Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дворіччя. Книга українця 📚 - Українською

Читати книгу - "Дворіччя. Книга українця"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дворіччя. Книга українця" автора Мирон Козак. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 58 59 60 ... 74
Перейти на сторінку:
дух, висока культура, постійне прагнення до знань і всього прекрасного — свого роду неопалима купина, яка не боялася ніяких негативних зовнішніх факторів, долала всі життєві труднощі і негаразди.

Михайло Петрович і Поліна Феодосіївна зуміли дати добру освіту і виховання сину Тарасу. Він навчався в російській школі (про українську школу в Росії навіть мови не могло бути), але вдома всі розмовляли тільки українською мовою. Читали українські книжки. Тільки-но в 1959 році в «Дитвидаві» України вийшов за редакцією Максима Рильського славнозвісний «Лис Микита» Івана Франка, він одразу мандрує поштою до Томська завдяки родичам Михайла Петровича у Львові. Сімейна бібліотека Табінських постійно поповнюється українськими книгами.

Досконало володіючи українською і російською мовами, Тарас береться за вивчення англійської, яка пізніше йому дуже пригодиться.

— Михайло Петрович і Поліна Феодосіївна думали про освіту не лише рідного сина, але й робили усе від них залежне, щоб вивчити дітей своїх родичів, навіть і не близьких, — згадує лучанка Любов Тихонівна Трачук. — Уявіть собі: вони пишуть із Томська у Соснину до моїх батьків і переконують їх послати своїх дочок на навчання до них. І я, проста сільська дівчина, їду у Томськ і в 1969 році повертаюся додому з дипломом будівельного інституту. Потім до Табінських їдуть мої рідні сестри Слава і Віра, обидві успішно закінчують Томський залізничний технікум...

До родини Табінських горнулися не лише земляки-українці, але й росіяни, корінні сибіряки. Деякі так подружилися, що навіть приїжджали в гості у Соснину до студентки Слави Трачук. Україна їм дуже сподобалася. Досі вони шлють сюди теплі вітання на свята, запрошують в гості за Урал...

«Завжди хотілося в Україну!»

— Більше тридцяти років ми прожили в Росії, — згадують Михайло Петрович і Поліна Феодосіївна. — В Томську й Ульяновську нам було в плані матеріальному й побутовому зовсім непогано: добре заробляли, мали пристойне житло, син захистив кандидатську дисертацію в Ленінградському електротехнічному інституті і повернувся до Ульяновська на викладацьку роботу. Але — завжди нам хотілося в Україну!

Доля всміхнулася Табінським: у 1981 році трапився обмін квартири з Ульяновська на Луцьк. І сім’я, у складі якої вже було два кандидати технічних наук, перебирається з берегів Волги на береги Стиру, в помешкання на вулиці Гулака-Артемовського. Михайло Петрович знайшов роботу на кафедрі фізики педагогічного інституту, Тарас — у філіалі Львівського політехнічного, з п’ятого курсу якого його батько потрапив аж у Петровськ-Забайкальський район Читинської області...

Така іронія долі. (До речі, Тарас Табінський захистив свою кандидатську дисертацію з електротехніки в тому ж Петрограді, де його дід Петро захистив богословську дисертацію).

Ще не вмерла Україна! І не вмре. Пам’ятний 1991 рік: батька Поліни Табінської Феодосія Бадзюня повністю реабілітують. З поверненням усього конфіскованого у 1947 році майна. Сталося так, що повернули навіть ту хату «під серебром» у Соснині. Жили в ній якісь колгоспні квартиранти, які про дім зовсім не дбали. По стінах і на даху хати вже росли бур’яни і молоді деревця із занесеного вітрами насіння. Коли тим людям дали інше житло, вони охоче звільнили хату Феодосія Бадзюня. Так його дочка Поліна повернулася у рідну оселю.

Хату Табінські відремонтували, провели газ. Золоті руки Михайла Петровича, котрий перевіз з Луцька у Соснину весь свій інструмент, вміють усе. Тепер у хаті є всі зручності, а кімнат і простору значно більше, ніж у міській квартирі.

Приходить сусід, молодий ще чоловік:

— Дядя Міша, заклейте мені камеру, я не маю чим...

«Дядя Міша», 75-річний кандидат технічних наук (про що навіть не здогадується той сусід), добросовісно клеїть тракторну чи автомобільну камеру. Не раз і не одну. Ніяких грошей за роботу не бере — у селі люди завше платять добром за добро.

...Пише у Соснину з далекого Торонто син Тарас, який працює в канадському міністерстві природних ресурсів. Якусь дивну притягальну силу має та хата «під серебром» за вісімсот метрів від Грибовицького лісу. Є в ній якась незнищима українська селянська благодать.

Треби і потреби

...Іду від Михайлини Стахівни Круковської (вона ще в доброму гуморі, але з ліжка вже не встає), а назустріч мені — священик з дяком. Ідуть освячувати після Водохреща дворічанські хати і хліви. Не за «дякую», звичайно...

— Щось не бачимо вас, пане Мироне, у нашій церкві. Чи ви іншого віросповідання? — цікавиться дяк.

— Я не віросповідаюсь, пане дяк, я вірую в Бога. «Обряд без сили Божої — порожнеча», — навчає Сковорода.

— А хіба в нашій церкві нема сили Божої? — вже запитує священик, він мій ровесник.

«Я вірю в Бога — в Україну. Вона мій Бог і поводир». Це я кажу вам словами Миколи Вінграновського, отче. А ви у церкві про Україну не кажете своїм прихожанам нічогісінько. Ось і зараз йдете до наших хат з великою кольоровою листівкою — «Йорданське благословення отця і глави УГКЦ блаженнійшого Святослава». На тій недешевій листівці нема жодного українського обличчя і навіть слова Україна нема! Нема! У той час, як Україна у вогні... Хто ж її, окраденую, збудить?!

Літургія, ранкова, вечірня і навіть нічна служби славлять вашими устами то Сіон, то Ізраїль, то Палестину, то Йордань. А де ж у вашій церкві Україна, Дніпро, Карпати, Медобори?..

Ви щоразу невтомно славите і щедро цитуєте жидівських пророків Ісаю, Осію, Єремію, Єзекеїла, Даниїла, Малахія та іже з ними. І жодного разу навіть не згадуєте наших Пророків — Григорія Сковороду, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку!


Сисой, Мардаріймученики віри. А Байда що, од віри обступивсь? Аби слова, хоч бред второзаконія. А
1 ... 58 59 60 ... 74
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дворіччя. Книга українця», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дворіччя. Книга українця"