Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Мати все 📚 - Українською

Читати книгу - "Мати все"

399
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Мати все" автора Люко Дашвар. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 55 56 57 ... 87
Перейти на сторінку:
обкладене. – Їсти хочеться, – повторила недобре.

На столі – розкіш, нянька захекалася. А нікому й діла немає: біля ялинки скупчилися. Стас насторожений, Ліда на нервах, дівча те до Іветти тулиться, наче тільки вона захистить. Платон млявий. А Іветта в гуморі. Усе за планом.

– Лідочко! Станіславе! Хочу познайомити вас із Раєчкою. Тепер вона житиме з нами, і Платон уже сказав, що щасливий від того. Так, синку?

– Так… – безбарвно.

Нормально! Іветта Раю до Ліди зі Стасом підштовхнула. Ліда почервоніла до скронь, випростала руку, – привітатися хотіла, та дівча відсахнулося. Ліда перехопила гнівний мамин погляд, видушила з себе максимальну привітність.

– Мене звати Ліда. Я сестра Платона. Ми зі Стасом… дуже раді бачити тебе тут…

– До столу, до столу! – заметушилася Ангеліна, і всі посідали б, як і планувала Іветта, та Платон раптом уважно глянув на Стаса, підійшов, усміхнувся щиро і сказав:

– Я – Платон, а хто ви такий?

Іветта зблідла. Ліда гарячкувала:

– Тохо! Це… – Ну прості ж слова треба сказати: «Це мій чоловік, я люблю його, ми живемо разом». А як сказати? Що, коли не жити їм разом? Після свінґерів так і не поговорили.

– Я Стас, чоловік твоєї сестри. Я люблю її. Ми живемо тут… неподалік. Заходь у гості! – сказав Стас так щиро і природно, що вразилася не тільки Ліда, але й Іветта з нянькою.

– Добре, обов’язково зайду, – кивнув Платон так просто, що Іветта рота роззявила. – А тепер запрошую тебе до себе в гості. Ходімо, Стасе?

– Ходімо!

Платон потяг Дезінфікатора до своєї кімнати. Жінки завмерли посеред вітальні й перезирнулися. Тільки Рая в неймовірній біло-блакитній сукні не побачила нічого надзвичайного. У душі свої страхи. Вона не бачила Платона майже добу: цілий день красива пані тягала її по лікарях, і ті обстежували дівчину так ретельно, ніби Раї завтра до армії. А навіщо? Здорова! Інше болить! Платон із неї очей не зводив, потім пані сама призналася, що він Раю полюбив і страждає, а він спав. Вона ж на власні очі бачила – спав собі. І пані раптом так дивно сказала, що, мовляв, ще подивимося, чи захоче Платон тебе, Раю, брати… І хіба не мука? Рая з рожевої кімнати вийшла, а тут та сестра його, що вона її циганкою про себе обзиває. І Платон… Оце ходить, наче і спить на ходу. І не глянув на неї. Хіба не мука? Їй би сісти, так тепер до столу ніхто і не пнеться. Що робити? Добре, що нянька все бачить. Заметушилася, всадила дівчину на диван, до хазяйки побігла.

– Іветто Андріївно, хай Лідуся до них піде. Це ж – таке! Це ж після Петра Григоровича перший чоловік, який до Платосика…

– Мовчи! – так люто шикнула Іветта, що няньку паралізувало.

Ліда розгублено стиснула кулачки.

– Ангеліна має рацію, мамо… Може, мені…

– Усе буде добре! – Іветта посміхнулася грізно. – Ти краще, Лідочко, розпитай Раєчку, чи їй подобається столиця? Невже тобі не цікава свіжа думка? Ми з Раєчкою сьогодні цілий день у місті провели.

Це був наказ. Ліда ступила крок до дівчини, Іветта опустилася в крісло, учепилася поглядом у двері Платонової кімнати. Що там? План був простий і ефективний. Так простимулювати Платонову активність, щоб надвечір син потроху збудився і вкотре заговорив про Раю. Іветта була впевнена: у присутності всієї сім’ї хутірська Джульєтта не пручатиметься. Для того й покликала доньку з її Дезінфікатором. А Платон утік!

«Як же я не врахувала, що Платон ніколи не спілкувався з живим чоловіком?… Крім Петра Григоровича…» – краялося серце.

…Стас і Платон, як два турки, сиділи на килимі, із відвертою цікавістю розглядали один одного. «На дурника не схожий, – думав Стас. – І на Ліду теж геть не схожий. Наче і не брат із сестрою. Очі розумні. Ще красивішим став відтоді, як я його бачив. Змужнів. Босий…»

– Чому ти босий? – запитав.

– Щоби жити, – розважливо відповів Платон, і тим намалював на серці Дезінфікатора великий червоний хрест вселенського милосердя. Пручатися зайве. Стас і не намагався противитися несподіваному дивному хвилюванню.

– А хіба… не можна жити взутим?

– Не можна.

– Фігня! – Стас завівся. Тут не було повітря, і, як і чотири роки тому, він раптом відчув скажену задуху. – Якщо ти взуєшся, то вийдеш звідси. Хіба тобі не хочеться вийти на вулицю?

– Ні.

– Чому?

– Ходити треба по землі, а на вулиці землі нема.

– То і не біда. Зате ходити зручно.

– Біда, – мовив Платон затято. Запитав: – А ти знаєш таке слово – «вісон»?

Дезінфікатор згадав про Шнітке, підозріливо насупився:

– Композитор?

– Вісон. Літера «В». Вісон – дуже коштовна біла чи пурпурна матерія. Була в широкому вжитку в Древньому Римі та Древній Греції.

– Круто! А ти…

– Чому ти не приходив раніше?

– Справи, – знітився. Перевів стрілки. – А он там дівчина…

– Рая.

– Рая? Авжеж.

– Ми одружилися.

– Коли?

– Вночі, але це таємниця. Мама наполягає, щоб я став на коліно, мав квіти й обручку. Я думаю, це зайве, але мама…

Мама?! Ох, Стасові та мама у печінках.

– До чого тут твоя мама? Ти – доросла людина. Сам повинен вирішувати. Ти дівчину хоч… любиш?

Платон задумливо кивнув:

– Я її відчуваю.

– Та ні, чекай! То дурня. Любов…

– Любов – ідея, – перебив Платон. – Любов існує незалежно від людей. Люди… Вони воюють, воюють, аби тільки захопити цей трофей – любов. А на війні справедливості нема, доброї волі нема – тільки кров. Поки хоробрий своїм життям торує шлях, підлота головний трофей уже за пазуху кладе. А хоробрий усіх переміг, до скарбниці дорвався, дивиться – трофеї всі такі дрібні та негідні. А щось же треба взяти. Не дарма ж воював. Не з порожніми ж руками з битви повертатися. Любов – трофей битви. Годі шукати гармонію. Краще відчувати того, хто тобі потрібен.

– Філософія… – пробурмотів Стас безпорадно.

– Так. Найголовніше філософське питання в тому, хто з двох у любові вважає себе трофеєм, а хто – завойовником. Часто ролі змінюються. Як і оцінка самого трофею.

Стас приголомшено дивився в глибокі сині очі, відчував – тоне. «Ну наплів – півжиття розбиратися. Мабуть, книжок начитався: справжнього ж життя не знає. Звідки йому?»

– А ти чим займаєшся? – щоб відволіктися від незрозумілої теми.

– А ти? – запитав Платон.

– Хлорку продаю, – усміхнувся Дезінфікатор.

– А я три справи зробити мушу. А тоді помру, – й собі всміхнувся хлопець. На Стаса подивився зі здивуванням: – А ти вже три справи зробив?

Стас відчув: ще мить, і на очі навернуться несподівані дитячі сльози. Хмикнув, обійняв Платона.

– Я… у

1 ... 55 56 57 ... 87
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мати все», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мати все"