Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Зимовий спогад Мірановського, Еліза Донцова 📚 - Українською

Читати книгу - "Зимовий спогад Мірановського, Еліза Донцова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Зимовий спогад Мірановського" автора Еліза Донцова. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6 7
Перейти на сторінку:
3

Марися
Повернувшись у гуртожиток, поставила смартфон на зарядку, а діставши старенький ноутбук, вирішила дізнатися, хто такий Микола Мірановський. Уже перші результати пошуку змусили її остовпіти. Багатій, власник відомої фотостудії, а найважливіше — син мера міста. Почитавши його біографію у Вікіпедії, вона відчула, як у голові запаморочилося. Його дружина виявилася відомою блогеркою та дочкою не менш впливового і заможного чоловіка. Як така людина могла просто їхати в трамваї? Тепер їй точно ніхто не повірить! І фото краще сховати подалі — тепер зрозуміла його реакцію. Зателефонувати йому? Вона не самогубця, щоб таке робити! Тремтячими руками закрила ноутбук і відсунула його. Цей випадок варто було просто забути.
Щоправда, наступного дня вона знову не втрималася й почала шукати інформацію про цього чоловіка. І краще б того не робила, бо натрапила на статтю з їхньою фотографією в трамваї. Слава Богу, на фото було видно лише частину її зимового пальта! Але дівчина відразу вирішила не вдягати його найближчим часом. У неї була інша, трохи більш потерта куртка — от її й носитиме. Краще так, ніж хтось упізнає її за одягом. Шарф теж замінила на інший, зв’язаний бабусею. Тільки рукавичку було дуже шкода. Викинути подарунок бабусі вона не наважилася, тому вирішила відвезти її назад до села й залишити там. Про те, що вдасться знайти другу, навіть не думала. Скоріше за все, її вже викинули. Ну не міг же сам Мірановський її підібрати? А якщо й міг, то зв’язуватися з ним вона тепер просто боялася.

Микола
Наступного вечора він переглядав документи в офісі, коли зайшов його замісник і партнер по бізнесу Єгор.
— Слухай, а поясни мені дещо... — протягнув він.
— Так? — Микола підняв голову, зосередившись на відвідувачі.
— Ти оцю статтю бачив? — запитав той, простягаючи планшет.
Микола взяв гаджет до рук, глянув на екран і не втримався:
— Вони що, серйозно?
На екрані була стаття з промовистим заголовком: «Мільйонер у трамваї: химерний спосіб приховати зраду чи примхи багатіїв?». Прямо під ним було його фото в трамваї. Хтось сфотографував його ззаду в профіль, коли він дивився на дівчину з фотоапаратом. На щастя, у кадр потрапив лише шматок її пальта. Якби вони були разом на фото, це б стало проблемою.
— Ти читай далі.
Стаття загалом була нейтральною, але Микола відчув, як починає закипати дійшовши до моменту, де свідки стверджували, що він начебто зайшов у трамвай із юною дівчиною, з якою вони трималися за руки й весело розмовляли. У статті навіть ставили запитання: "Чи це ознака невірності? Чи не тому дружина відомого бізнесмена залишила країну напередодні Різдва?".
— Нічого нового. Все як завжди, — знизав він плечима.
— Ти, звісно, казав, що їздив громадським транспортом, але... Що це ще за дівчина?
— Ти Ельчин адепт чи що? — зітхнув Микола.
— Ну дійсно ж цікаво. Хоча щодо Елі... Вона тебе приб’є.
— Просто влаштує чергову істерику, розведе крик у соцмережах, а потім зніме серію відео про те, який я негідник, а яка вона свята дружина й мучениця, — він простягнув планшет Єгору й додав: — Вона ще мені подякувати має за інфопривід.
— Тобто ти таки...
— Ні. Я не святий, але ходити наліво отак, на очах у всіх... У мене є хоча б мінімум поваги до себе й своєї родини.
— Цинік.
— Скинь мені посилання.
— Думав, тобі не цікаво.
— Треба ж бодай зробити вигляд, що щиро комунікую з дружиною. Ну й дати їй привід зробити з цього історію. 
— Щедро. Але тобі видніше. Зараз відправлю.
— Дякую.
Єгор вийшов, а Микола повільно встав. Узяв зі столу чашку, допив каву за два ковтки, поморщився, і наступної миті щосили запустив нею об підлогу. Видихнув і підійшов до вікна. У двері постукали.
— Так?
— Миколо Веніаміновичу, я чула шум. Щось сталося?
— Чашку випадково впустив.
— Щось останнім часом ви... Ох, добре. Зараз покличу прибиральницю. Зробити вам нову каву?
— Ні, не треба. Дякую.
Він вдихнув, видихнув і знову сів за документи. Через якийсь час почув звук повідомлення. Єгор надіслав посилання. Микола переслав його дружині разом із вибаченнями. Як завжди, кілька стандартних слів про любов і вибачення за те, що «дав привід навіть комусь подумати». Останнім часом вони, здається, дійшли до певної домовленості, і починати все знову не хотілося.
Відклав телефон убік і занурився в читання документів. Відволікся лише тоді, коли до дверей зазирнув Єгор, щоб попрощатися.
— Ти тільки не засиджуйся. Їдь краще додому, відпочинь. Бо зовсім себе заганяєш.
— Спробую. Тут наче трохи лишилося.
— Ну дивись. Я побіг. Мене вдома чекають.
— Тоді не мозоль мені очі. І передавай привіт.
— Як скажеш, - усміхнувся чоловік і махнувши рукою покинув кабінет.
Микола глянув на двері, потім на стіл перед собою й зітхнув. Відклавши документи вбік і поклавши кілька тек у сейф, зібрався, узяв пальто й вийшов із кабінету. Секретаря вже не було на місці, тільки у помічниці горіло світло.
— Юліано, — заглянув він усередину, — уже пізно, чому ще не йдеш додому?
— Звіти. Мені вчора Ліна сказала, що якщо ще раз принесу роботу додому, вона мене приб’є.
— Багато ще?
— Ні, вже дороблюю. Йди першим.
Він кивнув і вже повернувся йти, як почув:
— Миколо!
— Що?
— Якщо буде кепсько, приходь до нас на Різдво. Ліна просила тобі передати.
— Дякую, я ціную.
Друзі пізнаються в біді. Чи можна було назвати його ситуацію бідою, він не знав, але те, що люди довкола стали його опорою, — було незаперечним.
Вийшов на вулицю, вдихнув морозне повітря на повні груди й попрямував до машини. Сів і якийсь час просто дивився перед собою, доки машина грілася. Потім помітив блакитну рукавичку поруч на сидінні. Зранку виклав із кишені. Взяв її до рук і покрутив. Було видно, що це ручна робота. Напевно, дівчина дуже засмутилася через втрату, але її імені він не знав. Як тепер її знайти? Не міряти ж ту рукавичку всім студенткам? Від уявленої картини знову стало смішно.
— Ну що ж... доки не забереш рукавичку назад, будеш моєю Сніжинкою. Сподіваюся, не розтанеш із закінченням зими.
Посміявся над собою, поклав рукавичку в бардачок і завів машину. І сам не помітив, як щиро усміхнувся вечірньому місту.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 3 4 5 6 7
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зимовий спогад Мірановського, Еліза Донцова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зимовий спогад Мірановського, Еліза Донцова"