Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Житія Святих - Листопад, Данило Туптало 📚 - Українською

Читати книгу - "Житія Святих - Листопад, Данило Туптало"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житія Святих - Листопад" автора Данило Туптало. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 55 56 57 ... 169
Перейти на сторінку:
і всім повідав дивне те чудо, що збулося милостинею та молитвою святого Івана.

Ішов якось святий до церкви, і приступив до нього чоловік чесний і доброродний, його ж бо маєтка злодії покрали, і втрапив у зубожіння велике. Помилосердствував щодо нього патріярх, що такий чоловік чесний та славний раптово від великого багатства у великі нестатки прийшов, сказав на вухо слузі, повеліваючи церковним економам, щоб дали тому чоловікові п'ятнадцять літрів золота. Побачили економи, що мало є золота у церковній скарбниці, не послухали повеління патріярхового і тільки п'ять літрів дали, а десять притримали. Коли повертавсь із церкви у дім святий патріярх, приступила до нього жінка одна вельми багата і славна й подала до рук його хартію, в якій написала, що дарує на церкву п'ятсот літрів золота. Прийняв-бо хартію патріярх і, прочитавши її, збагнув од благодаті Духа Святого, який у ньому жив, що не все дала жінка ота, що поклала в розумі своєму дати, — так Бог уладнав через те, що не все дали економи тому убогому чоловікові, якому Іван повелів дати п'ятнадцять літрів. Прийшов-бо додому, закликав економів і запитав їх: "Скільки дали чоловікові, злодіями обкраденому?" Вони ж збрехали, кажучи: "П'ятнадцять літрів золота, як повелів ти, владико".

Святий же викрив брехню, і скупість, і непослух їхній і рече їм: "Через вас забрав Бог тисячу літрів золота, бо та благочестива жінка хотіла дати нам тисячу п'ятсот, але оскільки ви не послухали мене й утримали десять, через те наладнав Бог жінку, щоб утримала тисячу. Коли мені не вірите, то самі звістіться про це". І, пославши, закликав чесну ту жінку, й перед іконами запитали її, кажучи: "Скажи нам, пані, скільки із любові своєї до Бога намислила ти до церкви принести золота?" Вона ж, бачачи, що не утаїться від святого її намір, мовила: "Воістину, владико, кілька днів тому написала на хартії подати у святі твої руки тисячу і п'ятсот літрів золота. Коли ж минули ті дні, розгорнула хартію і знайшла, що невідь-як загладжено тисячу, тільки п'ятсот залишилося. І помислила подумки, що не доброволить Господь більше як п'ятсот літрів віддати твоїй святині, — і учинила так". Це почувши, злякалися економи вельми й посоромилися, припали до ніг святого й просили прощення.

Якось через нашестя чужоплемінних стеклося багато люду до Олександрії — і учинився голод великий. Святий же Іван, живлячи без числа голодних людей, витратив усього маєтка церковного, ще й заборгував тисячу літрів золота. Був же один клирик, що пойняв другу жінку після смерті першої, і, не мігши більшого сану сподобитися, написав до патріярха таке: "Маю багато пшениці, яку всю через твої руки хочу віддати Христу, ще і золота сто і п'ятдесят літрів обіцяю, тільки учини мене дияконом". Святий же закликав його і докорив за святокупство, кажучи: "Пізнай гріха свого і бійся Гієзієвої кари, сильний Бог і без твоєї пшениці та золота живити нас у день голоду". Так тому клирикові говорив, і прийшов вісник, звіщаючи, що від Сикилії два церковні кораблі прийшли з великою кількістю пшениці. Це почувши, патріярх упав на коліна, дякуючи Богові, котрий не полишає тих, що уповають на Нього.

Згадаймо ж тут покірливість, смирення та незлоб'я святого Івана. Два клирики були покарані за якийсь прогріх дочасним відлученням; один із них смирився і покаявся, а другий ще більше розізлився і на патріярха гнівався, творячи більшу злобу. Патріярх же, те почувши, хотів його покликати до себе і добрими словами впокорити й повчити його, щоб припинив злобу свою, однак забув те учинити, — Бог так уладнав, щоб більше Іванове смирення всім на користь явилося.

Якось в один визначений день, здійснюючи безкровну жертву в церкві, пом'янув того клирика, що гнівався на нього, заодно пом'янув і Христові слова, мовлені в Євангелії: "Коли принесеш ти до жертівника свого дара, та тут ізгадаєш, що брат твій щось має на тебе, залиши отут дара свого перед жертівником і піди; примирись перше з братом своїм". Відступивши трохи від олтаря, покликав того клирика й припав до ніг його, просячи в нього прощення. Злякався ж клирик, бачачи таке патріярха свого смирення, і сам навзаєм упав йому в ноги, просячи із плачем прощення. І так замирився із клириком своїм Іван, повернувся до олтаря і, з відвагою здійснюючи жертву, сказав: "І прости нам довги наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим". Клирик той виправився, жив боговгодно, по тому і священичого сану сподобився.

Ще й іншим способом покірливість свою показав святий Іван. Один простолюдин із жителів олександрійських вельми очорнив докучними й докірливими словами його небожа на ймення Георгій. Прийшов-бо Георгій до дядька свого, блаженного Івана, жалівся із плачем на чоловіка, що його очорнив. Патріярх же, бачачи небожа свого вельми враженого і бажаючи втішити його жаль та скорботу, ніби гніваючись на безчесника, сказав: "Як дерзнув він, низькородний, безчестити улюбленого мого небожа! Благословен Бог, що відомщу тому докучникові і вчиню йому таку річ, від якої вся Олександрія здивується!" Цими словами дядьковими Георгій трохи втішився, впокорився і перестав плакати. По тому Іван, котрий воістину був покірливий і смиренний серцем, почав Георгію говорити: "Улюблений сину, коли хочеш моїм небожем називатися, то готовий будь не лише докуку терпіти, а й рани дістати і все заради Бога відпустити ближньому. Хочеш доброродним явитися, то не від крові, а від добродійства шукай доброродства. Те ж бо істинне є доброродство, котре не так славою прародичів, як словами добрими, боговгодним життям прикрашається". Таке і більше святий Іван прорік до Георгія, закликав управителя і повелів, щоб від того чоловіка, котрий Георгія очорнив, не брати церковної данини, а що він мав давати в усі літа, хай залишить його жити від цього вільним. І учинив Іван чоловікові тому, як обіцяв, таку річ, що з неї здивувалася вся Олександрія: замість помсти й покари добродійство виказав йому.

Бажав же блаженний Іван в умі своєму завжди пам'ятати про смерть. Повелів зробити собі труну, але не докінчити, і заповів майстрам, щоб у всі визначені свята приходили до нього й казали перед усіма велеголосно: "Гріб твій, владико, дотепер ще не кінчений, повели-бо закінчити його, бо смерть, як злодій, приходить, і не знати, в який час прийде!" — так собі святий Іван пам'ять смертну подавав і завжди до відходу готувався.

Одного дня прийшов до святого один вельможа багатий і трапилося йому уздріти постіль святого, що була лихою ковдрою покрита. Пішов-бо до

1 ... 55 56 57 ... 169
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житія Святих - Листопад, Данило Туптало», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житія Святих - Листопад, Данило Туптало"