Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Розрив. Як я став «націонал-фашистом», покинув дружину та сімох дітей 📚 - Українською

Читати книгу - "Розрив. Як я став «націонал-фашистом», покинув дружину та сімох дітей"

429
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Розрив. Як я став «націонал-фашистом», покинув дружину та сімох дітей" автора Антон Дмитрович Мухарський. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 52 53 54 ... 68
Перейти на сторінку:
шанс, який ми не можемо проґавити.

Крізь розчахнуте вікно зі сцени Майдану долинає промова Яценюка:

«Наші остаточні умови: відміна законів від 16-го січня, повернення до Конституції 2004 року, дострокові вибори президента і Верховної Ради, звільнення всіх заарештованих і закриття кримінальних справ, поновлення переговорів щодо підписання Асоціації з Європейським Союзом. Я вас дуже прошу, зберігайте спокій. Жодне силове протистояння ні до чого не приведе. Це тільки заганяє ситуацію у глухий кут і порушує переговорний процес…»

– Тобто переговори нічого не варті? – питаю я.

– З ними нема про що домовлятися. Вірити москалям – себе не поважати, – сміється Ярош, гасить цигарку у попільничці й зачиняє вікно. – Вони розуміють тільки силу.

– А чи вистачить у нас сил?

– У них, – він киває у бік опозиційного мітингу, – не знаю. А у нас вистачить. Хлопці готові битися до перемоги.

– А як почнуть стріляти?

– Нам є чим відповісти, – хитро всміхається.

– Перепрошую за цікавість, а для кого цей букет на столі?

– Це у нас боєць із подругою своєю позавчора одружився. Весільні квіти. А вчора його вибухом трохи контузило. Але нічого… живий. Ще маємо двох поранених. Одному відірвало кисть руки, у іншого проникаюче в черевну порожнину. Зараз в реанімації у важкому стані. Так що хлопцям дуже потрібна ваша підтримка. Вони всі пісні напам’ять знають.

– Завжди готові до співпраці. Можемо взяти «Правий сектор» на постійне концертне обслуговування, – посміхаюся я до Яроша.

– Пропозиція приймається, – він посміхається у відповідь своїм хитрим прищуром.

– То коли ми можемо виступити?

– Давайте завтра, о такій самій порі.

На прощання ми міцно тиснемо один одному руки.

Наступного дня в призначений час ваш покірний слуга, гітарист та Орест Лютий протискаються крізь щільний вуличний натовп, який, мов ріка перед порогами, звужується у стрімнині біля входу до Будинку профспілок.

– О, ви знову до нас у гості? – радіють охоронці, які вчора просили автографи.

– Так, зараз будемо давати концерт на п’ятому поверсі. Приходьте!

– А нас туди не пускають, – сміються. – Там правосєкі засєлі, у них своя кухня, у нас – своя.

– Тоді о сьомій приходьте до Українського дому. У нас і там концерт для Самооборони.

– Оце інша справа. Обов’язково будемо!

Опинившись у холі, довго чекаємо на ліфт, що, як не дивно, працює. На першому поверсі розташовано медпункт та центр збору ліків. Молоді санітари заносять величезні коробки із системами крапельниць і разовими шприцами. Через хол ведуть якогось дядька із закривавленим обличчям.

– Що з ним?

– Каже, тітушки побили, а там – хто його зна?

«Тітушками» заповнене все місто. Везуть звідусіль. Як намічаються великі мітинги у Маріїнському парку, то везуть автобусами з Донецька, Луганська, Миколаєва, Херсона і навіть з Криму. Для локальних дій наймають хлопців характерної кримінальної зовнішності у Київській області. Отой славнозвісний Сергій Тітушко, який відзначився побиттям журналістів навесні минулого року і став прототипом для цього неологізму, був з Білої Церкви. Нинішні – ще жорстокіші. Кажуть, їм платять уже не по двісті, а по п’ятсот гривень на брата. Саме вони палять ночами машини автомайданівців та отримують наводки від міліції на громадських активістів. Інколи просочуються і на Майдан. Пару днів тому самооборона вирахувала й упіймала цілу групу, чоловік до двадцяти. Приїхали з Ніжина. Їх строєм водили між людей, а потім, піднявши на сцену Майдану, примусили покаятися. Чи допоможе?

Ліфт щось довго не йде.

– Ну його, ходімо сходами.

На сходах не менш людно. Бійці та волонтери, втомлені, із зосередженими обличчями, йдуть за нами, спускаються вниз. У кожного своя справа, у кожного своя зона відповідальності. Ось уже понад два місяці революція забирає усі сили, кошти, емоції. Простий народ, середній клас, серйозні бізнесмени, офісні працівники, пенсіонери, бюджетники, вчителі, інженери, держслужбовці, селяни і робітники заводів – кожен як може допомагає Майдану, нічого не вимагаючи взамін. Гори теплого одягу, безперебійне постачання бензину і дизелю для генераторів, намети, польові кухні, дрова, питна вода, харчі – усе в необхідній кількості поставляється вправно і вчасно.

«Хто цим керує?» – дивуються іноземці, особливо росіяни, які ніяк не хочуть, не можуть повірити своїм власним очам, коли їм кажеш, що цим насправді НІХТО не керує. «Фантастика! Неймовірно!» – сплескують руками, і це справді неймовірна фантастика й унікальний досвід в історії людства – самоорганізація Майдану. Я гордий тим, що я – українець! Я гордий тим, що належу до цього славного великого народу! Я гордий тим, що у мене нарешті з’явилася МОЯ КРАЇНА!

– Слава Україні! – вітаємо бійців «Правого сектора», коли піднімаємося на п’ятий поверх.

– Героям Слава!

За десять хвилин у холі маємо імпровізований концерт. Орест Лютий у незмінному капелюсі та окулярах як завжди починає виступ з «Мурки».

«Прибули в Одесу батяри зі Львова…»

Я, присівши навпочіпки і притулившись спиною до стіни, спостерігаю за дійством. Здається, артист трошки хвилюється. Його нервування видають більш дрібні, ніж зазвичай, рухи і трохи підвищена моторика тіла. Публіка надто вже специфічна. Майже усі в балаклавах. З відкритими обличчями тільки дівчата з харчоблока, вже публічно засвічені спікери «Правого сектора» та кілька журналістів, присутніх на концерті. В першому ряду, вмостившись на підлозі по-турецьки, якийсь анархіст демонстративно крутить у руках довгого ножа. Трохи збоку, граючи бейсбольними битами, стоїть пара бійців, явно випробовуючи на міцність нерви виконавця. Дивляться просто в очі.

«Тримайся, друже!» – посміхаюся я, але бійців можна зрозуміти. Вони тільки-но повернулися з барикад і ще сповнені задиркуватим духом. Їдка, чорна кіптява від покришок проглядає крізь отвори у балаклавах, в’їлася в шкіру і не скоро ще відмиється. Руки у всіх, як у негрів. Багато хто надсадно кашляє. Зачувши перші акорди і спів, до холу підтягуються воїни світла, що досі покотом спали на підлозі й по далеких кутках довгого коридору, заставленого щитами та бойовою амуніцією. Після першої ж пісні в холі оплески і вигуки «Браво!». Напруга спадає, і концерт котиться, як по маслу. В якийсь момент публіка починає вимагати нових пісень.

Першого лютого, якраз в день народження Ореста та у другу річницю проекту, ми виклали у вільний доступ у мережі наш новий альбом «Сувора українізація». Лише кілька тижнів тому зняли нові ролики, а днями оприлюднили їх на Ютубі. Перший кліп на пісню «Ідьот кацап по городу».

«Кацапа давай!» – вимагає бунтівний народ, який жваво цікавиться нашою творчістю.

– Зможемо? – питає Орест у гітариста, і той ствердно киває головою.

Пісня співається на мотив радянського хіта «Ідьот солдат по городу».

(див. – Ютуб

1 ... 52 53 54 ... 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Розрив. Як я став «націонал-фашистом», покинув дружину та сімох дітей», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Розрив. Як я став «націонал-фашистом», покинув дружину та сімох дітей"