Читати книгу - "Секрети мотивації"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
«Все, чим зовні є людина, є нічим іншим як вираженням і проявом її внутрішньої думки. Щоб працювати продуктивно, людина повинна чітко мислити. Щоб діяти благородно, вона повинна і думати відповідно. — Ченнінг.
«Великі люди — це ті, хто вважають, що духовність сильніша за будь-яку матеріальну силу. Саме такі думки повинні правити світом». — Емерсон.
«Деякі люди вчаться все своє життя і тільки на смертному одрі розуміють, що навчилися всьому, окрім як думати». — Домерг.
«Саме звичні думки вибудовують наше життя. Вони впливають на нас навіть більше, ніж наші особисті відносини. Наші близькі друзі не так вже й сильно впливають на наше життя, на відміну від думок, які ми плекаємо». — Дж. У. Тіл.
«Коли Бог дає цьому світу великого мислителя, це завжди ризик. Наука їм не указ, вони можуть хоч завтра повернути її догми в протилежному напрямку, вони можуть запросто засудити і відкинути думки будь-яких авторитетів і відомих всьому світові персон». — Емерсон.
Думайте! Думайте!! ДУМАЙТЕ!!!
ГЛАВА 18Ідея справжньої величі, про яку говорив Ісус
У двадцять третій главі Євангелія від Матвія Ісус чітко наводить розбіжність між істинною і хибною величчю, а також вказує на величезну небезпеку для всіх, хто хоче стати великими. Він називає найпідступніші спокуси, яких потрібно уникати і з якими потрібно постійно боротися тим, хто дійсно хоче досягти успіху і стати по-справжньому великими. Говорячи з людьми і зі своїми учнями, він просить їх остерігатися уподібнення фарисеям. Він вказує на те, що хоча фарисеї і є справедливими, праведними людьми, почесними суддями, справжніми законодавцями і чесними людьми, все ж вони «люблять сидіти на найпочесніших місцях на бенкетах, їм подобається, коли їх з повагою вітають на ринковій площі і називають Панами і Вчителями». І в контексті цього всього він говорив: «Нехай найвеличніший серед вас служить іншим».
В уявленні звичайної людини велика людина постає такою, якій служать, а не такою, яка служить сама. На її думку, велика людина отримує можливість командувати іншими, має владу над іншими, змушуючи коритися своїй волі. Панування над іншими людьми, для більшості людей, це щось велике. Ніщо не здається їх егоїстичним душам таким привабливим як це. Егоїстичні і не розвинені духовно люди завжди намагаються панувати і контролювати інших. Жорстокі люди з’явилися на землі саме тоді, коли почали поневолювати один одного. Століттями боротьба у війні, дипломатії, політиці та владі була спрямована на забезпечення контролю над іншими людьми. Королі та принци заливали землю кров’ю і сльозами, намагаючись розширити свої володіння і свою владу, щоб правити більшою кількістю людей.
Сьогоднішня боротьба у світі бізнесу така сама як і на полях битв у Європі сто років тому, вона ведеться за владу і контроль. Роберт Г. Ингерсолл не міг зрозуміти, чому такі люди, як Рокфеллер і Карнегі, жадають ще більше грошей і роблять себе рабами в боротьбі за бізнес, коли у них вже є більше, ніж вони зможуть використати за все своє життя. Він вважав це свого роду божевіллям і проілюстрував свої домисли наступним чином: «Припустимо, у людини вже є п’ятдесят тисяч пар штанів, сімдесят п’ять тисяч жилетів, сто тисяч пальто і сто п’ятдесят тисяч краваток. Що б ви думали про таку людину, якби вона вставала на світанку і працювала до ночі кожного дня при будь-якій погоді, просто щоб отримати ще одну краватку?»
Але це не досить гарне порівняння. Володіння краватками не дає людині ніякої влади над іншими людьми, в той час як володіння доларами дає. Рокфеллер, Карнегі та подібним до них потрібні не долари, їм потрібна влада. Це так званий принцип фарисеїв, про який я писав вище, це боротьба за високі і почесні місця. Цей принцип породжує здібних людей, хитрих людей, кмітливих людей, але не великих людей.
Я хочу, щоб ви порівняли ці дві ідеї величі. «Нехай найвеличніший серед вас служить іншим». Якщо запитати у пересічного американця, кого він вважає найвеличнішою особистістю своєї країни, більшість подумають про Авраама Лінкольна. А чи не тому, що саме у Лінкольні, більше, ніж у всіх інших громадських діячах, люди бачать цей дух служіння іншим? І я говорю не про лакейство і прислуговування, а саме про служіння. Лінкольн був великою людиною, тому що він знав, як бути великим слугою. Наполеон був здібним, холоднокровним, егоїстичним, блискуче розумним, але він прагнув зайняти «високе місце». Тому Лінкольн був великою людиною, а Наполеон ні. У той самий момент, коли ви почнете розвиватися, а люди побачать, що ви все робите з величчю, вони почнуть до вас тягнутися, і в цей момент ви опинитеся в небезпеці. Спокусу радити та брати на себе керівництво справами інших людей іноді дуже складно подолати. Однак також уникайте і протилежної небезпеки, а саме рабського прислуговування іншим людям з повною відмовою від власних інтересів. Для дуже багатьох людей саме це було еталоном величі. Багато хто вважає, що повністю самовіддане життя, це життя, подібне до життя Христа. Але мені здається, що така думка з’явилася через абсолютно неправильне розуміння характеру вчень Ісуса. Я детально розписав пояснення щодо цієї хибної думки у своїй маленькій книзі «Новий Христос», яку, я сподіваюся, ви коли-небудь прочитаєте. Тисячі людей, які наслідують Ісуса (як вони вважають), принижували себе і відмовлялися від усього, що могло йти їм на користь. Вони практикували надмірний альтруїзм, який насправді настільки ж нездоровий і настільки ж далекий від величі як і надмірний егоїзм. Піднесені пориви допомогти у біді не повинні складати всього вас, це навіть не обов’язково буде більша частина вас. Є й інші прекрасні речі, які ви можете зробити, крім допомоги нещасним, хоча я і не заперечую, що досить велика частина життя і діяльності кожної великої людини повинна бути присвячена допомозі іншим людям. Коли ви почнете розвиватися, люди прийдуть до вас. Не відвертайтеся від їх, але і не робіть фатальної помилки, вважаючи, що повне самозречення — це шлях величі.
Щоб підкреслити ще один момент, дозвольте мені послатися на той факт,
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Секрети мотивації», після закриття браузера.