Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Той що вижив, Олександр Шаравар 📚 - Українською

Читати книгу - "Той що вижив, Олександр Шаравар"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Той що вижив" автора Олександр Шаравар. Жанр книги: 💛 Фентезі / 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 53 54 55 ... 145
Перейти на сторінку:
Глава 13

Глава 13

 

Запис у журналі спостережень: день 180

 

Я живий, здоровий та відпочиваю. Сьогодні маю цілий день відпочиноку. Оскільки сенсу поспішати у своїх починаннях особливо не було, вирішив щоп'ять-шість днів робити для себе вихідний, а то мені сильно не сподобалася апатія, яка на мене напала після переходу в цей світ. Спершу про те, що я встиг зробити за минулий час. По-перше, це прокласти двадцятиметровий тунель на 10-метрову глибину. По-друге, це обстежити узбережжя довкола на відстань десяти кілометрів. Ну і по-третє, як на мене, найважливіше, це знайти нітірі. Як виявилося за десять кілометрів від місця, де я вибрався на берег, у бік міста знаходився невеликий населений пункт нітірі. Загалом я нарахував сто дев'яносто нітірі. Але більше всього мене зацікавив високий паркан більше чотирьох метрів, навколо лісу в якому я знахожусь. Як виявилося, ліс з якихось мені невідомих причин обнесений високим парканом, уздовж якого ходять патрулі з солдатами.

На щастя, періодичність патрулів велика — раз на п'ять годин, тому мій обхід паркану з боку води ніхто не помітив. Так, паркан іде навіть у воду на п'ятиметрову глибину. Довелося дном обходити паркан, щоб піднятися на берег з іншого боку. Наближатися ні до поселення, яке всього за кілометр від паркану на березі, ні до солдатів, я не став і, поспостерігавши годин десять за всім, сховавшись у очереті на березі, пішов назад до себе.

У паркані в «Магічному зорі» була структура якогось заклинання. Але навіть на мій суто профанський погляд структура якась невиразна, порівняно з виробами Лінгрета. А сам Лінгрет ледь матюкатися не став, коли побачив таку структуру заклинання. За його словами, старшокласники у школі магії і то краще створюють артефакти. Поки я спостерігав за патрулями та жителями селища Лінгрет намагався з'ясувати призначення паркану.

Виявилося, це захисний паркан, який попереджає когось, якщо хтось намагається проникнути до лісу. Мені одразу стало цікаво, що такого в лісі знаходиться, але відповіді я, природно, не отримав. Після повернення, того дня, я  завалився спати, бо був вже світанок. Близькість розумних трохи нервувала мене, але вже через тиждень планетохід можна буде сховати у гаражі під землею. Завтра у мене за планом не лише створення нових п'яти метрів тунелю, а й від'єднання однієї бічної сонячної панелі із планетоходу. За планами я хотів її розмістити на пляжі та від неї протягнути кабель до планетохода.

Сьогодні ж відпочиватиму, але перш ніж приступити до відпочинку, у мене урок магії від суворої вчительки Сальміри. Вона вважає, що вихідний -  не привід пропускати навчання.

— Зі стандартним і кольоровим «Світляками» ми вже розібралися, — сказала Міра, з'явившись у суворій сукні переді мною. — Лінгрет каже, що твій проект ще не готовий, бо йому доводиться працювати ще й над просторовим захистом паралельно. Навіщо тобі, до речі, світловий промінь? Я вже підраховувала, і вийшло, що витрати мани будуть надто великі, щоб завдати хоч якоїсь шкоди. Простіше звичайні бойові артефакти з вогненними кулями зробити.

— Я впевнений, що Лінгрет вигадає, як зменшити витрати мани. А нам час починати урок. Тож що у нас сьогодні буде?

— Сьогодні у нас базове вміння магів, без якого не обійтися жодному магу, хоч би який він обрав напрямок для свого розвитку.

—  Дай вгадаю: це телекінез?

—  Так це дійсно так. Телекінез може бути двох типів. Ментальний - за рахунок ментальної енергії, чи як її ще називають деякі «вчені», — тут Мара зробила іронічне вираз обличчя, — псіонічної. Другий тип – магічний телекінез. Ментальний телекінез добре дається лише магам розуму, оскільки вони мають великі запаси ментальної енергії. Інші маги воліють використовувати магічний. Так, у плані контролю він складніший, тому що необхідно спочатку створити заклинання, а потім ментально керувати ним, додаючи або зменшуючи ману, коли треба. Ментальний телекінез у цьому плані простіше: необхідно просто уявити, як об'єкт рухається та побажати це всім своїм єством.

— Я так розумію, простота оманлива?

—  Так. Ментальну енергію набагато складніше контролювати, а впливати на неї своїм бажанням ще на порядок складніше. Тож ми будемо навчати звичайний магічний телекінез. Заклинання відносно просте, всього двадцять три блоки, але спочатку вивчимо поштовховий телекінез, у ньому всього одинадцять блоків, — сказала Сальміра, і поруч із нею з'явилося тривимірне зображення заклинання.

— Знову малювати, — невдоволено пробурчав я, діставши блокнот і ручку. Необхідно було побудувати проекцію заклинання на аркуші для кращого запам'ятовування.

— Без цього ніяк, ти мусиш сам розуміти.

Мені знадобилася година на перенесення обох заклинань у блокнот. Ще дві години пішло те що, щоб навчитися створювати заклинання поштовхового телекінезу. Сальміра відразу після закінчення копіювання заклинань зникла в артефакті для накопичення ментальної енергії, і мені доводилося без підказок намагатися створити заклинання. Не з першої спроби, але мені все ж таки вдалося його створити. Щоправда, не було стабільного результату. Виходив поштовх приблизно один з трьох, але крім цього він то виходив з силою удару, то з силою легкого дотику.

Після півсотні вдалих активацій заклинання я відчув втому, а тому на цьому припинив урок і натомість вирушив засмагати на пляж. Загалом навколишнє середовище прийнятне для мене. Лише повітряна суміш не підходила мені, а тому після кількох перевірок я вирішив, що обійдуся звичайною маскою з необхідною повітряною сумішшю замість всього скафандра. Демонтаж аварійної маски над кріслом пілота планетохода зайняв лише півгодини. Ще годину зайняло підключення маски до балона з повітряною сумішшю. Але тепер на короткі прогулянки я міг ходити без скафандра. Балона за розрахунками має вистачати до двох годин безперервного дихання, чим я і вирішив скористатися - у мене сьогодні вихідний.

UPD: Я – ідіот, інакше сказати складно. Це треба було додуматися погладити морську тварину, що підпливла до берега. Та й нехай воно виглядає милою, це не привід наближатися до невідомих тварин.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 53 54 55 ... 145
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Той що вижив, Олександр Шаравар», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Той що вижив, Олександр Шаравар» жанру - 💛 Фентезі / 💙 Бойове фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Той що вижив, Олександр Шаравар"