Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Cьоме пророцтво Семіраміди 📚 - Українською

Читати книгу - "Cьоме пророцтво Семіраміди"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Cьоме пророцтво Семіраміди" автора Марина Варич. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 57 58 59 ... 127
Перейти на сторінку:

— Ой-ой-ой, тебе лишень за смертю посилати, — дорікнув їй Шиншила.

— Ну знаєте, в нас їжа не літня, на землі не росте. Доки в контейнерах зготується, розпакується, донесеться… Та годі вам вже сердитись, краще скуштуйте сардельки.

Шиншила облизався і підстрибнув до клунків. З них полетіли етикетки, коробки та фантики, а кімнату заповнили звуки чавкання, плямкання та прицмокування.

— Фух, — вимовив Шиншила, дожовуючи останній медовий пряник, — Таке враження, ніби тиждень голодував і перевів занепокоєний погляд на служницю. — Гляди ж до завтра не забудь ще щось прикупити.

— Коли ще те завтра! — засміялась служниця. — Лягайте та спіть, а то знову зголоднієте.

— Мені спати не можна. — серйозно мовив Шиншила. — А що як просплю сніданок?

— Ото було б чим перейматися…

На вулиці зовсім споночіло, коли Шиншила припинив суперечку з норовистою служницею, зітхнув, розклав принесені Сновгеєм світлини на столі, дістав з кишені голку, просунув у її вушко чорну нитку і застиг з нею над фотокартками…

Над світлиною Сивіли та Мілани голка крутилася за годинниковою стрілкою, а над Гапчиною — стояла незворушно.

— Якщо голка не вертиться, значить нежива. — пояснив Шиншила.

— Три дні тому на власні очі бачив, була здорова, як бик, — не повірив Сновгей.

— Якщо голка не вертиться, значить нежива. Це вам кажу я — Ничипір Шиншила Голодний, — повторив Шиншила, — І ніяких сумнівів бути не може.

— Ой та годі вам, — втрутилась в розмову служниця, яка сиділа поряд, — пам’ятаю як голка у вас не вертілась над світлиною фотографа Пілгримуса, який зник 7 років тому під час падіння астероїда. Ви тоді сказали його матері, що він загинув, а він через день повернувся неушкодженим.

— Ет, то окрема історія, — махнув рукою Голодний Шиншила, — Пілігримус був лихим. Якщо людина зла, голка не вертиться, незалежно від того жива вона чи мертва.

— А про двох інших, що ти можеш сказати? — нетерпляче запитав Сновгей. — Як ти думаєш, хтось з них володіє е-е-е, так би мовити, елементами навіювання чи гіпнозу?

Шиншила закрив очі і довго водив над світлинами руками. Нарешті сказав:

— Обидві чимось володіють. А от чим зрозуміти не можу.

Сновгей голосно зітхнув, зібрав світлини, подякував Шиншилі-Голодному, як годиться чемним бувши, і поплентався до дверей.

Розділ 32

Виліт «Октавії» запланували на полив’яний понеділок. У складі команди двоє пілотів — Лук Туніні та Нек Землянин. Сам виліт відбувався утаємничено, інформація про подію не потрапила в жодне ЗМІ.

В день вильоту Лук прийшов на злітну смугу в кремовому костюмі від Вечоліно, кавовому нашийному метелику і сріблястому фраку; на ноги він взув черевики 52-го розміру зі шкіри крокодила.

— Еге-гей, друже, що ти так вирядився, немов до шлюбу? — пожартував Нек, узрівши товариша.

— Помирати так з музикою, — багатозначно мовив Лук.

— Ото тобі! Ти що вже на той світ зібрався, а не зарано?

Лук махнув хвостом:

— Тут така справа, що не мені вирішувати.

— Як з таким настроєм, то ліпше й геть не летіти, — процідив крізь зуби Нек.

— А тобі то що? Всі гроші дістануться, ділитися не треба. Хіба ти не цього хотів?

— Я то? Та щоб ти знав, я в цю справу вплутався заради інтересу. Нащо мені гроші на Землі, однак за них там нічого не купиш, печерний вік, розумієш?

— А ти що, по завершенню справи повернешся на землю-матінку?

Нек почесав потилицю.

— Певно що так. Тут я чужинець. А там мені кожен клаптик знайомий. Я без неї довго не можу. Менше року не бачились, а вже занудьгував.

— От, бісовий син, не скавули як пес на місяць.

— То ж хіба я перший почав сумної?

— Та ну тебе, — насупився Лук.

Нек промовчав.

— Знаєш що, друже, у мене до тебе прохання. Виконаєш?

— Тільки якщо ти пообіцяєш, що якнайшвидше зміниш настрій на оптимістичний. Інакше — не сподівайся. — мовив Нек.

— Так от. Коли повернешся на Землю, ну, якщо повернешся… сходи в край Ухре до ріки Псло, тої що ліва притока Борисфену. Там над берегами є кургани. В них поховані мої пращури. Віднеси їм крашанок з цукерками.

— Еге, — почесав потилицю Нек, — Туди мені далеченько теліпатися, повз Ра-ріку і Двіну… Ну, гаразд, будь по-твоєму. Провідаю, твоїх і крашанок занесу.

— Домовились, — зрадів Лук. — ну теперечки можемо й рушати.

Нек увів запит з психоемоційними описами волхвині до центральної системи головного комп’ютера яхти і вона поплила проти течії. Пілоти чули як шарудів час, немов сторінки старих журналів, які давно ніхто не гортав. Шлях, яким вони рухались був гарно освітлений і вільний.

Так тривало два дні. Третього їм зустрівся корабель з пурпуровими вітрилами. Він плив їм на зустріч. Коли «Октавія» порівнялася з ним, вічно молоді капітан Грей і дівчина Ассоль помахали їм руками. Ці надовго випали з часу і простору і блукали собі світами у пошуках пригод, а може й просто без усілякої мети…

Після цієї зустрічі минуло днів зо три, перш ніж червоні стрілки-уловлювачі над головним комп’ютером заколивались і забриніли. Це сталося якраз тої миті, коли Лук, зморений безсонними ночами, задрімав. Нек штурхонув товариша у бік:

— Мерщій прокидайся, ледацюго!

Стрілки вказували, що об’єкт пошуку знаходиться десь поруч, на відстані не більшій, ніж кілька світлових років.

Лук протер очі і уп’явся в

1 ... 57 58 59 ... 127
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Cьоме пророцтво Семіраміди», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Cьоме пророцтво Семіраміди"