Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Фаренго. Ч. 1. Тінь попередника 📚 - Українською

Читати книгу - "Фаренго. Ч. 1. Тінь попередника"

488
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Фаренго. Ч. 1. Тінь попередника" автора Володимир Львович Єшкілєв. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 57 58 59 ... 104
Перейти на сторінку:
довго, але не дожили до Третього циклу виникнення розумних рас. Повзучі не були сучасниками магонійців.

— Тобто ви вважаєте, що магонійські гуманоїди досягли стадії технічної цивілізації лише в Третьому циклі?

— Так. І ми не використовуємо визначення «магонійські гуманоїди». Магонійці і люди Землі — одна раса. За генетичним ключем ми є прямими нащадками магонійців. Магонійці створили на Землі колонію ще до загибелі своєї планети, яку ми називаємо материнською. Тому що вона була колискою нашої раси, Першим Домом, а Земля стала Другим. Саме магонійці захистили Землю від ґиргів. Вони зберегли расу ціною загибелі своєї цивілізації.

— Деякі наші дослідники мають сумнів у тому, що подібне трактування історії гуманоїдних рас неможливо піддати сумніву. До речі, сестро, якщо дотримуватися твоєї схеми, то ящери Ґ'орми жили у Другому циклі і продовжують жити у Третьому, в нашому, циклі.

— Твої слова справедливі. Рептилоїди Ґ'орми продовжують жити, тому що спираються на знання, отримані від Повзучих. Ті ж також захопили своїм існуванням аж два цикли.

— А наші аналітики вважають, що раса ящерів живе так довго переважно завдяки особливостям свого метаболізму. Наскільки мені відомо, більшу частину життя вони проводять у глибокій сплячці, а середня тривалість життя ґ'орміта — вісімсот стандартних років.

— Це також правда, Обраний. Але такого довгого життя вони досягли не тому, що впадають у сплячку. По-перше, атмосфери їхніх планет не такі збагачені киснем, як земна або авреліанська. Віддавна відомо, що саме кисневе середовище породжує істот зі швидким обміном речовин і коротким життєвим циклом. Там, де кисню небагато, практично всі ксеноморфи живуть довше за людину, а деякі можуть прожити кілька тисячоліть. По-друге, своїм тривалим життям ящери завдячують ще й знанням, отриманим від Повзучих Отців.

— Улюблені учні.

— Так, — погодилася Сайкс. — Улюблені учні наймудрішої з рас Першого циклу. Ґ'ормітам неймовірно пощастило.

— Зате не пощастило нам, гуманоїдам.

— Ми й без спадку Повзучих цілком здатні прокласти собі шлях до Четвертого циклу. За мірками Галактики, ера гуманоїдів тільки-тільки почалася.

— Оптимістично.

— Перша відома нам гуманоїдна раса, оріоніти, або ж «раса А», з'явилася в середині Третього циклу. І всі намагання ящерів знищити її, наскільки нам відомо, не закінчилися остаточною перемогою. Потім у Великий Космос вийшли магонійці — перша гілка «раси Б». А тепер завойовує Галактику й друга гілка цієї раси — земляни. Невдовзі настануть неминучі присмерки Ґ'орми, а ми, за мірками ящерів, тільки за життя нинішнього покоління рептилоїдів вийшли за атмосферу Землі й почали освоювати зоряні острови Поясу Гулда. Ми надзвичайно молоді, вони ж, навпаки, дуже старі й стомлені втратами. Нас мільярди, а їх залишилось усього кілька мільйонів. Четвертий цикл буде належати гуманоїдним расам.

— То це ґ'орміти десантували ґиргів на Магонію?

— Прямих свідчень про це немає, Обраний, але ймовірність ґ'ормітського терору очевидна. Тому ми завжди застерігали правителів Імперії: не дражніть ящерів, нехай древня Ґ'орма мирно згасне в ілюзії своєї непохитної величі. Вони ж не заважають нашій експансії, скажімо, у напрямі Персея або Стрільця. Вони не пускають нас лише до планет старих червоних зірок у напрямі Оріона. Ну й що з того? В Галактиці усім стане місця.

— Тисячолітнє очікування, сестро, не властиве людській расі, — завважив Теслен. — Очікування — це перевірена стратегія старих довгоживучих рас. А люди перемагатимуть винахідливістю й здатністю швидко пристосовуватися до нових обставин. Було б краще знайти якусь ефективну зброю проти ґиргів. Ти ж не будеш сперечатися, сестро Сайкс, що проти будь-якої агресивної форми життя можна знайти зброю.

— Тут особливий випадок, Обраний. Самі по собі ґирги — лише безстатеві звірі-добувачі. Вони навіть не дихають повітрям тих світів, на які нападають. Вони живуть на атмосферному запасі з гніздової планети, який зберігається в їхніх організмах. Їм не дано часу на звикання до кожного нового світу, їхнє завдання — жерти усе, що опиниться в зоні досягання. Запас повітря закінчується — ґирг помирає. Вони досягають інших світів через гіперпросторові портали. А назад відправляють захоплену пащами й навіть не перетравлену, а лише оброблену ферментами органічну їжу. Їх можна перебити, але через портали примчить нова багатомільярдна орда. Сила ґиргів у їхній повній замінності. Втрати їм не страшні. Для того, щоб зупинити ґиргів, треба вбити їхню Велику Матку. Ту унікальну істоту, яка їх виробляє. Ту, яку вони насичують через портали. А для цього треба знайти гніздову планету ґиргів. Як ти розумієш, та гніздова планета може бути де завгодно.

— Матка ґиргів… — Теслен похитав головою. — Вона за своє життя, напевне, наплодила цих потвор вже не один трильйон. Цікаво було б подивитись на це чудовисько.

— Набагато кориснішим ми вважаємо ретельне дослідження тих істот, які будують для ґиргів гіперпросторові портали, — завважила Сайкс. — Ми називаємо цих істот норнами. На вигляд вони — грудки слизу, а здатні перекидати Темними Шляхами сотні кілограмів. При цьому витрачаючи не так вже й багато енергії. Це поки що за межами розуміння наших науковців. Наші вчені вважають, що норни стали симбіотиками ґиргів не самі по собі. Ці два різновиди живих організмів виникли, судячи з усього, на різних планетах. Їх знайшла і з'єднала в симбіотичну пару якась давня розумна раса. Вона перетворила пару «ґирги-норни» в ідеальну зброю для знищення світів… Але ми з тобою, Обраний, занадто довго затрималися біля ґирга. Ходімо далі.

Вони пройшли до наступної кімнати, яку відокремлювала від «зали ґирга» плівкова мембрана. Тут панувало тепле оранжеве світло. За прозорою стіною висіли дивні сітки, виготовлені з жовтого металу. Спочатку адміралові здалося, що сітки вигнуті за формою чогось подібного до морської мушлі. Але, придивившись, він зрозумів, що всі вони повторюють контури лівої половини голови людиноподібної істоти. На деяких з вузлів сітки були прикріплені металеві кульки з іншого металу — майже чорного, з темно-червоним вилиском.

— Ці імплантани носили усі магонійці в останні століття їхнього перебування на рідній планеті, — пояснила Сайкс. — Вони зроблені з кераміки. У цієї кераміки надзвичайно складна наносруктура. Ззовні вона вкрита анізотропним золотом. Наші вчені вважають, що ці сітки є елементами якогось всепланетного захисного комплексу для боротьби із зовнішньою агресією.

— З ґиргами?

— Цілком імовірно. Але як діяв цей захисний комплекс і які ще елементи до нього входили, зараз важко визначити. Можливо, споряджені цими напівмасками магонійці ставали невидимими для пошукових органів ґиргів. У розшифрованих написах Пізнього періоду Магонії згадуються також активні засоби боротьби з ордою нападників — якісь «злі подарунки». Не виключено, що магонійці через харчові портали норнів перекидали на гніздову планету ґиргів отрути, віруси й апарати, за допомогою яких вони намагались знищити Матку

1 ... 57 58 59 ... 104
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Фаренго. Ч. 1. Тінь попередника», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Фаренго. Ч. 1. Тінь попередника"