Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Потопельник у рожевих рукавичках 📚 - Українською

Читати книгу - "Потопельник у рожевих рукавичках"

394
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Потопельник у рожевих рукавичках" автора Андрій Котовський. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 53 54 55 ... 72
Перейти на сторінку:
на свою палицю. Проте, оскільки рухався між нескінченних полиць за тільки йому самому відомим маршрутом, Асі здавалося, що вона весь час намагається його наздогнати.

А візок везла вона. Візок важчав. І чомусь не слухався її, самовільно скручував ліворуч, і, аби не штовхнути інших покупців, вона мовчки боролася з цим повстанням візка, чи не висла на ньому. Розуміючи, що рухається потворно, розставивши ноги, мало не заточуючись. І це бачать усі.

В будинку ж — почувалася захищеною. Буття перегукувалося з готуванням на «Термоміксі». Не треба охоплювати думкою весь процес чи сумніватись у результаті. Розумний пристрій сухо й безапеляційно диктує тобі найменший крок. Треба лишень просуватися так, як вимагають нові й нові, короткі накази на екрані. Не схибити в дрібниці — якщо сказано, що олії має бути 20 грамів, то наливати її повільно, слідкуючи, як змінюється позначка ваги. Ні про що інше можна не думати, не ухвалювати ніяких власних рішень — можна.

І навіть треба. Саме так, не ухвалювати власних рішень.

Короткі, точні розпорядження, де повідомляється не про кінцевий результат, про крок, який робиш зараз. Так чинив «Термомікс». І так чинив Дзюник щодо своєї чи то онучки, чи то вихованки, чи служниці.

Одного разу сказав, що запрошує в гості її мати. Навіщо — мови не було. Просто — роби, що сказано. Й Ася писала мамі, замовляла у Інтернеті квиток, застелила ліжко в гостьовій кімнаті.

Це, з Ромком, було тоді, як Дзюник сильно підупав на здоров'ї. Він уже не їздив у «Альму».

І, коли вперше відрядив Асю за продуктами із хлопцем, вона звично хотіла вчепитись у візок. Заздалегідь розуміючи: виглядатиме жахливо, і Ромко, несподіваний її казковий Ромко, посміється, згидиться.

Але він перехопив візка, сказав — «дивись краще у список, що там старий понадиктовував?» Саме так, без пієтету — «старий». Ася не образилася за дядя, Ася відчула — вони з Ромком можуть бути спільниками. Веселими спільниками! Бо й Ромка візок заносив ліворуч, але… Це — просто прикол, якщо не лякатись, а гукати до непокірного чотириколісного віслючка, отак: тпру! цоб-цобе!

Завжди пам'ятатиме, як побачила Ромка вперше. Босі, такі красиві ступні на траві. Скошена механічною косаркою трава — пахла! Косили ж і раніше, але запах цей Ася відчула вперше.

Дзюник не попереджував її про приїзд хлопця. Як завжди, нічого не пояснював. Щоправда, вона якось раніше почула, дядьо по скайпу когось чи не вмовляв: «Знову дибки, Наталю? А я кажу — якщо я думаю, що варто — значить варто! Не хоче й не може? Тоді хай пізніше не дзявкає. Гаразд, хай приїздить той, його син… Погляну».

Ромко навіть і не родич дядьові. Він сам їй розповів, що й до чого: якась Наталія, його бабуся, була колись дружиною дядя. Пізніше, по першій дружині. І був у неї син, котрому дядьо є вітчимом. Ну, а Ромко — син цього сина.

Але що їй, Асі, до цих давніх, нафталінових історій? Її історія почалася лише зараз, отак, затямте!

Почалася, коли через кілька днів по приїзді… Вже після веселого візка в «Альмі»… По тому, як Ромко крадькома підморгував їй за столом після чергової сентенції старого, що сидів на чільному місці…

Хлопець одного разу тихо ковзнув у двері її кімнати. У її вузьке ліжко.

Світла не вмикали. Але Ася була впевнена — вона бачить Ромчину усмішку. А значить, те, що мусить статися між ними — не страшне.

І було б воно досить приємним, якби… «Слухай, ти чого? Чого ти там суха? Чого стискаєш усе?»

Ася не мала відповідей. Ася злякалася, що є таки не такою, як усі. Не такою, як треба…

Ромко не гнівався. Зранку — бо спали ж, звичайно, окремо, дядьо прокидавсь раніш за усіх, не варто нариватися — він сказав їй, спокійно, весело: «Не парся. Ми це просто відкладаємо. Ось, коли…»

Коли? Ася згадувала, якою оксамитовою Ромкова шкіра була на дотик. Хай би прийшов іще. Але у слові «коли» все ж таки була обіцянка, правда ж?

Коли. Колись, незабаром. Коли Ася стане… Якою? Якоюсь собі такою, вільною, рухливою і веселою. І ліжко в них буде іншим. Не вузьким. І «там» у неї усе буде, як треба, і станеться це само собою, так?

Мамина ж гостина Асі не сподобалася. Мама була… Не такою, якою можна б пишатись, ось як. Надалі фарбувала волосся у чорне, і коли нахиляла голову, світила неапетитним світлішим проділом із сивиною.

Занадто часто вона схиляла голову. Ага, розуміла — перед Асею винна. Якщо винна, якщо винна в тім, що така чужа, і вже давно, то хай карається-кається.

Та чи кається вона? Може, й ні. Час від часу, ніби до слова, починає розповідати довгі анекдоти, хрипким від курева голосом. А коли ніхто не сміється, повідомляє: «це ж смішне!»

За вечерею, рази зо два, дядьо Дзюник казав Ромкові, аби той відкоркував пляшку вина. І мама помітно оживала. Ася подавала бокали. Для усіх. А дядьо, піднісши пляшку, питав — мовляв, кому? Ася і Роман просто кивали головами. Мама ж мовчала, і дядьо запитував окремо: «А тобі, Таню?» І вона, з ніяковим сміхом, белькотіла: «якщо дасте…»

Одного разу, по такій вечері, сказала Асі: «Ти не думай, я не п'ю. Тобто, не багато. Так, анестезія, інколи…»

Потребує анестезії, знеболюючого їй треба! Тому що, навіть якщо отак, ненадовго, зрідка, як гостя — все одно їй болить бути в однім з Асею просторі?..

Ромко, згадуючи про неї в якихось розмовах з Асею, ніколи не казав — «твоя мама».

Тільки — «Таня». Казав — несхвально. І Ася розуміла, вона мусила б обрати.

Так обере. Ромка. Мама ж свого часу обрала цього, свого Миколу, не Асю ж обрала мама!

Коли мама, дорогою з базару, де, нарешті, віднайшли нелегальні цигарки, раз-по-раз мацала придбане крізь пластиковий пакет, Асі здалось, що навіть кермувати їй стало легше.

Не тому, що тішилась її приниженням. Було таке, ніби навпаки. Ніби вона, Ася, таки доросла. А ця, не так, щоб молода, погано доглянута жінка, навпаки, маленька. Раптом захотілося купити їй, цій маленькій бідолашці… Що? Та хоч щось! Врешті-решт, було ж в Асі дещо на кишені, дядьо Дзюник давав — «на колготки, ну, й там…»

У взуттєвому магазині мама метушилася між полиць, ніби не наважуючись узяти крам до рук. Нарешті, приміряла якісь туфлі, на міцному, середньому підборі. Туфлі не пасували до колишньої мами-свята. Та вона ж уже святом

1 ... 53 54 55 ... 72
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Потопельник у рожевих рукавичках», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Потопельник у рожевих рукавичках"