Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » На землі кленового листу, Левко Лук'яненко 📚 - Українською

Читати книгу - "На землі кленового листу, Левко Лук'яненко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "На землі кленового листу" автора Левко Лук'яненко. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 56 57 58 ... 115
Перейти на сторінку:
політичного небуття в ряди незалежних держав. З об’єкту історії Україна поволі стає її суб’єктом. Для реалізації міжнародної правосуб’єктивності Україна засновує в інших державах свої дипломатичні представництва.

У Канаді українці допомагають молодій державі заснувати посольство. Без цієї допомоги Україна, очевидно, не змогла б 1992 року створити нормальних умов для функціонування своєї дипломатичної місії. На особливу подяку заслуговують подружжя Ераст і Лідія Гуцуляки. доброї пам’яті Ю. Тухачевський та родина пані Я. Шафранюк. Завдяки їм Україна придбала в своє розпорядження будинки для посольства і резиденції посла в Оттаві та приміщення для генерального консульства в Торонто.

Справа організації нового дипломатичного представництва як окремої юридичної особи пов’язана з вирішенням матеріальних, кадрових і організаційних питань. Кожна з цих справ мала багато труднощів, проте в основному вони вже позаду, і тому день офіційного відкриття знаменує закінчення підготовчого періоду і початок повноцінного функціонування.

Здобувши матеріальну основу для практичної діяльності, посольство розгортатиме політичні, економічні, культурні та інші зв’язки України з Канадою.

Політичні зв’язки, включаючи співпрацю по лінії міністерств закордонних справ, оборони, внутрішніх справ, служб безпеки, мають збільшувати гарантії незалежності України.

Економічні зв’язки мають допомогти Україні перевести економіку на ринкові принципи, подолати кризу, спрямувати економічні орієнтири на ширше коло країн світу, сприяти модернізації сільського господарства, промисловості, транспорту та інших сфер матеріального виробництва, торгівлі та послуг.

Наукові зв’язки допоможуть раціональніше використовувати кадрові й виробничі потенціали обох країн для швидшого запровадження науково-технічних і конструкторських розробок у виробництво, для підвищення продуктивності праці та зниження собівартості виготовленої продукції.

В час утвердження демократичних інститутів та свободи економічної діяльності зв’язки у сфері освіти мають допомогти Україні підготувати економістів, фінансистів, керівників виробництв та інших фахівців, необхідних для функціонування демократичного суспільства з ринковою економікою.

Двері посольства відтепер відчинені для всіх доброзичливих людей, і наша дипломатична місія зможе впливати на політичні, економічні й культурні взаємини між Україною і Канадою.

Я впевнений, що з бігом часу в результаті наших спільних зусиль потік інформації про Україну в Канаді збільшиться, як рівно і про вашу країну на моїй Батьківщині.

Я впевнений, що розширенню політичних і економічних взаємин між Україною й Канадою сприятимуть недавні зміни у складі уряду України. Тепер до нього ввійшли представники різних політичних партій, що має спричинитися до прискорення приватизації економіки та формування необхідних передумов переходу до ринкових відносин.

Мої співробітники і я особисто раді з того, що нам випало щастя і велика честь бути засновниками першого в історії дипломатичного представництва у вашій державі.

Ми намагатимемося в Канаді гідно служити Україні, переймаючи кращий досвід і активізуючи взаємини з дипломатичними представництвами інших держав в Оттаві».

Від парламенту виступив доктор Рей Пагтахан, офіційний представник канадського парламенту в Україні для спостереження за проведенням референдуму 1 грудня 1991 року. Він сказав:

«Рівно рік тому у Києві я був свідком відродження нації. Здається, що це було тільки вчора. А ми знаємо, що Україна десятиріччями страждала від безправності та приниження людської гідності. Єдиний гріх українців був у тому, що вони вимагали демократії і свободи. І за це тисячі й тисячі українців замордовано і знищено.

Відвага ніколи не покидала українців в Україні. Не покидала вона й тих українців, які стали громадянами інших країн світу. І я хотів би окремо згадати друзів-канадців українського і неукраїнського походження, які свого часу боролися по гой бік «залізної завіси» в колишньому Совітському Союзі. Мені пощастило, що я був одним із їхніх учнів. Тут мушу додати, що мені пощастило познайомитися з багатьма українцями, усі вони регулярно забезпечували мене необхідною інформацією, що давала мені можливість стежити за розвитком подій по той бік «залізної завіси» і багато разів порушувати українське питання в палаті громад парламенту.

Я також приїхав до Канади, тікаючи від диктаторської тиранії, що лютувала в країні мого дитинства, і тепер пишаюся тим, що є маленькою часточкою історії вашого народу і нації».

Від імені департаменту закордонних справ та міжнародної торгівлі виступив Д. Райт:

«Канада горда з того, що першою із західних держав визнала ваш суверенітет. Вітаю вас із цією історичною подією! Заснування вашого посольства в Канаді свідчить, як швидко розширюються наші зв’язки з часу встановлення дипломатичних відносин у січні 1992 року.

Цього року відбулася значна кількість поважних канадських візитів до України.

Генерал-губернатор Канади Роман Гнатишин здійснив офіційний візит до країни своїх предків.

Державний секретар з іноземних справ Барбара Макдугал відвідала Україну для встановлення дипломатичних відносин.

Міністр міжнародної торгівлі, промисловості, науки й технології Майкл Вілсон відвідав Київ з делегацією канадських підприємців для налагодження підприємницьких контактів.

Ще три федеральних міністри: Джейк Еп — міністр енергетики, вугільної промисловості й ресурсів, Гарві Андре — державний міністр кабінету міністрів та Том Токин — державний міністр легкої промисловості й туризму, а також іще дві парламентські делегації теж цього року побували в Києві.

Україна відіграє помітну роль у новій Європі, і позиція України з таких проблем, як контроль за роззброєнням та взаємини з Росією, мають вплив на регіональну стабільність і важливі для Канади.

Ми вітаємо зобов’язання нового уряду України проводити реформи. Незважаючи на їхню складність, це єдиний спосіб гарантувати стабільність і майбутній достаток.

Канада активно підтримувала перехід України до демократії й ринкової економіки. Ми зобов’язалися передати впродовж трьох років 30 млн. доларів на технічну допомогу для політичних та економічних реформ. Через наш східноєвропейський «Фонд відродження» ми допомагаємо заснувати спільні українсько-канадські підприємства. Ми вносимо понад 2 млн. доларів для заснування науково-технічного центру в Києві, який допоможе використовувати значні ресурси України у цій сфері. Через корпорацію розвитку експорту Канада надала Україні кредит на суму 50 мільйонів доларів, більшість якої пішли на фінансування виготовлення національної валюти — гривні.

Щойно минає рік від визнання незалежності України та заснування дипломатичних зв’язків, але вже досягнуто помітного прогресу.

Мільйон канадців українського походження духовно пов’язані з Україною, і це формує міцну основу для нашого партнерства, тісніше зближує наші країни».

Дипломатичні консультації

Наступного дня в департаменті закордонних справ та міжнародної торгівлі відбулися офіційні консультації між українською і канадською сторонами. З канадського боку були присутні заступник міністра Давид Райт, голова східного бюро Майкл Бел та член парламенту Мак Гарб. Українську сторону представляли перший заступник міністра закордонних справ М. Макаревич, я, начальник відділу США і Канади Б.

1 ... 56 57 58 ... 115
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «На землі кленового листу, Левко Лук'яненко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "На землі кленового листу, Левко Лук'яненко"