Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Хроніки Південного 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніки Південного"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Хроніки Південного" автора Рімантас Кміт. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 56 57 58 ... 105
Перейти на сторінку:
Писанням виходить.

Проте, щоб згадати, треба було книгу погортати. Тому почав гортати. Почитав я різне, але найбільше сподобався Ісус, коли він у храмі столи перекидав. Та який там храм — базар, як і в нас. Ясно, в нас у Шяуляї ті столи прибиті до землі, тому так просто не перекинеш. Якби про це написали книжку чи поставили фільм, то ясно, прийшов би Шварц і одним пальцем все розчавив. Ось так я б і хотів. А як бувало насправді? Бувало, що трешся десь по закутках і пильнуєш, щоб не прийшов якийсь мудило, типу, що тут в тебе? І якщо його дружбан теж штовхає схожий товар, тоді він каже: тепер дивись — збирай свій мотлох і скоро піздуй звідси. А ти що — не пошлеш його, бо видно, що за ним братва стоїть: якщо почнуться розборки, розгубиш всі свої кульчики і невідомо, чим усе скінчиться, словом, залишишся без нічого, окрім фінгалів, тому звалюєш звідти тихенько. А коли я вивчав катехизм, там не було Христа, який перекидав столи. А мені такий подобається — прямий і простий. Такий, яким і має бути регбіст.

А перед самим сном я раптом згадав, що крові то не було. Я її не бачив. Але вона на коні багато їздить, тому чого тут хотіти.



22



Ми після уроків зазвичай вешталися десь у центрі міста. Їй більше подобався центр міста. Іноді ми ходили на морозиво в «Пінгвін». Я колись бачив десь у ресторані кульки морозива, поскладені у вафельний ріжок, але тепер це здійснилось в моїй реальності. Тепер кожна кулька вибухала різним смаком не тільки у роті, а й у мозку! Майже як вибухівка шяуляйської братви. Часом ми заходили до піцерії. Окрім італійських піцерій, тепер в нас відкрили ще й американські, якраз одна була біля школи Моніки. Вона чомусь мала назву «Йонукас», втім, з корчмою «Оселя Йоніса» не мала нічого спільного. Часом тут стояла така черга, ніби в моєму дитинстві за апельсинами. І піци були тут без анчоусів, нормальні — з ковбасою, різним салямі, або з куркою, ананасами, з чим тільки хочеш. Якщо взяти ще соус зі сметаною та огірками, то пакуєш аж за обидві щоки. Звичайно, що піцу замовляєш не цілу, бо найдешевша тут коштує 6 літів, а четвертину, якої цілком вистачає, а ще й колу наливають з апарата. До цієї піцерії народ почав приїздити аж із Південного, а доти в центрі не було чого робити.

Ми гуляли парком, тинялися біля естради, залазили на різні недіючі каруселі — поїзд, сонечко, літачки, забиралися навіть на крісла оглядового колеса.

Я трохи розгубився і чогось не міг збагнути. Мені перепала крута дівчина, мов сліпій курці зерня. Мені не те слово як з нею добре. Бабла я тепер майже не маю, але для неї не багато й потрібно — її батьки мають достатньо. Так виходить, що вона зі мною була не заради бабок. Це дуже добре. А заради чого? Може, тому, що я з сім’ї простаків, але все одно крутий — закордоном бував, усякого бачив, сам можу дати раду зі всім і без бабла. Може, це не так і важливо, не почнеш же її питати: чуєш, а чому я тобі подобаюсь? Головне, що між нами є якась хімія і все тут діє. І нема чого тут розуміти, бо у хімію врубатися — без шансів. Вдивляєшся в таблицю Менделєєва, витріщаєшся на різні формули, мов баран на нові ворота. Ну і що? Там щось ділиться, щось поєднується, а потім щось із того виходить. І як тут можна знати, чому одні бульки поєднуються з другими, а не з третіми? Якби ще рецепти були до них. Наприклад, поклади туди натрій, потім сірку, посип все приправами і матимеш еліксир кохання. Але рецептів нема. Все це мені нагадувало уроки інформатики, коли ми записували на аркуші паперу нескінченні формули, і геть не зрозуміло, ні що там, ні чому.

Тому єдиним порятунком для мене була Лайма. На уроках хімії я сидів з нею. Коли ми приходили з нашого класу в кабінет хімії, я місцем біля неї нікому не поступався. Я міг зазубрити теорію, міг вивчити що завгодно, але розв’язувати хімічні рівняння… Це важко навіть назвати рівняннями. Математику зрозуміти можна: додаєш, віднімаєш, добуваєш корінь, синус, косинус… Там є цифри, є формули, і все. А тут…

У нас зазвичай пацан не сидів разом з дівкою. У нашому класі на всіх інших уроках Лайма сиділа сама. Вона була зовсім нічого така, у моєму щоденнику навіть записала розклад уроків. Я хотів, щоб бодай перша сторінка мого щоденника була бездоганна.

Домашнього завдання з хімії я навіть і не намагався робити, це без жодного сенсу, бо спочатку настрочиш у зошит нісенітниць, а потім перед уроком будеш все списувати на підвіконні, і доведеться це все не виправляти, а все заново переписати. А потім на уроці почнеш правильно розв’язувати задачі. Тому вчителька запідозрить, що тут щось не так: чому вдома я такі бредні несу, а в класі все правильно роблю, звичайно, якщо роблю.

На щастя, вчителька була достатньо мудра, щоб не давати нам ані колб, ані речовин. Я, напевно, все пустив би в повітря. Колби в неї, мабуть, ще були, але речовини — ні. Можливо, щось там і залишилось зі старих часів, але вона це тримала для тих, хто збирався на олімпіаду з хімії. У нашому класі таких не було точно.

Моніці хімія давалась хоча й не досконало, але набагато краще за мене. Вона вбила собі в голову, що можна багато чого зробити за допомогою всіляких відварів, настоянок, різних там гоголь-моголів. Однак я не бажав заглиблюватися в цю тему. Я не пояснював, що мені цілком вистачило того, як Мінде закрився на два місяці, намагаючись виготовити золото. Нехай вона собі бавиться, для мене головне, що між нами відбувається якась хімія, і вона каже, що в мене добрі очі й мої вуста ніжні. Зовсім як у коней, думаю я, але промовчую. Вона говорить, що зі мною спокійно. Тому й мені спокійно, і нема чого тут заглиблюватися в ті гоголь-моголі.

Ми кохалися повсюди, однак додому вона більше мене не запрошувала. Зазвичай у парках, десь біля озера, іноді вдавалося в мене вдома або в друзів, коли траплялась якась вечірка, зачинившись десь у ванні. З нею все виходило якось просто. Не дивлячись на те, що більшість з цього дійства відбувалась на природі, диким сексом цього не назвеш. Може, ледь-ледь

1 ... 56 57 58 ... 105
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніки Південного», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніки Південного"