Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Земля Не пухом. Історія одного геоманта, Сергій Бобрицький 📚 - Українською

Читати книгу - "Земля Не пухом. Історія одного геоманта, Сергій Бобрицький"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Земля Не пухом. Історія одного геоманта" автора Сергій Бобрицький. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 52 53 54 ... 141
Перейти на сторінку:

– Здається, з Його сіяльністю Алриком Вагнером… – Промовив зі скляним поглядом Леон. А потім розгублено сьорбнув з чашки.

– Саме так. І бойовий Архімаг Вогню, який уже стільки років не брав участі в жодній бійці, серйозніший за кабацьку, ледь не плакав від щастя, розпорошуючи цих нещасних на мікрочастинки.

– Ото вже пощастило, так пощастило з сусідом, дійсно… Але ви також розповіли про доповідь нижчих демонів своїм старшим побратимам. Звідки у вас відомості, що могли якісь рядові демони доповісти начальству? У цьому логічному ланцюжку геть відсутні ті, хто міг би засвідчити цю подію з боку людського роду або інших розумних рас Іріса!

– Гаразд, визнаю, про доповідь начальству – це моє припущення. Але логічне, погодьтеся? – Примирливо підняв долоні Архімаг. – Дуже навіть логічне припущення, адже цих нещасних тварюк помітив загін місцевих мисливців, які поверталися з рейду. І демони так голосно кричали про свої пригоди, що не почув би тільки лінивий. Тому, власне, наші хлопці їх і почули.

– Ага, і усі сільські мисливці, звичайно ж, знають мову пекла, правильно розумію? – Невинно поцікавився Леон, вже автоматично сьорбнувши з чашки.

– Ні, не усі, тільки троє, здається, – трохи нахмурився, згадуючи, барон цих місць, – а ви б не вивчили мову ворога, який живе по сусідству з вами? Чи знаєте, у тутешніх місцях, це одна з необхідних умов для виживання. Швидка адаптація, гарна пам'ять і, звичайно, вміння зводити потрійну армовану кладку в умовах слабкого освітлення.

– Га?.. – Віконт виглядав, ніби збитий табуном єдинорогів.

– Повторюся, учню мій, це Грейткіллс. Ви ж не відвідували жодних будівель, крім Смарагдової Садиби, яку, власне, я збудував практично з нуля?

– Мабуть, що ні. – Визнав Д'Альбон.

– То сходіть десь, рекомендую. Та хоча б і в гості до ваших товаришів по чарці. До коваля, або до новоявленого старости. Товщина тамтешніх стінок вас здивує.

– Зізнатися, я не бачив, щоб і ви ходили в гості до новоявлених підданих, учителю. – Єхидно посміхнувся віконт.

– Щось відвар на вас не діє, здається… – З несхваленням похитав головою Архімаг. І почав пояснювати тоном, наче для відсталої дитини. – Леоне, будиночки будуються з цеглинок. Цеглинки виготовляються з глини або піску. Усе це – елементи стихії Землі. Як ти вважаєш, чи здатний дядько Грегор, перебуваючи серед десятків конструкцій, просочених Землею, і будучи найвищим магом цієї стихії, дізнатися такі примітивні характеристики, як товщина, міцність та інше?

– Чиста перемога, наставнику. Я справді верзу якусь нісенітницю, перепрошую. – Злегка схилив голову, немов каючись, Вищий Магістр. Хоча каяття в ньому не було ні на гріш. – З іншого боку, чого ще чекати від людини, яка не поспала відпущеної їй самою природою норми, та й наступні три дні залишається без сну…

У наступну секунду Леон Д'Альбон з витріщеними очима і червоним обличчям уже стояв біля столу в іншому кінці кімнати і прямо з горла, жадібно спорожняв графин з водою.

– Що… Що ви зробили?

– Втомився слухати ваше скиглення і невдячність за відвар, Леоне. І, у зв’язку з тим, що ви не оцінили усі його переваги і смак, вирішив трохи змінити його склад. Трохи гіркоти полину, крапля гостроти гномського перцю – і вуаля. Така комбінація чомусь підняла вас на ноги набагато швидше.

– Але ж, це ж… Гномський перець?! А як мені потім… Уууу! – Не оцінив наданий життєвий урок нащадок знатного роду Д'Альбон.

– Збирайтеся, віконте. Чекаю на вас у дворі – і виїжджаємо. Демони, знаєте, самі себе із замку не виселять.

***

Коли вже вдягнений, трохи злий та мерзенно бадьорий Леон Д’Альбон вийшов надвір, його наставник про щось шепотівся з Хісс, що з пихатою мордою, сповненою власної унікальності, вислухував настанови творця.

– Поки нас з учнем не буде – залишаєшся на хазяйстві за головного. Звісно ж, големи та захист села працюватимуть у штатному режимі, але якщо в моїх підданих виникнуть якісь невідкладні, форс-мажорні проблеми, то це вже буде на твоїх плечах. Цивільні організаційні питання, як завжди, поклав на Теодора.

– Без питань, Ваша милість! – Бравурно випрямив передні два метри свого тіла довжелезний змій. – Ти ж знаєш, що можеш на мене покластися.

– Отож бо й воно, Хісс. Що я ДУЖЕ добре тебе знаю. Тому й маю деякі сумніви. – Ніби про щось розмірковуючи, зробився серйозним барон.

– Це на що таке ти натякаєш, Грегоре?.. – Якщо змії вміють невпевнено посміхатися, то це була саме така посмішка.

– А на те, що якщо хоч одна з корів по поверненню мені пожаліється, що ти їх намагався вкусити, чи ще щось… Якщо хоч один селянин скаже, що ти знов лякав людей, вилазячи зі вбиральні з дурним, гомеричним реготом… Якщо ти, граючись з дітьми у «доброго песика», знов розвалиш  чийогось сарая через невдалий стрибок за палицею – я тебе вкоріню просто в одну з клумб. Будеш бруньки випускати поруч з моїми м’ясоїдними трояндами.

– Грегоре, та ти чого взагалі?! Та я ж вживаюся в колектив! – Якось дуже фальшиво обурився дерев’яний змій.

– На тиждень вкоріню, Хісс.

– Та мене діти люблять! – Сплеснув спеціально для цього вирощеними на секунду руками Хісс.

1 ... 52 53 54 ... 141
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Земля Не пухом. Історія одного геоманта, Сергій Бобрицький», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Земля Не пухом. Історія одного геоманта, Сергій Бобрицький"