Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » 25 професій Маші Філіпенко 📚 - Українською

Читати книгу - "25 професій Маші Філіпенко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "25 професій Маші Філіпенко" автора Едуард Миколайович Успенський. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 58 59 60 ... 85
Перейти на сторінку:
кухню, показали, де котли, де дрова. Але продуктів не дали.

— Завтра дамо, на обід. Ми ваше начальство попередили, щоб на перший день їжу брали з собою. Спершу самі годуйтесь, а вже потім за наш рахунок поправлятиметесь.

Пішли ми з Майкою гриби збирати…

Повертаємось до школи, а там дим коромислом — бійка зчинилась. Двоє здорованів б'ються. Один у тільнику, другий у гімнастерці на босі груди. Той, котрий у гімнастерці, лопату схопив. Зараз у володаря тільника мізки виб'є.

Я втрутився, схопив його поперек спини і на матрац швиргонув. Тут морячок на мене кинувся. Ледве я втік. Через півгодини до мене двоє підходять. Один морячок, другий спокійний, як шафа чи диван. Він запитує:

— Ти Стьопу бити хотів чи розбороняти?

— Розбороняти.

— Тоді от що. Або ти Стьопі пробачиш, або даси йому по морді.

— Я ні бити, ні пробачати не хочу.

— Тоді я сам йому вріжу.

А Стьопа навіть фізіономію наполовину підставив.

А парубок, його Іваном звали, тисне:

— Або вибач, або бий. Я сказав:

— Гаразд. Вважайте, що я йому вибачив. А завтра все одно побалакаємо.

Я тихцем, тихцем отак до дверей… І в коридор.

Настрій препоганий. Погуляв годину, півтори. Що робити? До станції двадцять кілометрів. І що в місті робити? Скаржитись, чи що, на хлопців? Так не втручався б. Теж мені дружинник. Вони тебе не зачіпали. Може, вони так щовечора розважаються. Натомість доміно.


РОЗДІЛ N+7

(Антиалкогольний — продовження картопляного)


І от якось усе владналось. Мене попросили бути кухарем. І я погодився. Погода кепська. У школі холодно і вогко. А в мене на кухні тепло й чисто. Ї дівчата вечорами до мене потяглись у флігель. На затишок і чистоту. Сідають на ослінчики, гріються. Історії розповідають.

Я, звісна річ, безплатно сидіти не дозволяю. Мені одному важко. Допомагайте картоплю чистити. От вони й працюють. А за ними хлопці потяглись. Кавалери. Я їх також запрягаю.

— Ей, хлопці, — кажу. — Виділіть парочку — дрова до зарізу потрібні.

Вони скриплять, але парочки виділяють. Та найбільше я Стьопі допікав:

— А, моряк прийшов! Стьопо, будь другом, допоможи котел почистити. Вас на флоті вчили залізки драїти!

Він мене тихо ненавидів. А кухні він намагався триматись осторонь.

Та зате в їдальні у мене ідеал. Чистота. Клейонки вилискують і ромашки на столах. Їжа смачна. І завжди кава і какао є, і хліб свіжий з маслом для особливо голодних. Отож усі хлопці ставились до мене вельми прихильно. Я навіть виступати почав. Якось кажу:

— Хочете, лекцію прочитаю вам антиалкогольну? З демонстрацією?

Справа в тому, що пиятика у хлопців не припинялась. Цей Іван-отаман-шафа якось хутко усіх собі підкорив. І механізаторів, і механіків, і водіїв. Після роботи він пару мішків картоплі на борт, і з шофером до міста. Там мішки за дешевину йшли наліво. А виручені гроші на горілку. За схемою: товар — гроші — товар.

Та частенько формула скорочувалась. І у відшліфованому вигляді виходило: товар — знову ж таки товар. Тобто один мішок — дві півлітри. З трьох мішків уже добряча пиятика виходила.

А хлопці усі кремезні, та на свіжому повітрі, по них і не видно. Лише Стьопа з випередженням працював. Чи то випити прихитрявся більше. Чи то п'янів скоріш — організм мав економний.

Ось тому я одного разу кажу:

— Хочете, лекцію вам прочитаю антиалкогольну? З демонстрацією? Я вам розповідатиму, а бажаючий — питиме.

Знайшли ми порожній клас. Пляшку горілки я заздалегідь припас. І лекцію я продумав. Одного я побоювався — вийде «отаман-шафа», той самий, що мене Стьопиною мордою пригощав, або котрийсь із його помічників: все, кінець лекції з демонстрацією. Вони й дві пляшки видудлять на очах у вражених глядачів без особливої шкоди для організму. Лише розчервоніються та їсти захочуть. І лекція не про шкоду, а про користь алкоголю вийде.

Ллє тут я правильно усе розрахував. Ніхто з них навіть за випивку не захотів блазнем бути. А Стьопа-морячок клюнув. Давай демонструй мене. Чхали ми на ваших піжонів.

Що ж, о'кей. Я й почав.

— Ні, особисто я не проти пиятики. Але штука вона надто підступна. Спочатку людина нею розпоряджається, а потім вона нею командує. Візьмемо, наприклад, Стьопу. І «високий він, і вродливий. І розуму не позичати. Дівчатка за ним просто сохнуть. Хіба не так?

— Так, так. Ти давай наливай. Розпочинай демонстрацію.

Налив я йому трохи. Він вихилив.

— Добре пішла? — кричать із залу.

— Чудово! Ей, лектор, огірочків нема?

— Нема, — кажу. — Я лекцію про пиятику читаю, а не про закуску. Отже, перші сто грамів благотворно. Судини розширяються, людина рум'яниться, настрій поліпшується. Я б навіть сказав, що сто грамів — корисна річ. Особливо коли зійшлись малознайомі люди у важливій справі і їм треба контакт налагодити. Що, Стьопо, вірно я кажу?

— Вірно. Наливай ще.

— Не поспішай, Стьопо, адже у нас лекція, а не пиятика у підворітті.

— А що підворіття? — кричать із залу.

— У підворіття люди не від радості йдуть!

До кафе з карбованцем не підеш. А пивні позачиняли.

— У селі й то краще. Яка-небудь бабця самогон гонить. У неї і випивка і закуска є. І балакати

1 ... 58 59 60 ... 85
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «25 професій Маші Філіпенко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "25 професій Маші Філіпенко"