Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » «Штурмфогель» без свастики 📚 - Українською

Читати книгу - "«Штурмфогель» без свастики"

226
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "«Штурмфогель» без свастики" автора Євгеній Петрович Федоровський. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 51 52 53 ... 68
Перейти на сторінку:
повітря, від нудотної слабості й пронизливого крику хлопчаків, які марширували вулицями, в Коссовські запаморочилась голова. Він забрів у сквер і сів на лаву в дрібних бісеринках бризок, Шеф-лікар госпіталю, де лежав Коссовські, порадив йому знайти спокійнішу й безпечнішу роботу. Але людина, яка зв'язала себе з розвідкою і контррозвідкою, могла розлучитися з роботою лише після смерті. Іншого виходу Коссовські не бачив.

За чотири місяці лікування він багато передумав, розставив усі події на місця, розробив систему пошуків загадкового Марта.

«З Мартом я ще розправлюсь», — подумав Коссовські, встаючи з лави і прямуючи до будинку міністерства авіації.

У себе в кабінеті він розпочав знайомитися з паперами. Пост спостереження «Норд» повідомляв: «На над-Дальньому бомбардувальнику НЕ-8 росіяни здійснюють польоти за маршрутом Москва — Шотландія — Фарерські острови — Ісландія — Канада — Вашінгтон і назад через Гренландію».

«З великою ефективністю росіяни застосовують основний фронтовий бомбардувальник НЕ-2», — писав пост «Ост-17».

«Формуються нові полки й дивізії, оснащені штурмовиками ІЛ-2 — «чорна смерть», — телеграфував командир танкового корпусу Гельмут Медер.

Коссовські відірвався од паперів, Задумався. Війна набувала зловісного для Німеччини характеру. Коссовські завжди тверезо дивився на речі, і простий аналіз навіть тієї інформації, що лежала перед ним, пророкував швидкий кінець.

Увагу привернув ще один документ. Він був віддрукований шифрувальником на двох сторінках. Почавши його читати, Коссовські відчув біль у Фому місці, де була рана.

«Росіяни продовжують працювати над винищувачами з реактивними двигунами. Один з них уже створено. Силова установка — рідинний ракетний двигун — розміщена в хвостовій частині фюзеляжу. Літак забезпечено радіоапаратурою та двома авіаційними гарматами…»

Коссовські встав. Паркет пронизливо заскрипів під його чобітьми. Він розчинив вікно. Поряд на фронтоні коливалося величезне полотнище з білим кругом і чорною свастикою. «Ні, не втримати нам тебе, Німеччино… — подумав Коссовські, зціпивши зуби, від чого рубець на обличчі зачервонів іще більше. — Та перш ніж упаде Німеччина, я повинен піймати Марта».

2

Коли Вайдеман і Піхт повернулися до Лехфельда, еони застали на аеродромі велике будівництво. За три кілометри від колишнього аеродрому, в лісі, військовополонені зробили нову злітну смугу й накрили її величезною маскувальною сіткою. Вночі туди було перевезено випробний літак з двигунами Франца з фірми «Юнкере». Зандлер був тепер задоволений. Двигуни працювали безвідмовно.

На ««Штурмфогелі» поставили броньовані плити, чотири двадцятиміліметрові гармати. В носі фюзеляжу змонтували радарний пристрій для виявлення ворожих літаків уночі і в погану погоду.

Розрахункова швидкість досягла небаченої цифри — 900 кілометрів за годину.

«Могутність розуму безмежна», — так, здається, стверджують марксисти, — думав Зандлер, димлячи сигаретою. — Люди просто не зрозуміли природи, щоб володарювати над нею. Я в якійсь мірі загнуздав нову галузь. Адже швидкість — це та сама влада».

Через вікно Зандлер удивлявся в далеку синяву неба. Там висіли легкі, прозорі хмари. «Розріджений простір, стратосфера — область нових швидкостей і майбутніх боїв. На висоті понад дванадцять тисяч метрів можна досягти феноменальної швидкості. — Пускаючи кільця диму, професор спостерігав, як вони розбивались об шибку. — Зі «Штурмфогелем» тепер ми виграємо бій».

Вайдеман зробив кілька польотів і готувався до останнього стрибка в стратосферу. Випробний літак стояв тепер у спеціальному ангарі в лісі. Довкола нього Зейц поставив есесівську охорону. Солдати пропускали до літака лише інженерів та техніків, які обслуговували «Штурмфогель», конструктора Зандлера й пілота-випробувача. Піхт, як і інші льотчики із загону повітряного забезпечення, до цієї стоянки не допускався.

Політ у стратосферу призначався на ранній ранок.

Відлига зігнала з лісу сніг, але там ще стояли калюжі. Трохи щулячись від прохолоди, до Піхта на звичайну стоянку підійшов Вайдеман.

— Якщо я вцілію і машину буде запущено в серію, війні кінець, — промовив він.

— Тільки ти поспішай, щоб росіяни, бува, не закінчили війну самі, — посміхнувся Піхт.

— Не лякай, — грубувато відповів Вайдеман.

Останнім часом Піхт помічав, що стосунки між ним і Вайдеманом стали натягнуті. Вайдеман, правда, акуратно одержував гроші, які начебто пересилав йому Хейнкель за деяку інформацію про «Штурмфогель», але, мабуть, його обтяжувало це двоїсте становище. Якось він сказав Піхту: «Мені не подобається ця затія, Паулю. Я почуваю себе злодюжкою, який заліз у кишеню до Мессершмітта. Нумо покінчимо із старим індиком Хейнкелем». Піхт мовчазно погодився. Вайдеман дедалі частіше слухав зведення з фронтів, читав газети й журнали й інколи казав: «Зараз від кожного німця фатерланд вимагає повної віддачі сил».

В авіаційному військовому журналі «Адлер» про нього надрукували велику статтю, де перерахували всі його заслуги перед рейхом. У Берліні сам фельдмаршал Мільх уручив йому Рицарський хрест з дубовим листям. Вайдеман надувся як індик.

— При моєму польоті стеж за турбінами, — не дивлячись на Піхта, процідив він.

— Звичайно, стежитиму.

Вайдеман потупцював, мабуть, хотів іще щось сказати, але махнув рукою і пішов до своєї стоянки.

Рівно о шостій із лісу долинув свист запущених двигунів. Минула хвилина, друга, третя. Двигуни гуркотіли, то набираючи, то зменшуючи оберти. Небо ясніло, хоча земля й ліс лишалися в темряві.

Піхт заліз у кабіну й підключився до рації.

— Я «Штурмфогель», до польоту готовий, — почув він Вайдеманів голос.

— Четвертий, вам зліт, — скомандував Зандлер Піхту.

Піхт увімкнув запалення. Могутньо й рівно затріщав мотор. Спалахнули аеродромні вогні. Посунувши вперед сектор газу, Піхт почав розбіг.

— Я «Штурмфогель», прошу зліт, — почув він.

Піхт схилив машину в глибокий віраж і побачив у темряві лісу два величезні вогняні хвости. «Штурмфогель» стрімко набирав швидкість і висоту. На якийсь час Пауль утратив літак з поля зору, але невдовзі побачив сріблясту цятку, що спалахнула в променях сонця. «Штурмфогель» мчав, як жук-світлячок. Вайдеман розігнав літак до максимальної швидкості.

— Двигуни працюють нормально, Альберте, — сказав Піхт.

— Дякую, Зараз уходжу в напівпетлю, — відгукнувся Вайдеман.

Через двадцять хвилин «Штурмфогель» почав знижуватися, полишаючи за собою спіральний шлейф конденсованої пари. Літак низько пройшов над старим аеродромом і зник у лісі. Піхт повернув літак до свого посадочного майданчика.

В льотну кімнату Вайдеман увійшов з посинілим обличчям.

— Дайте скоріше випити. Комбінезон примерз до хребта.

— Холодно було? — запитав Піхт.

— Диявольськи. На висоті страшенний мороз. Я думав, що одубію й не доберусь до землі…

Льотчики допомогли стягнути з Вайдемана хутряний комбінезон і чоботи.

— Майора Вайдемана просить професор Зандлер, — долинуло з репродуктора.

Вайдеман поспішив до виходу..

Польотів більше не передбачалось, і Піхт пішов у ліс. Сонце блідою плямою прозирало крізь мокре голе гілля. В повітрі висіла болісна напружена тиша. З чорних в'язів стікали каламутні краплі. Вдалині, автострадою, тяглася жирна стрічка вантажних машин. У кузовах похитувались матово-сірі шоломи солдатів. Машини йшли одна за одною. І

1 ... 51 52 53 ... 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги ««Штурмфогель» без свастики», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "«Штурмфогель» без свастики"