Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Крило метелика (частина 1), Кіра Леві 📚 - Українською

Читати книгу - "Крило метелика (частина 1), Кіра Леві"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Крило метелика (частина 1)" автора Кіра Леві. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 59 60 61 ... 80
Перейти на сторінку:

Чотири години на самоті я провела з користю: ​​і м'ясо засолила, і вовною вівцебика зайнялася. Точніше, спробувала. Шерсть у вівцебика була дуже густа, довга і щільно збита. Підшерсття непогано відокремлювався від спини до черева. Але гребінець-щітка для цих цілей мало підходив.

Подумавши, зрозуміла, що потрібно зробити пристосування у вигляді віялових грабельок із прутами сантиметрів десять завдовжки. Багато лозин розташувати в ряд я не змогла. Зробила за принципом остроги, якою вже намагалися ловити рибу. Інструмент у роботі мені сподобався. Грабельки підхоплювали гівіут біля самого кореня і підіймали його цілим шаром. Задовольнившись результатом, я перервалася, щоб знову зайнялася багаттями та м'ясом.

А після загального сніданку, коли Микита розподіляв фронт робіт на день і призначав чергових, я запропонувала Марго зайнятися вичісуванням гівіуту. Аня знову стала добровільним помічником Маргарити. Я сподівалася, що Рита і далі займеться прядінням. Принаймні принцип цієї роботи був їй зрозумілий.

Хоча, як робити прядку, ніхто з присутніх не знав. Начебто б і бачили, але змайструвати робочу модель не знали як!

Поки що ж у нас і простого опорного веретена не було. Для прядіння тонкої нитки підходить саме таке. Це веретено під час прядіння впирається у чашечку або підставку. А для прядіння товстої нитки частіше використовують веретенце, що підвішується.

Денису на пальцях пояснили: веретено для ручного прядіння — дерев'яна паличка, відтягнута у вістря до верхнього кінця і потовщена до нижньої третини.

Вистругати її не проблема. Проблема потім веретено відшліфувати. А нам їх треба було шість штук. Інакше одна людина буде прясти до морквяних заговень!

Панкратов, звісно, ​​взявся до справи. Хоч і побухтів, що списи важливіші. За день він настругав шість заготовин, що більш-менш підходили за формою. А шліфували їх потім у вечорі біля багаття всі разом, передаючи з рук в руки шматочки шкіри та коробочку з річковим піском. Так і без діла не сиділи, і не надто втомлювалися від одноманітної роботи. Не один вечір знадобився, щоб довести до ладу дерев'яні вироби.

Будівництвом коптильні зайнялися відразу п'ятеро: я з Павлом, Соболєв-старший, капітан та Іллюша. У наших рибалок у зв'язку із позаплановим трофеєм видався вихідний.

Ми довго вирішували, де саме її будуватимемо. Примітивна коптильня дає багато диму і вимагає присутності людини: то дров докинути; то простежити, щоб тріска не горіла, а давала дим; то перевірити готовність м'яса.

Процес копчення не швидкий. На приготування однієї партії піде годин п'ять-сім. А значить, люди будуть наражатися на додатковий ризик нападу хижаків. Вирішено було робити коптильню між табором та місцем будівництва плотів.

Випробування першого плоту визнали успішним! Постановили збирати й інші чотири плоти за тією самою схемою. Олексій обіцяв, що з кожним плотом робота піде веселіше. Логічно — чим більше досвіду, тим вище швидкість.

Перш ніж ми пішли до машини, Павло окреслив на землі контур, що нагадував велику гантелю з двома з половиною метровою ручкою. В одному краю викопувалась яма для багаття. Від неї до самої коптильні йшов пологий хід під кутом. По ньому тягою дим від багаття потягнеться до місця копчення їжі. З іншого боку, будувалася «вежа». У ній на поперечних лозинах підвішувалося на паличках чи гачках м'ясо або риба. Зверху «вежа» накривалася кришкою, щоб дим одразу не відлітав, а коптив підвішені продукти.

Старші чоловіки залишилися копати, а я з Павлом та Іллею вирушила до машини за потрібними запчастинами.

По-перше, викопаний у землі димар необхідно було накрити так, щоб не було втрат диму. Для цього я вирішила використовувати пласкі частини машини: кришки капота і багажника. По-друге, для основи башти можна використовувати диск колеса. Якби ми будували щось подібне у своєму часі, то можна було б використати стару виварку, що прохудилася, або діряве відро, навіть з пари дисків можна було б зварити циліндричну конструкцію і вирізати болгаркою з другого диска непотрібне. Але ж у нас таких інструментів не було. Тому я вигадала на основу взяти диск, через дірочки дим підійматиметься всередину «вежі», а верх наростити камінням з пляжу, обмазавши його глиною.

Наш похід до автомобіля пройшов без пригод. Машина вся була в потічках звіриної сечі та подряпинах від пазурів місцевих котячих. Амбре стояло, як у звіринці. Іллюшка пирхав і закривав ніс пальцями. А ми з Павлом розбирали моє авто.

— Ех, скільки треба забрати з собою, — зітхнула над двигуном. Як його застосувати у побуті, навіть не уявляла. Але ж це метал! А все металеве можна переплавити… колись, коли у нас з'явиться піч. Так далеко плани я не будувала. Тут хоча б з місця зрушити та осісти в найкращому для зими кліматі.

— А чи треба? Може, варто почати з нуля? Не тягнути за собою тягар минулого життя?

— Пропонуєш жити у печері, кутатись у шкури? Хоча шкури для нас — це поки що мрії…

— Ну, не так радикально. Взяти найкраще з минулого і жити, маючи трохи, — Павло задумливо дивився перед собою. — Мене в юності вразили племена півночі. Вони не втратили свої традиції, живуть за заповітом предків у гармонії з природою. А шаман показав мені світ Духів.

— Це ти Панкратова навчив мисливських обрядів? — адже Павло був його охоронцем, цілком логічний висновок.

1 ... 59 60 61 ... 80
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Крило метелика (частина 1), Кіра Леві», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Крило метелика (частина 1), Кіра Леві"