Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Хроніки Південного 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніки Південного"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Хроніки Південного" автора Рімантас Кміт. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 59 60 61 ... 105
Перейти на сторінку:
що не тільки дозволили їй їздити на конях, але й пообіцяли купити влітку поїздку закордон. Не до Латвії чи Польщі, а до Англії, а може, навіть і до Штатів — туди, де можна англійську вдосконалити. І це ще не все. Найголовніше, мабуть, те, що вони не змушуватимуть її влітку стовбичити на дачі, полуницю полоти, помідори підливати чи гнути спину із сапкою в руках на грядках з овочами. Вона тих овочів не хоче навіть бачити.

Між іншим, сам я був звільнений від уроків музики. Тобто міг не відвідувати в школі репетицій хору. Мені вдалося так переконати всіх, що в попередній школі до хору мене не брали, то й тут нема чого ходити. Вчителька музики попросила поспівати що-небудь, а я, окрім «Двох півників», більше нічого не вмів, вона послухала і більше не заперечувала, щоб я не відвідував хору. Хоча він був наче й обов’язковим для всіх. Але ж буває, що когось звільняють від фізкультури, а мене — від хору. Правда, іншого такого випадку я не знав. Наш фізрук теж би дозволив мені не ходити на фізкультуру, але зовсім з інших причин. Втім, я хотів, щоб моє прізвище красувалось у всіх графах змагань з легкої атлетики: стрибок у висоту, у довжину, біг на 60 метрів, 100 метрів, кілометр, два і так далі. А щодо уроків музики, навіть не знаю… Пускають якийсь музичний уривок — і маєш сказати, хто його написав. Але хітів з Топ MTV вони не пускали, там був Бетховен, Моцарт, Чюрльоніс. Півбіди ще, коли запускають Чюрльоніса «У лісі», сидиш, дивишся через вікно. Зовсім кльовий урок. Я навіть ноти вивчив, хоча так і не збагнув, для чого вони мені. Вважаю, що краще й не починати роздумувати над тим, що й для чого ми вчимо у тій школі. Не вірю, що уроки можуть допомогти мені врубатися в логіку батьків Моніки. Вони ж не думали, що їхня донька після закінчення школи буде у флейту дути, і точно не цього їй бажали. Вони уявляли її десь у банку чи в якомусь посольстві. Але змушували щодня дути у флейту. Я вважав, що ніхто за власним бажанням не ходить до музикалки, і що вона існує для задоволення батьків. Коли дитинка починає ходити і розмовляти, треба щоб вона, немов у цирку, робила щось таке, що тішить батьків. А всіх батьків тішить, коли діти декламують вірші, співають пісеньки, грають або танцюють народні танці. Однак, коли збираються вони самі, ніхто не читає віршів ні вголос, ні про себе. Проте їм це подобається. Оскільки я віршів не декламував, не грав, а танці кинув ще в четвертому класі, бо вчителька вважала… Та це все зовсім не важливо.

Головне, що я важливий для Моніки. Я про це роздумував, коли лежав і дивився звисока, як зникає удалечині світло, яке деінде світило з вікон будинків посеред ночі. А Моніка, окрім музикалки, ще бігала на факультатив англійської, їздила верхи, відвідувала різні шкільні гуртки для активістів, щоб організовувати різні заходи, відвідувала бозна-які клуби з гороскопами чи ще чимось. Я вже не міг з тим усім розібратися, а ще знаходила час і для мене. Думаю, це означає, що я важливий для неї. Це добре, коли вона так повсюди бігає, то може сказати батькам, що знаходиться десь там, коли насправді вона зі мною. Тепер вона дістала якусь мазючку і втирає у мої синці, що залишались після тренувань. Не порівняти з тим, як би це робила мама. Коли б робила мама, мабуть, мене б це дратувало, а тут здавалося, ніби вона бажає своє тепло втерти в мене.

Щодо гороскопів, то ними тепер обклалися всі. Коли зустрічаються, замість «привіт» питають, чи ти читав сьогоднішній гороскоп? Якось Моніка розповіла, що ходила до ворожки. Коли згоріла моя свічка, вона запалила свою фіолетову. Не уявляю, де вона таку надибала. Вона довго вдивлялась у полум’я і мовчки крутила між пальцями кавальчик бурштину. Потім поклала його на карту, начебто на червову даму. Я запитав, про що вона думає? Ні про що, відповідає. Помовчала і згодом каже: «Я твоя, а ти мій». Сказала так, дивлячись мені прямо в очі й задула свічку. Потім обійняла мене з усмішкою. У кімнаті було ясно і без свічок, оскільки місяць сяяв надзвичайно яскраво. Я намагався ще щось запитати, але вона лежала тихо, даючи зрозуміти, що час спати.

Ця вся історія з бурштином мені здалася підозрілою, але нехай — все було просто супер. Тому нема чого тут скиглити з різними питаннями. Ми дрімали в кімнаті готелю одне на одному, і більше нічого не було потрібно. А ще все місто простягалося перед нами, як на долоні: і Шяуляйський костел, і напірна башта… Мабуть, так високо я ще ніколи не забирався, єдине, колись у парку піднявся на чортовому колесі. І тут на такій висоті ми були разом з Монікою, яка досі здавалася мені шалено вродливою. Що довше я її знав і спостерігав за нею, то більше вона мені нагадувала кішку: кожен її крок, поворот голови, хода. Її характер теж був схожий на кицьчин — вона нічого не скаже й не зробить з того, що ти очікуєш, але прогнати її ти не змозі. Є така котяча магія, яка діє набагато краще, ніж НЛО.

Тепер всі кинулися на різні чари, екстрасенсів і НЛО. Навіть Мінде десь запропастився, слухає дивну музику — як почав з Брюса Лі, то не годен зупинитися. Він мені розповів, що ходив на концерт у «Галерею під сходами», там справжні індуси справжню індуську музику грали, каже, що від неї реально дах зносить. Дав мені компакт-диск послухати. Я спробував, але не знаю, мені та музика чомусь трохи жахливою здалась. Насправді мені від неї аж мурашки по спині побігли. Досить з мене і читання. Коли прочитав кілька уривків з Біблії, потім її відкривав і після того, як вчительці за неї відчитався. Там зовсім інші речі, ніж просто молитви, катехизм, які я прочитав до Першого причастя. Місцями текст той самий, але зміст трохи інакший. Можна казати, що не так задовбує своєю простотою і явним повчанням. Біблія розповідає історії, а Христос був нормальним пацаном, справжнім, і міг бути різним, як і людина. Подобався він мені, здавався своїм.

Я собі читав, і зовсім не задля батьків Моніки. Читання не входить у список речей, якими пишаються батьки. Батьки зазвичай хочуть, щоб дитина щось робила, що можна гостям показати. Не будеш же хвалитися: а моя дитина читає. Інші будуть вважати, що це якась хвороба, якось підозріло — у ліжку валяється ледар з книжкою в руках, знайшли чим вихвалятися. Та ще й вірші читає. Вірші читати гарно тоді, коли дитина ходить до садочка. Маленький, ще дурненький, сипле віршиками мов горохом, а коли вже підріс і лежить собі на дивані, то нехай читає щось корисне, щоб більше дізнався та навчився.

А після цієї ночі я дізнався одну просту річ — коли скласти всі кав’ярні з морозивом, піцерії, театри і дюрекси

1 ... 59 60 61 ... 105
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніки Південного», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніки Південного"