Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Вибір, Едіт Єва Егер 📚 - Українською

Читати книгу - "Вибір, Едіт Єва Егер"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Вибір" автора Едіт Єва Егер. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 50 51 52 ... 99
Перейти на сторінку:
тривало, ти міг би зустріти Клару замість мене.

Бела намагається прочитати думки з мого обличчя. Я бачу, як він вагається — дражнити мене чи заспокоювати.

— Ти справді намагаєшся переконати мене, що я не мав іншої втіхи, крім щастя одружитися з тобою? Мав, скрипку. Та зараз це не має жодного значення.

Тепер я розумію, що саме розлютило мене — удавана легкість, з якою мій чоловік розпрощався зі старими мріями. Якщо він колись і страждав від того, що йому довелося покинути музику, то майстерно приховував це від мене. Що зі мною не так? Чому я не можу відпустити те, що так і не сталося?

* * *

Бела віддає результати свого тесту босові на оптовому складі, і той знайомить його зі своїм бухгалтером, шляхетним чоловіком, який погоджується взяти Белу своїм помічником. Бела навчається на курсах з підготовки сертифікованих державних бухгалтерів та докладає всіх зусиль, аби отримати диплом.

Я не знаходжу собі місця. Мене з’їдають хвилювання через гроші та через хворобу Бели, години важкої праці на фабриці, підрахунок монет перед покупками в продовольчій крамниці. Добрі новини вибивають мене з колії. Звільнення від хвилювань залишає в мені порожнину, яку я не маю чим заповнити. У Бели з’являються перспективи, новий шлях, а в мене нічого. Кілька разів я змінювала роботи, аби збільшити заробіток та почуватися краще. Додаткові гроші рятують нас, і це досягнення ненадовго підносить мене. Проте полегшення короткочасне. Мені дають підвищення в страховій компанії, і я змінюю своє місце біля копіювальної машини на посаду діловода. Моя начальниця оцінила мою старанну роботу, тепер вона навчатиме мене. Я почуваюся щасливою в компанії інших секретарок, допоки одного разу моя нова подруга не радить мені: «Ніколи не підсідай до євреїв на обіді. Від них смердить». Зрештою, мені тут не місце. Я маю приховувати своє походження. На моїй наступній роботі, в компанії з продажу валіз, мій шеф єврей, і я гадаю, що нарешті впишуся. Я почуваюся впевненою, визнаною. Я діловодка, не секретарка. Проте одного дня телефони дзвонять і дзвонять безупинно, я бачу, що секретарки завантажені справами, та підхоплююсь, аби відповісти на дзвінок.

— Хто тобі дозволяв? — заверещав шеф. — Ти що, хочеш зруйнувати мою репутацію? Ще не вистачало, аби новоприбула представляла цю компанію. Я чітко висловився?

Проблема не в тому, що він принизив мене чи вважає мене нікчемою. Проблема в тому, що я вірю його думці про мене.

Влітку 1952 року, незабаром після одужання Бели, за кілька місяців до того, як Маріанні виповниться п’ять, Маґда переїздить до Балтимора. Вона лишається в нас на кілька місяців, доки не знайде роботу. Ми облаштовуємо їй спальне місце в обідній зоні, неподалік від вхідних дверей. У нашій квартирі завжди душно влітку, навіть уночі, тож Маґда залишає щілину у вхідних дверях, коли йде спати.

— Обережніше, — попереджає Бела. — Не знаю, в якому палаці ти мешкала у Бронксі, та цей квартал небезпечний. Якщо лишатимеш двері відчиненими, хтось може зайти всередину.

— Та якби ж то, — муркотить Маґда, кліпаючи віями. Моя сестричка. Її біль видимий лише в жартах, за допомогою яких вона його перемагає.

Ми влаштовуємо маленьку вечірку, аби відсвяткувати її приїзд. Приходять Джордж та Дучі (Джордж хитає головою через скромний бюджет вечірки), кілька сусідів з нашого дому та домовласниця, яка приводить із собою Ната Шиллмана, інженера військово-морського флоту у відставці. Маґда розповідає веселу історію про свій перший тиждень в Америці, коли тітка Матильда купила їй хотдог на вулиці.

— У Європі, коли купуєш хотдог у продавця на кшталт того, завжди отримуєш два хотдоги і ще на додачу капустки та цибулі. Матильда йде купити мені хотдог і повертається з кволою сосискою в ледве видимій крихітній булочці. Я вирішила, що вона недоплатила повну ціну чи зважила на мою зайву вагу. Я ображалася на неї впродовж кількох місяців, поки одного дня не купила хотдог собі сама і не зрозуміла, що тут так воно й має бути.

Уся увага на Маґді, на її емоційному обличчі, всі чекають від неї наступну смішну історію. І в неї є що розповісти, у неї завжди є. Нат, безсумнівно. зачарований нею. Коли гості розійшлися, а Маріанна заснула, ми з Маґдою сидимо на її ліжку та пліткуємо, як у ті часи, коли були дівчатками. Вона запитує, що я знаю про Ната Шиллмана.

— Так, знаю, знаю, він татового віку, — каже вона, — але він подобається мені.

Ми балакаємо, доки в мене не починають заплющуватися очі. Я не хочу припиняти. Я маю дещо спитати в Маґди, дещо про порожнечу в мені, але якщо я спитаю її про страх, про пустку, то муситиму визнати, що звикла вдавати, ніби нічого цього не існує.

— Ти щаслива? — я нарешті набралася сміливості спитати в неї. Я волію, аби вона відповіла стверджувально, щоб і я могла бути щасливою теж. Волію, аби вона відповіла, що ніколи не буде щаслива, не цілком, аби я знала, що ця діра не лише в мені.

— Діцуко, ось тобі порада від твоєї дорослої сестри. Ти або чутлива, або ні. Якщо чутлива, твій біль сильніший.

— Нам колись буде добре? — питаю я. — Хоч колись?

— Так, — каже вона. — Ні. Не знаю. Напевно знаю лише, що Гітлер добряче нас трахнув.

Тепер ми з Белою заробляємо шістдесят доларів на тиждень — цього вистачає, аби задуматися про другу дитину. Я завагітніла. Моя дочка з’являється на світ 10 лютого 1954 року. Коли я прокидаюся від анестезії, яку американські лікарі в ті часи роблять усім поспіль жінкам, що народжують, вона в дитячій палаті. Та я наполягаю, я хочу тримати її на руках, хочу годувати її. Коли медсестра приносить її мені, я милуюся, яка вона досконала та сонна, не така велика, якою народилася її сестра, її носик такий малесенький, щічки такі гладенькі.

Бела приводить Маріанну — їй зараз шість, — аби вона побачила немовля.

— У мене є сестра! У мене є сестра! — радіє Маріанна, наче я відправила в конверті гроші та замовила їй сестру за каталогом, наче в мене є здібність завжди виконувати будь-які її бажання. Незабаром у неї з’явиться ще й двоюрідна

1 ... 50 51 52 ... 99
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вибір, Едіт Єва Егер», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вибір, Едіт Єва Егер"