Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Чому я не втомлююся жити 📚 - Українською

Читати книгу - "Чому я не втомлююся жити"

200
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Чому я не втомлююся жити" автора Ярослав Йосипович Мельник. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 58 59 60 ... 68
Перейти на сторінку:

— Е-ей! Е-ге-ей! Це я-a, До-мі-ні-ка-а!..

І те, що місто, земля, які лежали внизу, відповіли їй мовчанням — було якраз тим, чого вона чекала. Тому що відповіддю їй був уже сам її голос, який вона почула — голос того іншого, хто кричав у ній, з яким їй було добре, самотньо: але так самотньо, як самотньо буває найповнішому щастю, яке потонуло у миті, відгородивши себе світом цієї миті від страху, що його несе не зупинений час. Але Домініка зупинила час — неначе вперше і востаннє виросли перед її очима світлі квартали великого міста, і горизонти, що вирвалися за місто, помчали у безкінечність. І ця хмара, що зависла над нею, перша і остання, — як перша і остання вона, Домініка, її очі, її косинка, туфелька, її почуття, її думка, що пробігла тремтінням через все її тіло. Ніби й не було минулого, не буде майбутнього — з цією миттю, у ній народжена, відійде і вона: ні, не помре! — вмирають ті, хто живуть у часі. Просто піде — залишиться з морем розплесканої внизу зелені, з блискучими головами церковних бань, іграшковим піком закам’янілої навіки ратуші. Домініка заплющила очі: потім вона буде ще жити — в іншому світі, в третьому — від миті до миті, — забувши про невідкладні справи, про терміни життя, вже не людина: чи, може, більше людина, ніж будь-коли.


— Поступила в стані реактивного психозу.

Першим бажанням Домініки було прибрати цих людей — цю групу незрозумілих, ненависних людей в білому: від них йде загроза її життю, щастю, без якого її немає. Прибрати і людей, і жахливу кімнату-клітку з жовтими блискучими стінами — навіщо вона? Навіщо вона їй, безсмертній у мільйонах митей, яка нікому, окрім самої собі, не належить? Ні, їй не потрібні ці люди і ця кімната — якомога швидше звідси, туди, де крутиться над містом чортове колесо, де біжать кудись і звідкись хвилі лісів, морів, вітрила урочистих, що ніколи не сумують, хмар.

— Запитайте, як її звати.

Домініка ще раз подивилася на цих людей — як хотілося їй зробити їх неіснуючими! Якби все було підвладне людській волі! Одній лише волі, бажанню: щоб не потрібні були руки, якими треба спочатку вбити або відвезти, віднести куди-небудь цих, що заважають їй, людей, зруйнувати ці стіни, вийти до світу! Ні, неможливо; Домініка застогнала, відчувши, що воля її безсила, що бажання змінити все, змінити негайно, зараз, піднявшись, задихнулося в ній, не знайшовши виходу, тому вона заметалася, прив’язана за руки і ноги, застогнала, страждаючи, позбавлена можливості як-небудь діяти.

— Як вас звати? — товста медсестра з журналом в руці наблизилася до неї, зазирнула в обличчя.

Навіщо вони запитують? За кого вони мене приймають? Домініка вирішила не відповідати — треба розбити у них цю неправильну думку, треба пояснити їм усе — і вони її випустять, зараз же: це ж непорозуміння. Вона раптом повірила, що можна пояснити, можна поговорити по-людськи: не може бути, щоби серед стількох людей не знайшлося людини, яка вислухає її, зрозуміє, чого вона хоче.

— Послухайте, — сказала Домініка, піднімаючи голову. — Відв’яжіть мене, як вам не соромно. За що ви мене прив’язали? — я ж людина. За що ви мене принижуєте? — ви ж самі ходите вільні, закінчиться у вас робота — ви підете куди хочете. А мене ви навіщо тут тримаєте? — вона втомилася тримати голову і поклала її на подушку. — Ви ж люди, самі батьки і матері. Мені треба додому, я зрозуміла, як треба жити.

Тоді підійшла жінка в білому, в окулярах, з нафарбованими губами, високими великими грудьми, поклала їй руку на чоло, потім взяла в свою долоню її кисть, присіла на край ліжка.

— Продовжуйте тизерцин, — сказала, підводячись, холодним відчуженим голосом, ні разу не глянувши їй в обличчя. — Будемо готувати до шокотерапії. Хто наступний?

І вони підійшли до наступного ліжка. Вони відходили все далі і далі, і Домініка зрозуміла, що ось зараз вони підуть зовсім — і знову вона залишиться наодинці з цим жахливим довгим стариганем, що б’є її по обличчю, з виряченими очима божевільної старої. Холод стіни, якою вона була відокремлена від групки білих людей, що все більше віддалялася, дійшов до глибин її душі, скував її всю, і їй потрібно було пересилити в собі страх, щоб спробувати розбити стіну, крикнути: «Стійте, не йдіть!» — так важко їй змінити щось у мізках цих людей, опанувати цими мізками, змусивши припинити рух, повернутися назад до неї. Докричатися, будь-якою ціною докричатися до них, — щоб хоча б хтось із них побачив у ній людину, очима сказав їй, що вона не річ, відобразився у ній своїм співчуттям.

— Я боюся, що я річ, — лепетала вона, сама не розуміючи що, смутно усвідомлюючи, що своєю щирістю остаточно губить себе. — Я не знаю, хто я, мені тут жахливо. Я вас дуже прошу — випустіть мене звідси, я боюся! Тут одні ненормальні, а я здорова людина, я все розумію. Прошу вас, не йдіть!

Вони зупинилися, вони не могли не зупинитися, не наблизитися до її ліжка: дуже вже вона цього хотіла. Медсестра показала жінці в окулярах якийсь запис в журналі, і та, почитавши, сказала:

— Ти хвора — ти це зрозуміла? До нас здорові не потрапляють. Ми тебе будемо лікувати.

— Що таке шок, що ви хочете зі мною робити? — Її налякало це страшне слово: сила, яка притягла її сюди, буде втручатися в її мозок, буде міняти щось у

1 ... 58 59 60 ... 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чому я не втомлююся жити», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Чому я не втомлююся жити"