Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Ліки від страху 📚 - Українською

Читати книгу - "Ліки від страху"

529
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ліки від страху" автора Аркадій Олександрович Вайнер. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 51 52 53 ... 116
Перейти на сторінку:
невмируща слава світу, батько її — сонце, мати — місяць, вітер гойдає її колиску, годувальниця їй — уся земля. Вона — початок усякої довершеності, вона — осереддя природи всіх тіл, від неї почався увесь світ».

Гостро пахне у вежі сіркою і свинцем, стелиться по кам'яній долівці важкий дух кислот, і відгонить чадом від неперегорілого вугілля у горні. За стрілчастою віконною рамою поволі сходить задимлений місяць, тьмяний, сплющений, в бузковому лахмітті хмар, ухкає протяжно й страшно нічний птах бугай, вітер з вищанням скочується з даху, похмуро витріщується в кутку незрячими очницями череп.

— Залишайся у мене, Теофрасто. Я відкрию тобі великі таємниці перетворень, моїми вустами заговорять із тобою великі уми, що століття тому щезли з лику дикої планети. Тут немає релігій і немає націй, тут світ знання, і в лабораторії у мене перебувають поруч Абу Джабір ібн Хайян, на прізвисько Гебер, і Фома Аквінат, раббі Еліазер дає мені поради разом із нещасним ченцем Роджером Беконом. Залишайся, мені треба заповісти мудрому й працелюбному учневі справу життя мого. Ти взнаєш від мене таємниці кабалістики, чудеса старих арабських манускриптів, тобі стане відомою майстерність сублімації, розчинювання й дистиляції, ти пізнаєш чарівність першого одкровення, й алхімія стане твоєю долею…

— А як же мої хворі, що з надією чокають від мене зцілення?

— Не дай дрібницям замінити в житті головну мету, не дозволяй порошинці заслонити обрій. Подивися довкола себе — хіба варті вони того, щоб заради них відмовитися від великої справи? Який сенс зцілювати їхні тіла, коли повсякденно занапащують вони душі свої? Тут приймуть вони від тебе мале утішання, а там, — Хюттер грізно підняв руку, — будуть послані у вічний вогонь, до чортів? Як золото очищається вогнем, так людина хворобою очищується від гріха!

Глухо прогуркотів грім, луна його порожньою діжею котиться по горах — я хрещуся мимоволі, бо ж усім відомо, що осінні грози в Шваці не на добро. Хюттер креслить крейдою коло, крекчучи, бурмоче:

— Червона тинктура — великий магістерій — врятує найдостойніших назавжди від хвороб, старості й смерті. Вона — великий зцілитель, лікар в усьому й завжди. Треба тільки трудитися невтомно, шукати наполегливо, бо ж сказано в євангелії: просіть, і дано буде вам, шукайте і знайдете, стукайте, і відчинять вам…

Загуло, заметалося в печі полум'я, туманом заклубочилася пара над казаном, а Хюттер написав на камені знаки двох начал, чотирьох сфер, семи довершеностей. За колом написав він дванадцять кабалістичних охоронних знаків зодіаку…

Погано видно, важко дихати, й наче здалеку долинає голос Хюттера:

— Дванадцять знаків зодіаку, дванадцять місяців, дванадцять властивостей людських — ми бачимо, чуємо, відчуваємо запахи, говоримо, їмо, народжуємо, діємо, рухаємося, гніваємося, сміємося, мислимо й спимо. І нехай кожна властивість наша стане нам підтримкою, опорою та охороною у звершенні великої справи відшукання філософського каменя — опус магнум. І нехай опікує нас турботою своєю ангел вогню Метатрон…

Хюттер підходить до мене впритул й хрипко запитує:

— Чи залишаєшся ти у мене, Теофрасте? Чи можу я довірити тобі велике знання?

Під високим склепінням важко заворушився, глухо забив крильми великий чорний птах, пронизливо засвистів посеред ночі, і я наважуюсь:

— Залишаюся…


Розділ 9
ПОТАЙНІ ДВЕРІ ЗА НАМАЛЬОВАНИМИ ВОГНИЩАМИ

Понеділок — день важкий. Я в цьому просто впевнений, і забобони тут ні при чому. Моя робота — виробництво з безперервним циклом, щось на взірець доменного цеху, й копіткий, доволі буденний процес виплавлення крупинок істини з руди фактів, стану людських взаємин не можна зупинити на вихідні. Та й злочинці не схильні погоджувати зі мною свої дії — їм не скажеш, що я за тиждень втомився, хочу виспатися й щоб вони бодай на вихідні вгомонилися, дали чесним людям спокій, та й мене не турбували. У злочинців, як і в мене, нічим не обмежений робочий тиждень, і, тільки передавши їх у руки правосуддя та органів перевиховання, я знову спрямовую їх у місцях ув'язнення в нормальне річище трудових буднів і вихідних.

А в мене нічого не змінюється: аби справедливість була надійною, міліція працює цілодобово, в усі дні року — в будні, вихідні й свята. Справедливість потрібна людям завжди, а життя не зупиняється для відпочинку наприкінці тижня, і тому всі сирами із суботи й неділі автоматично перекочуються на понеділок. І день цей завжди буває важкий.

Почався понеділок у мене рано. Напередодні я телефонував декілька разів Лижину додому й не заставав його, тому вирішив перехопити його на початку роботи. Близько восьмої я вже дзвонив у двері, але відчинила мені усе та ж бабця.

— Нема його, — сказала вона, й мені здалося, що вона зраділа, побачивши на моєму обличчі досаду й розчарування. — Хвилин п'ятнадцять як поїхав.

— Ви говорили йому, що я приїжджав і телефонував?

— Аякже! Не знає він про тебе. Сказав — нема в мене такого знайомого.

— Коли ж його можна застати?

— Хто його зна! Носить нечистий — приходить як не вночі, то по півночі, йде на світанку, це сьогодні він чогось припізнився.

Я вирвав із записника сторіночку й написав: «Шановний тов. Лижин! Прошу вас обов'язково подзвонити мені по телефону 224-99-84. Капітан міліції С. Тихонов». Слово «обов'язково» я двічі підкреслив. Записку віддав бабці, яка тут-таки, при мені, розгорнула її та, підсліпувато мружачись, почала читати по складах.

— Капітан мі-лі-ції Се Тихо-нов, — повторила вона співучо, поцмокала язиком, хитнула осудливо головою: — Достукався, голубчику. Тепер затаскають.

— Ніхто його нікуди не тягає, він потрібний як свідок, — сказав я сердито.

— Це-е зрозуміло, — закивала стара. — Спершу в свідки, а опісля носи йому сухарі…

Бабцю, звісно, не переговориш, і я, значуще попросивши її передати записку, поїхав на Петровку.

Зайшов у кабінет, скинув плаща. Й зараз же задзвонив телефон.

1 ... 51 52 53 ... 116
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ліки від страху», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ліки від страху"