника, той прийшов, смикав-смикав його і з байдужим виглядом декларував, що вікно зламане й прийдеться їхати з напів відчиненим. Добре, що був липень, і, як для середини літа, надворі стояла досить тепла, але не спекотна погода. Провідник прикрив зламане вікно шторкою і пішов по своїм справам. Але, як виявилося згодом, легкий вітерець — то навіть ліпше. Дихати із часом стало легше.

Десь приблизно через годину-півтори від початку подорожі, роздаючи постіль, провідник запитав:

— Чай будете?

Бувають такі запитання, поставлені в якийсь особливий момент, що ніби відкривають двері у геть новий світ роздумів і фантазій. Це саме той момент і те запитання.

«Гаразд, а чому провідник поставив запитання саме в такій формі? Чому він не поцікавився, що я хочу чи що мені потрібно? Лише оце: «Чай будете?». І на яку відповідь він очікував? У принципі варіантів відповіді було лише дві — так або ні. Як усе просто виходить, усього так або ні. Провідник, напевно, не знав, що після шостої вечора я ні чаю, ні кави взагалі не п’ю. А якщо так, то моя відповідь «ні» була запрограмована й передбачена заздалегідь. Дивно виходить, а якщо не лише ця відповідь запрограмована заздалегідь…

І взагалі яка ймовірність почути в старому поїзді в плацкартному вагоні запитання на кшталт: «Шампанське будете?» або «Фрапе будете?» чи «Устриці подавати?». Абсолютно нульова. Тобто жодного шансу, жодного варіанту. Це якби навпроти мене в цьому поїзді в цьому вагоні в цей час на одинадцятому місці їхала принцеса Швеції, така ймовірність абсолютно точно дорівнює нулю».

Ці роздуми трішки спантеличили Мирослава й він продовжив розмірковувати далі під оце «чух-чух… чух-чух»: «Чому я обрав саме Марокко? Чому не Південну Африку, Європу чи Японію? Чи були в мене якісь варіанти обрати іншу країну для подорожі?».

Мирослав почав пригадувати навчання у Франції, там він підробляв якийсь час барменом-офіціантом у марокканському ресторані, і там у нього були навіть знайомі приятелі марокканці. Ще дуже часто його компанія проводила корпоративи саме в різних марокканських ресторанах Києва. Ця культура й особливо кухня завжди приваблювала його. А ще нещодавно він дивився передачу про подорожі, де саме ведучі вихваляли цю неймовірну країну. Ну і найголовніше, йому кортіло покупатися в океані саме з африканської сторони Атлантики, при цьому об’єднавши відпочинок із цікавою екскурсійною програмою. Мирослав сам не помітив, як усі пазли склалися, і в нього просто не було шансів обрати щось інше.

А з цим місцем у поїзді… Яна відтягувала відповідь до останнього, і лише позавчора в п’ятницю ввечері повідомила, що не зможе поїхати. Варіантів добратися до Львова також не було. На автобус усі квитки були продані, автомобілем довго й не вигідно, лишалося лише потягом. І щоб встигнути на літак, підходив лише цей поїзд 81 і цей рейс Київ — Ужгород. Ну і нарешті, у касі повідомили, що лишився лише оцей один квиток у п’ятий вагон дванадцяте місце.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 4 5 6 ... 94
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Закоханий з Едемії, Юрій Гурін», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Закоханий з Едемії, Юрій Гурін"