Книги Українською Мовою » 💙 Бізнес-книги » Як керувати рабами 📚 - Українською

Читати книгу - "Як керувати рабами"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Як керувати рабами" автора Марк Сідоній Фалкс. Жанр книги: 💙 Бізнес-книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 51 52
Перейти на сторінку:

12

Марк Антоній (близько 80–30 рр. до н. е.) — давньоримський політик і воєначальник.

13

Марк Емілій Скавр (163–88 рр. до н. е.) — давньоримський державний діяч, консул у 115 р. до н. е., цензор у 109 р. до н. е.

14

Квінт Росцій Ґалл (126–62 рр. до н. е.) — відомий давньоримський комічний актор часів пізньої республіки.

15

Нерон (37–68 рр.) — римський імператор, який правив у 54–68 рр.

16

Луцій Елій Сеян (20 р. до н. е.–31 р. н. е.) — політичний діяч ранньої Римської імперії. Тиберій (42 р. до н. е.–37 р. н. е.) — римський імператор у 14–37 рр

17

Пліній Молодший (61–113 рр.) — давньоримський політичний діяч, письменник, адвокат.

18

Марк Порцій Катон (відомий також як Молодший або Утицький, 95 р. до н. е.–46 р. до н. е.) — давньоримський політичний діяч, правнук Марка Порція Катона Старшого (цензора). Сучасникам був найбільш відомий як зразок строгих уподобань, прихильник республіканських ідей, лідер аристократії в сенаті.

19

Помпей (106–48 рр. до н. е.) — давньоримський державний діяч і полководець.

20

Діоген (412–323 рр. до н. е.) — давньогрецький філософ.

21

Етрурія — стародавнє царство, а потім конфедерація, що складалася з 12 міст-держав, у північно-західній частині Італії.

22

Бастули — народ, який мешкав на території сучасного Піренейського півострова ще до утворення Римської імперії. Турдули — народ, який населяв Іберійський півострів, територію сучасної центральної та південної Португалії.

23

Сатурналії, що починалися 17 грудня й тривали три дні, були святом згоди та рівності.

24

У Римській імперії існував звичай відвозити старих і немічних людей на острів посеред річки Тибр і залишати їх там помирати.

25

Батави (лат. Batavi) — давньогерманське плем’я, що мешкало в гирлі Рейну, у римській провінції Белгіка. У 12 р. до н. е. батави були підкорені римлянами.

26

«Філогелос» (давньогр. «любитель сміху») — найдавніша з нині відомих збірок анекдотів, створена приблизно в III–V ст. н. е.

27

Манумісія (лат. manumissio) — у римському праві назва юридичних актів про звільнення рабів. Багато документів такого змісту було знайдено в грецькому місті Дельфи.

28

Капротіна — один з епітетів Юнони та присвяченого їй дня, який святкували сьомого липня.

29

Circus Maximus — найбільший цирк у Римі, розташований у долині між пагорбами Авентином і Палатином. Існував із V ст. до н. е. до VI ст. н. е.

30

Астрампсих — за уявленнями стародавніх авторів, маг, який жив у Персії до завоювання Александром Македонським, або єгипетський мудрець, який служив одному з царів Птолемеїв. Йому приписують багато творів, серед яких «Оракули» — популярні греко-римські ворожіння.

31

«Слава сатурналіям!»

32

Апамея — місто античної доби в Північній Сирії.

33

Претор (лат. praetor, від praeire — йти попереду, очолювати) — державна посада, зміст і функції якої змінювалися в ході історичного розвитку Давнього Риму.

34

Цизальпійська Галлія — регіон на півночі Італії.

35

Децимація (від лат. decimatio, від decimus — «десятий») — страта кожного десятого за жеребом, вища міра дисциплінарних покарань у римській армії.

36

Ідеться про носак «чобітка», на який візуально схожий на мапі Апеннінський півострів.

37

Стадія, або стадій, стадіон (грец. Στάδιον) — старовинна одиниця вимірювання; відстань, яку може пройти людина спокійною ходою, доки сходить сонце (приблизно за 2 хв). Римська стадія дорівнювала 185 м.

38

Квестор (quaestor, від лат. quaerere — букв. «розпитувати», «розслідувати») — у Давньому Римі помічник консула в судових і фінансових справах.

39

Луцій Септимій Север — римський імператор у 193–211 рр.

40

Квінт Фульвій Флакк (помер 205 до н. е.) — військовий, державний та політичний діяч Римської республіки.

41

Портик Октавії — споруда в Римі, збудована в 33–23 рр. до н. е. і присвячена сестрі імператора Авґуста Октавії.

42

Латинське слово manumissio походить від слів manus — буквально «рука» і mittere — «звільняти, відпускати».

43

Битва при Каннах — битва, що відбулася 2 серпня 216 до н. е. біля міста Канни на південному сході Італії. Армія карфагенського полководця Ганнібала завдала нищівної поразки набагато чисельнішій римській армії.

44

Битва в Тевтобурзькому лісі — бій у вересні 9 року між германцями і римською армією, у результаті якого три римські легіони були знищені, а римський командувач Квінтилій Вар загинув. Битва привела до звільнення Германії з-під влади Римської імперії.

45

Вершники, або еквіти (лат. equites, від equus — «кінь») — один із привілейованих станів у Давньому Римі.

46

Тарпейська скеля Капітолійського пагорба — прямовисна скеля на західному боці Капітолійського пагорба в Римі, з якої в часи Римської імперії скидали засуджених на смерть злочинців.

47

Югер (лат. jugerum) — у давніх римлян одиниця вимірювання, яка дорівнювала площі, що її можна зорати за день парою (uno jugo) волів, запряжених у ярмо.

48

Диктатура Сулли — період перебування при владі римського полководця Луція Корнелія Сулли, що супроводжувався великими жертвами.

49

Вічним містом прийнято називати Рим.

50

Ліскульки — дрібні гризуни, страви з яких у Давньому Римі вважалися делікатесом. Ліскульки подавалися фаршированими горіхами або варені в меду.

51

Колегія жерців у стародавньому Римі, заснована для шанування культу імператора Авґуста.

52

Ідеться про апостола Павла.

53

Посада адміністратора в ранньохристиянській церкві дорівнювала сучасній посаді

1 ... 51 52
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Як керувати рабами», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Як керувати рабами"