Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Шлюбний договір 📚 - Українською

Читати книгу - "Шлюбний договір"

254
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Шлюбний договір" автора Мішель Річмонд. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 53 54 55 ... 100
Перейти на сторінку:
так і не вдається через слова Дейва. Я думав, що в гостях у Чака і Єви буде багато розмов про «Договір», про єдність інтересів, ну, як завжди буває на зборах груп у мережевому маркетингу, але нічого подібного не відбувається. Ми не знали, що крім нас у гостях у Чака і Єви буде ще одна пара. Мік і Сара нашого віку, з Північної Кароліни. Коли Чак представляв нас одне одному, то пожартував, що вони – наші двійники з Півдня. У них гарне почуття гумору, вони дивляться ті самі телевізійні шоу, що і ми. Мік теж терпіти не може оливки і болгарський перець, а Сара, як і Еліс, привезла з собою чотири пари взуття. Якщо чесно, то чисто з естетичної точки зору чоловік у цій парі злегка симпатичніший за мене, а дружина – трохи менш приваблива за Еліс. Сара працює у відділі продажів у компанії з виробництва сонячних батарей. Мік – музикант-клавішник у досить відомій групі. Коли я слухаю його, то дивлюся на Еліс і думаю, чи була би вона щасливіша, якби вийшла за хлопця на кшталт Міка.

Погода чудова, Еліс розслаблена, а Чак і Єва – щедрі та дбайливі господарі. Йде вже другий день нашого перебування у них, а ніхто навіть не заводив мови про «Договір». Чак пішов на пробіжку. Мік із Сарою поїхали на місцеву виноробню, Еліс сидить із ноутбуком у кімнаті, а я опиняюся на веранді із Євою.

– Ви, часом, не пам’ятаєте хлопця на ім’я Елі з «Договору»? – цікавлюся я якомога більш невимушеним тоном.

– Ні, – різко відповідає вона і йде в будинок.

Я сиджу сам на веранді, дивлюся на виноградники на пагорбі, що в’януть під сонцем, і думаю про оповідання якогось радянського письменника, яке я читав у коледжі. Воно було про офіціанта, який жив в одному будинку із вічно чимось незадоволеним стариганем. До офіціанта кожного дня приїжджали поліцейські й питали його, чому він шпигує за старим. Той відповідав, що не шпигує, але наступного дня вони приїжджали знову, тому що до них надійшла та сама скарга. І так тривало кілька тижнів. Найдивніше, що до цих звинувачень офіціант узагалі не думав про сусіда.

Після того як його звинуватили в стеженні вдесяте або уп’ятнадцяте, офіціант замислився, чому цей старий так до нього причепився. Напевно щось приховує. Офіціанту стало так цікаво, що він заліз на дах і почав стежити за помешканням старого. Дах проломився, приїхала поліція, і почалися справжні неприємності.

55

Через два дні після повернення із Хопленду я проводжу сеанс групової терапії з підлітками, чиї батьки перебувають у розлученні. Конрад та Ізабель приїжджають раніше призначеного часу, інші запізнюються. Чекаючи, поки всі зберуться, я ставлю на розкладний столик тарілки з печивом і сиром та газовану воду. Конрад та Ізабель навчаються в дорогій приватній школі, вони обговорюють свої випускні роботи. Конрад, який їздить на новісінькому «лендровері» і живе в особняку в Пасифік-гайтс, на повному серйозі пише есе «Чи потрібен Америці соціалізм?». А Ізабель досліджує тему сектантства.

– А як дізнатися, де секта, а де ні? – запитує Конрад.

Ізабель гортає папери у великій помаранчевій теці і зупиняється на сторінці, списаного дрібним почерком.

– У цьому-то і питання. Я ще до кінця не зрозуміла, бо вважають, що у секти є ось такі ознаки. – Вона зачитує по пунктах: – а) заборона на повідомлення будь-якої інформації про організацію тим, хто в ній не перебуває; б) покарання за вихід з організації; в) наявність нетрадиційних цілей або віровчень; г) наявність харизматичного лідера; д) обов’язок членів організації безоплатно працювати на неї і жертвувати особисту власність і гроші.

– Як на мене, пункти б) та д) – найцікавіші, – каже вона.

– Тоді виходить, що католицька церква – теж секта? – питаю я. – Харизматичний лідер, будь ласка – Папа, і вигнати можуть, якщо правила не виконувати.

Вона хмуриться і думає.

– Ні. Якщо якась організація існує вже дуже довго або стає суперпопулярною, навряд чи її можна назвати сектою. Ще секта прагне будь-що-будь утримати своїх послідовників, а католицька церква краще втратить частину прихожан, ніж буде терпіти у своїх рядах тих, хто категорично не згоден з її вченням. І ще – у церкві благородні цілі. Благодійність, всякі добрі справи і традиційні цінності.

– А мормони? – запитує Конрад, прямуючи до столика з перекусом.

– Мормони заборонені законом. У них є дивні ритуали, але те саме можна сказати про будь-яку світову релігію.

Конрад повертається із паперовою тарілкою та двома баночками коли і сідає на один стілець ближче до Ізабель.

– Закон – річ відносна, хіба ні? – зауважує він, простягаючи їй одну з баночок.

Ізабель бере печиво з тарілки Конрада, і той, схоже, задоволений. Незважаючи на деяку зацикленість на грошах, що в його випадку можна пояснити, він хороший хлопець.

– Як було жити в Сан-Франциско, коли тут діяв «Храм народів»? – питає мене Конрад, очевидно намагаючись справити враження на Ізабель.

– А мені, по-твоєму, скільки років? – посміхаюся я.

– Ну, п’ятдесят, – знизує він плечима.

– Ні-і, – посміхаюся я. – Я був ще зовсім маленьким, коли Джим Джонс переїхав зі своїми послідовниками до Гаяни. Але пам’ятаю, що батьки говорили про сім’ю знайомих, які загинули в Джонстауні.

Мені згадуються фотографії, опубліковані з нагоди річниці тієї трагічної події кілька місяців тому: джунглі розрослися і майже не залишили сліду від поселення, де колись жив Джонс зі своїми послідовниками.

– Радує те, що зараз секти не так популярні, як раніше, – каже Ізабель. – Я думаю, це завдяки інтернету, ну і взагалі тому, що інформації більше стало. Сектам доводиться дуже старатися, щоби ізолювати своїх членів.

Поки підходять інші – Емілі, Маркус, Менді й Тео, – я роздумую про те, про що ми тільки-но говорили. Якщо спиратися на визначення Ізабель, «Договір» не секта. Так, Орла – це впливова фігура, але мета «Договору» збігається з традиційними цінностями. Фактично вона – буквальне втілення традиційних цінностей. Крім того, наскільки мені відомо, «Договір» не вимагає від своїх членів грошових внесків. Навіть навпаки, якщо згадати круті вечірки, персональних інструкторів і можливість з’їздити кудись відпочити на вихідні. З іншого боку, за декількома пунктами «Договір» підходить під визначення секти: про нього не можна нікому розповідати і, якщо вступиш в нього,

1 ... 53 54 55 ... 100
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шлюбний договір», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Шлюбний договір"