Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Житія Святих - Червень, Данило Туптало 📚 - Українською

Читати книгу - "Житія Святих - Червень, Данило Туптало"

296
0
09.06.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житія Святих - Червень" автора Данило Туптало. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 51 52 53 ... 179
Перейти на сторінку:
одяг. Мав же блаженний Кирило і такий звичай: після утрені і звичного свого в келії правила приходив на кухню подивитися, яка страва буде для братів. Просив і велів тим, що служили на кухні, аби намагалися відповідно братам готувати їжу, часом же і сам допомагав їм, працюючи. Що могло в пустельному місці з їхніх трудів бути, які були засоби до існування в тих, що перебували в добровільній убогості? Пиття, що ним упиваються, ніколи вони не мали, бо й устав такий міцно законоутвердив був преподобний Кирило, щоб не лише за його життя, а й більше після його переставлення ніхто не посмів п'янкого пиття внести в обитель його. Старання велике мав преподобний про монастирський устав — щоб не зруйнувався, а найбільше щоб давніх святих передань і постницьких законоположень не переступали ченці. Якось у святу велику Чотиридесятницю прийшла до обителі княгиня Агрипіна, благочестивого князя Андрія дружина, заради молитви, бо те місце, на якому обитель стояла, було того князя вотчиною і власністю. Була ж та княгиня вельми благочестива і христолюбна, чернечий чин вельми шанувала і до преподобного отця Кирила мала прихильність. Захотіла ж у день недільний почастувати братів рибними стравами, але святий не допустив цього. Довго ж вона просила преподобного отця, аби дозволив братам скуштувати риби. Відповів святий: "Якщо це зроблю, то сам уставу монастирського руйнівником буду, і будуть після кончини моєї говорити, що Кирило звелів у Великий піст рибу їсти". Княгиня ж почастувала братів пісними стравами і пішла додому, хвалячи святого за твердість у дотриманні передання святих отців. Доти про устав і чин монастирський, далі ж повертаємося до розповіді про инші доброчинства преподобного отця.

Хай буде згадано знову про дарований йому від Бога із самого початку дар розчулення і сліз. Коли служив Божественну літургію, чи читання читав, чи читане слухав, чи стояв на правилі, чи братів поучав, — ніколи ж не міг стримати сліз — і з цього видно було в ньому гаряч божественної любови. Мав же і віру до Бога велику з упованням: коли в обителі траплялися нестатки і брак потрібного і казали брати йому, щоб послав до когось із христолюбців просити в них, він ніяк же на те не погоджувався. Казав же, що коли Бог і Пречиста Богоматір забудуть нас на цьому місці, то марно перебуваємо в житті цьому. Утішав братів, навчаючи мати надію на Бога, у світських же не просити милостині — щоб ніколи не виходили брати з монастиря у світ задля милости, бо заплямує їх ворог якимись спокусами. Бог же, бачачи раба свого, що так на Нього покладався, схиляв серця багатьох вельмож, які самі присилали досить милостині з маєтків своїх в обитель до преподобного. Він же з братами, наче від Бога прислане, приймав і, дякуючи Владиці Христові і Пречистій Його Матері, утішав малодушність братів.

Хай не замовчимо і ясновидства преподобного, яке мав від дару Духа Святого за чистоту душі своєї. Брат один, на ім'я Теодот, який у тому ж краю в пустелі колись жив, чув про святого, прийшов в обитель його і, полюбивши отця й обитель, просив, щоб зарахував його братам у співжиття. І прийнятий був, там мешкав. Через якийсь час диявол вклав йому ненависть до святого отця. І як спочатку мав до нього любов і віру, так після того ненавидіти його почав: ані бачити не міг преподобного, ані голосу його чути. І спонукав його лукавий помисел вийти з обителі, і боровся з помислом, і прийшов до раніше згаданого старця Ігнатія, богонатхненного мужа, і розповів йому про думку свою. Старець же втішав його, кажучи: "Терпи, брате, Бога ради, обітниці ти склав перед Христом, Владикою нашим, все задля Його любови терпіти. Знай же точно, що від ворога тобі помисел цей. Що бачиш в отцеві, достойне ненависти, коли він наче ангел Божий? Кажу-бо тобі: якщо помислу свого лукавого послухаєш і підеш звідси, позбутися маєш спасення свого і будеш на користь ворогові". Теодот же трохи утішився і сказав: "Почекаю ще цей рік, чи не зміниться до мене отець". І через годину знову тим-таки помислом збентежився — не переставав ворог розпалювати в ньому ненависть до святого. Цілий рік боровся брат з помислом. І, не маючи спокою, вирішив прийти до самого отця і визнати перед ним збентеження думок своїх. Увійшовши до отця в келію і поглянувши на преподобне його лице, засоромився святоліпної сивини його і через сором не міг сказати нічого. Коли ж уже хотів вийти, затримав його старець і сказав йому: "Брате Теодоте, тому що сам не хочеш переді мною визнати помислів своїх, я скажу тобі". І почав святий розповідати все, що мав брат у таємниці серця свого. Те почувши, брат вжахнувся вельми і дивувався ясновидству святого — впавши перед ногами його, прощення просив. Святий же, утішаючи його, сказав: "Не сумуй, брате Теодоте, всі-бо спокусилися, прогрішивши через мене — вважаючи мене добрим, ти ж один був правдивий, пізнавши мене поганим і грішним, — хто-бо я, грішний і нікчемний?" Брат же, бачачи, що отець так смиряється, більше розкаювався в собі, і плакав, і визнавав, що даремно ненавистю грішною ненавидів праведного. Преподобний же, бачивши покаяння Теодота, простив йому і, відпустивши, сказав: "Іди, брате, з миром у келію свою, більше не находитиме на тебе така боротьба". Відтоді Теодот знайшов спокій серцю своєму, почав більшу любов і віру мати до отця святого, ніж раніше. Не одного Теодота помисли ясним оком бачив преподобний, але й багатьох, які приходили в монастир його, пізнавав здалеку — хто з яким наміром приходить. І братам про прибулого казав: "Той брат хоче з нами жити, той же геть піти думає" . Й инші таємниці сердець людських відкривалися йому від Бога.

Не годиться ж і чуд преподобного мовчанням оминати, але на прославу Бога, у святому дивного, хоч би почасти розповісти. Привели до преподобного Кирила чоловіка біснуватого, на ім'я Теодор, який погано страждав від нечистого духа, — лютий бо біс у ньому жив. Святий же, помолившись, вигнав біса — і зцілився Теодор, і не хотів більше йти з обителі, але просив отця, щоб зарахував його до лику інокуючих. Постриг тому отець Теодора в чернецтво і дав йому ім'я Теофан.

Через якийсь час не стало вина на церковну службу, і сповіщено було преподобному, що не буде святої Літургії у день суботній і недільний. Преподобний же, прикликавши пономаря

1 ... 51 52 53 ... 179
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житія Святих - Червень, Данило Туптало», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житія Святих - Червень, Данило Туптало"