Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Варта у Грі. Артефакти Праги, Наталія Ярославівна Матолінець 📚 - Українською

Читати книгу - "Варта у Грі. Артефакти Праги, Наталія Ярославівна Матолінець"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Варта у Грі. Артефакти Праги" автора Наталія Ярославівна Матолінець. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 59 60 61 ... 89
Перейти на сторінку:
class="p1">— Головне, щоби вони не втекли, поки ми лазитимемо нічними лісами.

— З ними натовп злих чародіїв та Амброз. А він бачить тіні — сама ж помітила. Якщо виникне потреба, то розбереться.

— Ти наче казав, що це лише Вартовим під силу.

— Хоч як сумно це визнавати, мої знання про кровопивць трохи обмежені. Але ті двоє вже добряче постраждали, та й магії бояться як вогню. Ха! Чи то вогню бояться, як магії?.. Загалом, коли їх багато на одного, то вони самовпевнені й пафосні до чортиків. Але варто прищемити їхні тіні, як назовні виповзають залякані натури, які б накивали п'ятами за першої-ліпшої нагоди...

— Гаразд. Помовч. Я хочу подрімати, — відрізала Варта, роздратована Златановим ентузіазмом, що так яскраво палав попри паскудний стан мага.

— Ми швидко приїдемо, — чех примружив очі. — Але якщо так хочеш, то...

Дівчина не встигла заперечити, що воліє заснути природним способом, і дрімота впала на неї після невловимого поруху Златанових пальців.

***

— Чому нас завжди заносить у такі місця поночі? — спитала Варта, коли після пробудження виявила, що вказана кровопивцями ціль їхньої мандрівки — кладовище у Вишеграді, стародавній празькій фортеці, оточеній величеньким парком.

— Чудове місце, — парирував Златан, замикаючи машину. — Дивись, які двері життєрадісні!

Чех кивнув у бік церкви, яка тяглася в небо неоготичними шпилями. Похмура й чорна, вона чомусь вітала на вході яскравими дверима з рожевими, золотавими й блакитними гербами.

Златан підійшов до кутої брами кладовища й пробубнів щось собі під носа. Варта окинула його спину поглядом. Зім'ята, закривавлена сорочка, сплутані кучері, що прилипли до шиї, і та сама впевненість у кожному русі.

«Знищ його», — наказала темрява всередині. Гірка хвиля піднялась у горлі.

— Варто, ходімо! — кинув через плече Златан і зумів збити цю хвилю.

Чаклунка сіпнула пальці до павутини і вколола руку, щоби сконцентруватися. Голову затуманили дурні думки: вона вже не належить собі.

На щастя, кладовище біля церкви виявилося невеликим і схожим на ділянку львівського Личакова. Воно не навіювало потойбічного остраху, хіба цікавість, як у музеї, — тут розташувалися поховання відомих чехів, зокрема Альфонса Мухи, роботи якого Златан так хотів побачити під час Гри у Львові.

Маг швидко перетнув вузьку алею, завернув до галереї з колонами, де чорніли найпишніші гробівці, і вирахував потрібне місце.

— Закладаюся: той, хто заховав тут артефакт, — родич похованого, — прошепотів чех, присідаючи біля кам'яної плити.

— Я не руйнуватиму чужу могилу.

— І не доведеться, — Златан кивнув на нішу зі статуєю, яка зображала, мабуть, когось із людських святих із надміру пафосним обличчям.

Маг провів рукою по каменю — срібне світіння розбіглося навсібіч і погасло.

На перший погляд, статуя не змінилася й нічим не здивувала. На другий і третій — теж. Але Варта продовжувала вдивлятися в неї, доки нарешті не помітила на грудях статуї крихітну овальну брошку, обрамлену листям плюща. «Bohuminovi», вписане всередині, було напівстертим, але ще читалося гарно. Ліворуч — інша брошка, ромбоподібна, з геральдичними квітами і так само ледь видимим «Tarnovecki».

Варта торкнулася кам'яної брошки, не вірячи досі, що там її прізвище.

— Тут є ти. Тут є я!.. Знаєш, що з ними робити?

— Знаю, звісно, — Златан вдоволено усміхнувся. — Уся магія старого ґатунку працює на крові. А якщо щось не працює на крові, то вважай, що воно зламалося. Дай руку, — чех схопив її за зап'ястя.

«Знищ його!»

Варта вирвалась і відійшла на кілька кроків, вдарившись спиною об колону, яка підпирала арку.

«Знищ його!»

— Не в гуморі, Вартова?

«Знищ його!»

«Знищ його!»

«Знищ його негайно!»

Чаклунка затулила вуха руками, хоча голос лунав у її голові й не стихав.

— Що з тобою? — брови Златана опустилися похмуро.

— Потім, — видихнула Варта. — Куди руку?

Маг показав очима на статую.

— Потрібна кров, — нагадав він усе ще похмуро, розмотуючи бинти зі своєї пораненої руки, яка зараз явно підходила для задобрювання древньої магії.

Варта проколола великий палець і приклала його до брошки Тарновецьких, благаючи всі сущі сили, щоб забрали в неї потребу знищити Златана Богуміна, яку пробуджував кожен його дотик чи навіть погляд. Чех повторив її рух.

Клацнуло.

Постамент статуї зашурхотів по кам'яній плиті й висунувся, мов шухляда, відкриваючи заховане всередині.

Варта присіла й одразу відчула, що це — саме те. Вона торкнулася пальцями пожовклої тканини, яка оповивала вузьке лезо кинджала і його незручне, всипане самоцвітами руків'я, що блиснуло у світлі тьмяної лампадки.

Златан повернувся до неї спиною і взявся поправляти бинти. Здавалося, слабкість долала чеха знову, бо він не виявляв радості від знахідки, натомість вдивлявся в протилежний кінець кладовища.

«Знищ його!» — прокричала темрява, впиваючись вагою старовинної церемоніальної зброї в руці своєї господарки. Аура артефакта здавалася знайомою і водночас лячно чужою. Пальці спершу лягли на холодне руків'я, тоді пробіглися вниз кровостоком.

Кинджал був створений саме для того, щоби знищувати.

***

Варта не дізналася, хто пересилив би — вона сама чи темрява, що після відьомського ритуалу почала повставати проти поглядів Златана, дотиків Златана і самого існування Златана.

Щойно руків'я кинджала пірнуло їй у долоню, як тишу кладовища порушили. Кроки шаркали гравієм. Ті, хто наближався, не крились. Аури сильні, критися їм не було потреби. Один скалічений маг і одна виснажена битвою чаклунка — легка здобич.

— По наші душі. Треба розбігатися, — шепнув Златан, наблизившись до Варти на відстань, що бриніла в ній безперервним «знищ-його-знищ-його-знищ-його» і зводила з розуму.

Дівчина стиснула руків'я так, що камені врізалися в шкіру, і рвонула ліворуч, крізь галерею арок, їй навперейми вийшли двоє.

— Тарновецька, Богуміне, доброго вечора. Я прохав би вас залишатися на місці.

Варта впізнала цей голос, хоча хотіла би помилитися. Різко спинилася, викликаючи щити.

— Доброго вечора, пане Дворжаку! Яка зустріч! — удавано життєрадісно озвався Златан і рушив просто на правлінця, на ходу розмотуючи бинти з правої руки. Варті потемки здавалося, що білий бинт — це павутина, яка спіраллю в'ється з долоні мага і тріпоче на вітрі.

Рука чеха потяглася до кишені — і пройшла в повітрі.

Рукавиці — зрозуміла Варта. Він звично сіпнувся по рукавиці. Дівчина завмерла, тримаючи в полі зору двох магів. Підозрювала, що хтось чекає і з іншого кінця галереї. За Дворжаковою спиною стовбичило ще двоє охоронців. Мабуть, вони і біля буса. Цікаво, скільки членів фракції

1 ... 59 60 61 ... 89
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Варта у Грі. Артефакти Праги, Наталія Ярославівна Матолінець», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Варта у Грі. Артефакти Праги, Наталія Ярославівна Матолінець"