Книги Українською Мовою » 💛 Інше » Феномен доктора Хауса 📚 - Українською

Читати книгу - "Феномен доктора Хауса"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Феномен доктора Хауса" автора Євгенія Сергіївна Захватова. Жанр книги: 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 54 55 56 ... 61
Перейти на сторінку:
Пейзажі за вікнами лікарні намальовані на картоні. Сходи, якими герої нібито переходять із поверху на поверх, теж закінчуються глухими стінами. Проте падати з них так само неприємно, як зі справжніх.

Кімната, де зберігається реквізит, називається на знімальному майданчику GR (golden room — «золота кімната»). У ній міститься те, що вважають «золотим запасом» серіалу: голки, контейнери з бутафорською кров’ю, муляжі людських органів, які в серіалі періодично витягують із тіл і пересаджують. Це — синтетичні нирки, печінка, кишки, шкіра, яку розтинають під час операцій. Всередину шкіри додають, залежно від того, що відбувається в епізоді, желатин, кров, тельбухи. Скальпелі та голки — тупі, а ще скальпелі інколи зроблені з гуми. Якщо потрібно показати, як із надрізаної частини тіла цебенить кров, у гумовий скальпель набирається рідина потрібного кольору, актор натискає під час «розтину», і все — кров потекла. Але навіть така бутафорія з часом почала викликати у Джесі Спенсера відразу. «Ми займаємося жахливими речами, — признається він. — Але чого не зробиш заради шоу!»

Бутафорське серце доктора Хауса

Проте лише частина паразитів і людських органів у серіалі — муляжі. Більшість — тривимірна комп’ютерна графіка. У тому числі — жуки-паразити, яких Ембер Волакіс використовує в одному з епізодів четвертого сезону для постановки діагнозу. Серіал взагалі наповнений візуальними ефектами.

Найпоширеніші — ті, на початку яких показано, як усередині організму людини щось відбувається, а ближче до фіналу — як ці процеси пояснює Хаус. Крім того, на моніторах комп’ютерів, за якими сидять лікарі, досліджуючи нутрощі пацієнта, з’являється зображення органів. Це — комп’ютерна графіка, хоча картинки — не для слабкодухих та вразливих, настільки вони вийшли реалістичними. Переміщення по тілу, робота органів зсередини, розвиток хвороби «в розрізі» — це все виконано у форматі 3D-анімації, тривимірної графіки. Спецефекти, за словами Девіда Шора, доречні лише тоді, коли не є самоціллю, а доповнюють розповідь Хауса. «У нього ж не рентгенівський зір! — пояснює продюсер. — Але завжди краще, коли не лише лікар розповідає, що і як сталося, але й глядач при цьому бачить ілюстрацію його розповіді». Самі по собі пояснення Грега малозрозумілі глядачам, котрі не мають стосунку до медицини, і тому повною мірою працює принцип сценариста: «не скажи, а покажи».

Інколи пацієнтові за сюжетом потрібно несподівано посиніти, а припиняти зйомку і звати візажиста, який «підсинить» актора, — значить, погіршити темпоритм, збити настрій у кадрі, що вплине на реалістичність того що відбувається. Цей жорсткий реалізм, котрий межує з натуралізмом, став однією з візитних карток «Доктора Хауса». Тому всі зміни, що відбуваються з пацієнтом у кадрі, досягаються за допомогою візуальних ефектів, комп’ютерної графіки. Наприклад, майстри зі спецефектів спочатку обвивають актора трубками, з яких струмить кров, а вже потім фахівці за допомогою комп’ютера обробляють кадр, прибираючи ці трубки. Перш ніж писати черговий епізод, сценаристи радяться з майстрами спецефектів, запитуючи, чи можливе таке дійство в кадрі в принципі, і якщо можливе, то наскільки воно реальне. При відтворенні внутрішніх органів «чарівники» стежать за реальністю того, що відбувається: побачене не повинне навіть віддалено нагадувати комп’ютерний малюнок. Це складно, зізнаються фахівці, але в «House M. D.» інакше не можна.

Автобусна аварія — кадр із серіалу

Епізод із четвертого сезону, в якому захворіла жінка-дослідниця, що перебувала на Південному полюсі, серед снігів і криги, можна вважати своєрідною відповіддю американським фільмам-катастрофам. Вічна мерзлота і снігова буря, що їх ми бачимо на екрані, — результат роботи фахівців, які створили за короткий термін тривимірну картинку, яка один в один відповідає реальності. Акторів знімали в павільйоні, після чого накладали кадри один на один і коригували на комп’ютері.

Два останні епізоди четвертого сезону, в яких Ембер отримує не сумісну з життям травму, на автобусі доправляючи п’яного Хауса додому з бару, є неймовірним і, здавалося б, неможливим змішенням жанрів авторського кіно, фантастики й екшену. Центральна сцена тут — аварія. Перш ніж зняти її, використавши спеціальний макет, побудований у павільйоні, сцену заздалегідь розкадрували на папері, намалювавши своєрідну графічну історію. Лише після цього в макет автобуса, який повинен був перевертатися, пустили акторів і каскадерів, перед цим вказавши кожному місце, куди потрібно впасти. Статисти за кадром закидали «постраждалих» скалками бутафорського скла. Потім аварії надали натуралістичності за допомогою комп’ютерної графіки.

Особисті стільці акторів у гримерці

Щоправда, творці спецефектів ризикують не менше, ніж ризикували б каскадери або актори. Річ у тому, що кожна натуралістична сцена, навіть якщо вона повністю вигадана і намальована на комп’ютері, обов’язково проходить цензуру: глядача не можна шокувати побаченим, якщо картинка має вигляд занадто натуралістичний. Перелік того, що заборонено, вірніше, не рекомендовано цензурою до показу, не доступний. Судячи з того, що ми бачимо в серіалі, обмеження мінімальні. Все-таки «Доктор Хаус» виграє багато в чому саме завдяки створенню на знімальному майданчику атмосфери достовірності того, що відбувається.

Ну і, звичайно, не всі дерева в серіалі намальовані. Натурні зйомки також є, вони проходять в університетських містеч ках Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі й університету Південної Каліфорнії. А пілотна серія знімалася в канадському Ванкувері. Автомобілі, на яких їздять персонажі, і, зрозуміло, мотоцикл Грегорі Хауса — справжнісінькі.

Розділ 6

Хаусизм: крилата фраза і спосіб мислення

«Хаусизм» (House-ism) — це нова мовна одиниця, одне з основних, якщо не головне надбання «House M. D.». У терміна є визначення, що не увійшло досі до жодного офіційного словника. Під хаусизмом слід розуміти в буквальному смислі особисту доктрину, переконання і теорію доктора Грегорі Хауса, в переносному — називання всього, що тебе оточує, своїми іменами. Іншими словами, не брехати: адже, на думку Хауса, всі брешуть. Зараз «хаусизмом» називають будь-який вислів або дію, які мають такі властивості:

— засновані на доктрині доктора Грегорі Хауса;

— говорять про певні речі саме те, що вони собою являють;

— виражають якусь крайність, часто критично і (або) саркастично.

Народження хаусизму

Спочатку хаусизмами називали цитати з серіалу «Доктор Хаус». Але потім творці шоу, та й ті, хто писав фрази з фільму на своїх футболках, звернули увагу: цитується тільки Хаус, репліки інших героїв залишаються без уваги і не є самодостатніми, якщо їх вирвати з контексту. Висловлювання Грегорі Хауса пішли в народ, тому, вживаючи хаусизм, не доводиться нагадувати, хто і коли це сказав. Вже починаючи з другого сезону шанувальники Хауса чекають від нього самі хаусизми, і, звісно, хаусизми має право виголошувати лише Хаус.

Звідси — ще один феномен хаусизмів: їх нечасто вчать напам’ять і виголошують уголос. Хоч би тому, що це не

1 ... 54 55 56 ... 61
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Феномен доктора Хауса», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Феномен доктора Хауса"