Читати книгу - "Тіні над Латорицею"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Звичайно, Дмитре Івановичу, — кивнув майор. — Але це не виключає участі цих двох. Більше того, тільки через них можна вийти і на третього учасника зграї. А злочин Кравціва і Самсонова, по-моєму, цілком доведено.
— Василю Івановичу, — звернувся до Вегера підполковник. — Таємничий Кукушка з вашої картотеки?
— Про нього розповів кишеньковий злодій, спійманий на вокзалі. Здається, небезпечна особа, зараз ми ним займаємось.
— Дивна історія, — міркував уголос Коваль. — Спочатку відпиралися, не хотіли відповідати, ніщо не визнавали, плутали, а потім так розговорилися. І гроші не всі взяли, за якими йшли.
— Звичайно, у них був час усе обдумати, про все домовитись, — вів своє Бублейников. — Я не дивуюсь дрібним розбіжностям у показаннях, я дивуюсь, як однаково вони говорять — досвідчені злочинці, добрячі рецидивісти.
— У вас сьогодні вкрай обвинувальний настрій, Семене Андрійовичу, — зауважив підполковник.
Бублейникову, якому дуже подобалася власна думка про морозиво для арештованих, схотілося зараз висловити її. Але він стримався і тільки пробурчав:
— Адвоката для отаких бандитів з мене не вийде, Дмитре Івановичу.
І всі троє залишили кабінет Вегера, поспішаючи до начальника міліції Романюка на чергову оперативку.
2
Отже, треба було ще раз розібратися з таксистами. Водіїв таксі і автобусів опитували перед розмовою з Маркелом Казанком, але і після того, як версія з циганом відпала, вони не йшли з думки Дмитра Івановича. Велику надію покладав на таксистів, вважаючи, що вбивці не наважаться користуватися громадським транспортом, де їх можуть помітити.
Тоді з капітаном Вегером вони вхопилися за версію «Убивця — Казанок» і не дуже ретельно розібралися з іншими пасажирами таксі тієї фатальної для родини Іллеш ночі.
До другої години ночі у містечко приїхало п'ятеро таксистів. Поляков з Рахова, Косенко із Хуста і Ткачук, Дмитрівський та Диба з Ужгорода. Дмитрівського можна не брати до уваги — він віз Казанка. Отже, залишилося четверо, і підполковник Коваль викликав їх на розмову на шістнадцяту годину.
Раніше від інших прибув Косенко. Йдучи вузьким коридором першого поверху міліції, Коваль побачив, як той тупцює перед замкнутими дверима кабінету, що його відвели підполковникові.
— Ранувато приїхали, ще сорок хвилин, — сказав Дмитро Іванович, відповідаючи на привітання таксиста. — Ну, та заходьте. — Він відімкнув двері, пропустив водія вперед і запропонував стілець. Потім подзвонив автоінспекторові Самопалову.
— Трохи почекаємо, якщо не заперечуєте, — сказав таксистові.
З неспокійного вигляду Косенка, з того, як він щулився і оглядався у кабінеті, було видно, що йти в міліцію йому дуже не хотілося і він поспішає покінчити з цією неприємною для нього справою.
— Але я, товаришу підполковник, уже давав показання. Усе розповів, як було, а тепер знову, — таксист ображено засовався на стільці.
— Ну, іще раз повторите. Вам скільки років, забув?
— Двадцять два, а що? — Довгасте вугрувате обличчя Косенка витяглося — можливо, його самого чекає якась біда?
— Та нічого. Недавно з армії? У яких військах служили?
— У десантних… Тільки я все тоді розповів, товаришу підполковник, більше нічого не знаю. Привіз його сюди у самий центр, а потім гайнув назад, у Хуст.
У двері зазирнув сержант з червоною пов'язкою на рукаві — помічник чергового.
— Здравія бажаю, товаришу підполковник! Капітана Вегера тут немає? Його начальник розшукує.
— Як бачите, — розвів руками Коваль. — Поїхав до Ужгорода. Скоро повернеться. До речі, сержанте… Не в службу, а в дружбу, скажіть прибиральниці, щоб прибрала в кабінеті — пилу на цілий палець, дихати нічим.
Двері зачинилися і відразу ж відчинилися знову — тепер у них заглянув лейтенант Самопалов.
— Дозвольте, товаришу підполковник.
— Заходьте, чекаємо на вас. От викликали таксиста Косенка Петра Васильовича з Хустського парку.
Коваль витяг із сейфа розбухлу синю папку з наклеєним червоним написом «Справа про вбивство родини Іллеш» і почав гортати її.
— Це повторний виклик, я вам розповідав. Петре Васильовичу, повторіть, будь ласка, ваші показання. Може, щось нове пригадалося, якісь деталі…
Хлопець відкашлявся, провів рукою по вигорілому чубу:
— Я тоді сказав усе. Пасажира цього не знаю. Не хустівський він. У світлому костюмі був, пам'ятаю. Років під сорок. Простий чоловік на вигляд. Дорогою розповідав, що з Уралу, слюсар… Ну, іще — має двійко дітей. А сам оце, мовляв, їздив у Хуст, до сестри, захворіла вона… І все.
— А прізвище сестри не назвав?
— Може, й називав, тільки я пропустив повз вуха. У мене — дорога.
— А чого він уночі їде, не говорив?
— Я не допитувався. Не люблю докучати пасажирам — не цікавий. Якщо клієнтові нудно і поговорити охота — нехай говорить, послухаю для його ж приємності. Іншим разом п'яте через десяте… Хаос від усіх цих розмов у голові, товаришу підполковник… Майже всі базікають, коли їдуть. Боюся сплутати, хто що сказав. Цей, з Уралу, говорив, здається, про якогось друга. Брехав чи ні — не знаю, не можу за нього відповідати, якщо брехав…
— Чому неодмінно «брехав»? — здивувався Коваль. — Він викликав у вас підозру?
— Та ні, — засміявся Косенко.
— Що ж він про свого друга казав? Де той друг?
— Десь тут. Десять років його не бачив. А тепер вирішив зустрітися перед від'їздом. Брехав, мабуть.
— А раптом правду казав, га? — Коваль не міг стримати докірливої посмішки. — Чого це ви такий недовірливий до людей, Петре Васильовичу? У ваші роки…
Водій нахмурився.
— Люди всякі є. Ось цей,
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тіні над Латорицею», після закриття браузера.