Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Потопельник у рожевих рукавичках 📚 - Українською

Читати книгу - "Потопельник у рожевих рукавичках"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Потопельник у рожевих рукавичках" автора Андрій Котовський. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 55 56 57 ... 72
Перейти на сторінку:
id="id37">

Тут і зараз — 1. «А шмєлі — всє на мєлі…»

Ранком, наступним після Дня бджоли, Роман перехопив Лободу відразу ж біля хвіртки. Чекав?

— Розкажіть мені, що все ж таки сталось тут учора? Я повертаюся з міста, а Анатолій Дмитрович у нас, прямо скажений, і до мене з претензіями…

Хлопець не посміхався. Він виглядав геть схвильованим. Зрозуміло, Бончук наїхав, і несправедливо ж — Роман і справді не може бути кожної хвилини біля нареченої.

(«Наречена. Трохи дивні стосунки. З якимось реверансом чи, як то кажуть, з підскоком. Люди, якщо наразі не реєструють шлюб, вони просто живуть разом, і не підкреслено в окремих кімнатах, так? А тут — прямо сторінки романтичної повісті зі старих часів»).

Ну, й відганяти від неї кожну комашку він теж не може. Це не Роман казав. Так думала Соломія. Видавалося, що досить справедливо.

— Не знаю, чи розповів вам Анатолій Дмитрович про найдивніше. Про те, що біда сталася не надворі, а в кімнаті, де для залітання бджоли, чи оси, не було ні шпарини. Хтось запхав комаху в шухляду.

Роман, здавалося, не здивувався. Проте став нервовим:

—  І ви туди ж, Нелю!.. Ви видавалися мені нормальною. Ні, про цей фейк з підсадженою бджолою сказав не Анатолій Дмитрович, він просто кричав на усіх, але Ася… Це вона талдичить, що їй прямо взяли й підклали цю осу. Але ж так не буває!

Лобода знизала плечима. Попрямувала до котеджу. Роман наздогнав, зупинив, легко приклавши свою вузьку, гарну долоню до її ліктя:

— Вибачте… Знаєте, я зараз подумав про те, про що думати не хотів, боявся. Ася… Сама? Наважилася, підклала собі цю, отруйну? Інколи мені видається — Ася хоче завдати собі болю. Може, й страшніше. Завдати собі… непоправного болю. Ви мене розумієте?

Соломія уважно вдивлялася в обличчя з веселими вилицями. Наразі вилиці веселими не були.

Дарма Бонк наїжджає на хлопця? Он, як того пройняло. Уявити, що таке з дня на день? Незрозуміла небезпека. Яка чатує… на справді кохану? Тим більше, якщо ця кохана сама намагається завдати собі школи?

(«Ага. Сама порізала й невдало заклеїла матрац, аби втопитись оригінальним способом. Сама підпиляла сходинки, аби навернутися»).

Гаразд. Сьогодні — варто просто йти за планом. Як за планом для ретельної Нелі, варто ж-бо нарешті створити ілюзію корисних дій хатньої робітниці. Так і за її, лободиним, планом.

Як Неля — Соломія осідлала «Термомікс». Молода господиня явно вивезла це кухонне начиння з Польщі, з будинку спадкодавця-Дзюника. Програму ж закладено польською. Серед улюблених страв, тобто тих, що готували часто, значаться якісь «рацушки». Не страшно. Оладки з яблуками, ось що це. Приготується, без проблем.

Чвертка очищеного від шкірки плоду мало не випала з рук. У кухонній арці, ніби нізвідки взялася, ще у піжамі (блакить фону й геть дитячі розмазані ведмедики) — Ася, зі скуйовдженим волоссям, кричала їй у спину:

— Геть! Забирайтеся, вас звільнено! Ніхто ж більше не міг? Нікого ж не було! Це ви підсадили бджолу в шухляду! Ромко-о-о! Забери усіх, нарешті, прибери їх, хай ми будемо самі…

Сищицький янгол, чи херувим (якщо все ж таки є вони, такі), шепотів Соломії: «Не обертайся. Не вступай у розмову».

За її спиною Роман згріб Асю, щось муркотів їй, здається, вів нагору.

Ася думала: «Ось воно. Я змінююсь, але не так, як треба б. Півроку тому я просто не змогла б так кричати до людини, що б не сталося. Тим більше, коли не впевнена, що саме вона зробила зло. Більше того. Коли саме ця людина тримала мені руку й гарантувала, що я не помру, дихатиму».

Роман повернувся у кухню. Коротка барабанна перкусія кроків чутно лунала сходами, якщо бігти ними, енергійно, не дбаючи про секретність.

— Напевне… Напевне — вибачте, Нелю. Це істерика, ви ж бачите? Звичайно, ми не відмовляємося від ваших послуг. Так? Але сьогодні… Може б вам справді піти? Мати вільний час?

— Зараз. Але ж оладки… Аби допекти, треба хвилин двадцять. Може, й тридцять?

Роман сказав — хай. Тобто, допекти — так допекти. Оладки — то оладки. Вони з Асею все одно зараз мають під'їхати до якогось там лікаря, спеціаліста з алергії. Анатолій Дмитрович домовився й наполягає. Згадавши Бонка та його категоричні вимоги, Роман на секунду іронічно закотив очі.

— Якщо ви не дуже ображені, доробляйте те, що запланували, еге ж? У спокої, ви ж залишаєтеся тут одна. Тим більше, що ми довіряємо вам, Нелю.

«І дарма», — подумала Соломія. Бо тільки-но побачила в кухонне вікно, що «Баркетта» відпливає вулицею, вимкнула плиту, сягнула по мобільний.

— Зайцю? Як і домовились? Так, бери «Ренусю», буде швидше, ніж на метро, просто запаркуєш не під будинком. Ні, машиною, бо я і про це думаю, щоб звідси ти скоріше до своєї контори, ти ж маєш там бути нині?

Заєць прибув невдовзі. У хвіртку ковзнув, чи не прикриваючи обличчя рукою. («Грається. У шпигуна. А не варто б так на вулиці підставлятися»).

Часу було обмаль. Тому не обмінювалися враженнями, чи то від оселі, чи від іміджу служниці Нелі, нарешті, побаченої в інтер'єрі.

Заєць виконував контрольні дії.

Відчиняв садову хвіртку. Навшпиньки проникав у хол, минав кухню, підіймався сходами, брався за ручку дверей Асиної кімнати. Там — відчиняв і зачиняв шухляду.

Відробляли й другий варіант. Заєць підходив до парадних дверей. Терся ключем у замку («дарма, що ключ не той, не підходить. Нам треба знати, чи буде чути звук»). І знову — навшпиньки, нагору.

Лобода не виходила з кухні. Слухала. Оладки (блін, рацушки, як сказав суворий «Термомікс») підплигували й горіли раз-по-раз, вона згрібала витвори із пательні — у сміття.

Переговорили коротко.

— Сашо, я зовсім нічого не чула. Тобто, зайти в будинок, пройти до кімнати Асі може будь-хто. І можна нічого не почути.

— У другому варіанті, з парадного входу — лише той будь-хто, що має ключі. Тобто, все вертається на своє. Прийшов той, як його, Ромчик, ну, й…

— Фігня. Мало того, що він від'їжджав-повертався «Баркеттою», це з кухні якраз видно, і виходить, що на час підкладання бджоли його не було. Так він же — у себе. Нащо йому скрадатися? Бігає сходами, як лось.

— Солю-Солю… Припини захищати… молодого хазяїна, вах-х!

— Сашо, не верзи дурниць. Давай. Дякую. Давай, котись до праці. До вечора! Стій! Стривай, скажи-но… Ось, ти увійшов у роль особи, яка має прокрастися непомітно… На твою думку, увійти сюди так — дуже складно, маю на

1 ... 55 56 57 ... 72
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Потопельник у рожевих рукавичках», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Потопельник у рожевих рукавичках"