Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Небратнi 📚 - Українською

Читати книгу - "Небратнi"

353
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Небратнi" автора Максим Іванович Кідрук. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 62 63
Перейти на сторінку:
участь у його розробленні. Парафування відбувається тоді, коли договір повністю погоджено його учасниками, але він потребує схвалення урядами чи парламентами країн-підписантів.

53

Зрештою економічна війна з Україною влітку 2013-го обернулася проти Росії. 10-денна блокада на російському кордоні вдарила по окремих українських виробниках, але в масштабах України збитки були достатньо незначними — близько 500 млн грн. Більше того, непрогнозовані дії Москви змусили українських підприємців екстрено шукати нові ринки збуту, а також остаточно охолодили запал нечисленних прихильників вступу до Митного союзу.

54

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».

55

«Наша Україна — Народна Самооборона» — проєвропейський політичний альянс, створений для участі в парламентських виборах 2007 в Україні, який підтримував тодішнього президента України Віктора Ющенка.

56

«Тушка» — зневажливий термін, яким в Україні називають народного депутата, що переходить з однієї політичної сили до іншої за гроші, рідше — через економічний шантаж чи залякування з боку «Сім’ї». Саме завдяки «тушкам» Партія регіонів, яка, по суті, програла вибори, спромоглася сформувати більшість у Верховній Раді після парламентських виборів 2007-го року.

57

Сергій Леонідович Тігіпко (нар. 1960) — український політичний діяч, олігарх, голова партії «Трудова Україна» (2000–2005), партії «Сильна Україна» (2009–2012), із 17 березня 2012 року — заступник голови Партії регіонів. Міністр соціальної політики (2010–2012) в уряді Миколи Азарова. У квітні 2014 року виведений із Партії регіонів. Є власником фінансово-промислової групи «ТАС», страхової компанії «Індустріальна» та низки інших підприємств.

58

Йолка — поширений в українському сегменті Інтернету інтернет-мем, утворений з огляду на відомий ляпсус президента України Віктора Януковича. 3 грудня 2010 року, пояснюючи ліквідацію наметового містечка підприємців, котрі протестували проти Податкового кодексу, необхідністю підготовки Майдану Незалежності до новорічних свят, Янукович не зміг згадати українське слово «ялинка», натомість ужив його російський аналог — «йолка» (рос. ёлка): «Сьогодні в Києві на тому місці, де стояли палатки (також русизм — М. К.), мітингувальники, встановлюється новорічна… — десятисекундна пауза, — …йолка, люди будуть скоро святкувати Новий рік. Ми підтримуємо бажання киян жити в спокої, в стабільній ситуації, будемо все робити для того, щоб це відбувалось завжди, був гарний настрій». Мем набув негативного забарвлення після кривавого розгону мирної демонстрації на Майдані Незалежності вночі з 29 на 30 листопада 2013 року, проведений нібито для того, щоб дозволити комунальникам установити новорічну ялинку.

59

Борис Тарасюк (нар. 1949) — український політик і дипломат, міністр закордонних справ України в 1998–2000 та 2005–2007 роках.

60

Ольга Герасим’юк (нар. 1958) — відомий український журналіст, ведуча телевізійних програм.

61

Турчинов Олександр Валентинович (нар. 1964) — український політик, доктор економічних наук, професор, із 23 лютого до 27 листопада 2014 — голова Верховної Ради України, з 23 лютого до 7 червня 2014 року — виконувач обов’язків президента України. Є проповідником євангельсько-баптистської церкви.

62

«Правий сектор» — українська громадська націоналістична організація, заснована в грудні 2013 року під час подій Євромайдану в результаті злиття націоналістичних організацій «Тризуб» ім. Степана Бандери, УНА-УНСО, «Патріот України», «Карпатська січ» та ін.; із 22 березня 2014-го — політична партія. У липні 2014 року «Правим сектором» було створено добровольче воєнізоване формування для захисту територіальної цілісності та незалежності України — Добровольчий український корпус (ДУК). ДУК «Правого сектора» не є офіційним підрозділом силових відомств і використовує трофейну зброю, здобуту в зоні проведення АТО. Бійці ДУК разом із військовослужбовцями Збройних сил України брали участь в обороні Донецького аеропорту та прилеглого селища Піски.

63

Тетяна Миколаївна Чорновол (нар. 1979) — українська журналістка та громадський діяч. Відома через свої політичні (часто ризикові) акції та резонансні розслідування корупційних схем в українській політиці за режиму Януковича. Уночі з 24 на 25 грудня 2013 року, під час подій Євромайдану, на бориспільській трасі неподалік Києва авто Тетяни Чорновол притиснув до узбіччя та примусив зупинитися автомобіль «Porsche Cayenne», після чого з нього вискочили двоє невідомих чоловіків спортивної статури, які жорстоко побили журналістку (в мережі є відео погоні, зафіксоване відеореєстратором у салоні машини Чорновол). Побиття сталося після того, як Чорновол їздила знімати фешенебельні будинки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та генпрокурора Віктора Пшонки. Чоловік Тетяни Чорновол — Микола Вікторович Березовий — громадсько-політичний діяч, лідер партії «УДАР» Віталія Кличка в місті Горлівка Донецької області. Микола Березовий був добровольцем батальйону міліції спеціального призначення «Азов»; 10 серпня 2014 року його застрелив російський снайпер у бою під містом Іловайськ. На позачергових виборах 2014 року Тетяну Чорновол обрано народним депутатом України за партійним списком (№ 2) партії «Народний фронт».

64

«Тітушки» — напівбандитські формування, утворені з гопників, молодиків із кримінальним минулим і колишніх спортсменів, котрі режим Януковича за грошову винагороду використовував для участі в масових сутичках, перешкоджання мирним протестам, залякування та застосування фізичної сили до опозиційних активістів. Основна мета залучення «тітушок»: здійснення силових провокацій під час акцій протесту для виведення масових заходів за межі правового поля й унеможливлення їхнього жорсткого придушення владою. На сьогодні офіційно доведено використання правоохоронними органами та спецслужбами України «тітушок» для побиття та залякування активістів Євромайдану. Встановлено також, що силовики самі переодягались у «тітушок» і керували найманцями. Зокрема, самообороною Майдану було схоплено на місці злочину одного з координаторів «тітушок» полковника СБУ Магерю Григорія Васильовича. Термін «тітушки» з’явився у травні 2013 року, походить від прізвища спортсмена Вадима Тітушка.

65

Відео штурму на Youtube — http://youtu.be/uG38xl6xW4M.

66

Відео на Youtube — http://youtu.be/0Pjd3hpM50k.

67

Відео на Youtube — http://youtu.be/bNoOLHgY6sU.

68

Відео на Youtube — http://youtu.be/bNE_3C9AZF0. Добірка відеофактів побиття журналістів і добивання лежачих людей від сайту telekritika.ua — http://youtu.be/HMvzkSE4cig.

69

Андрій Петрович Клюєв (нар. 1964) — донецький політик і бізнесмен. Перший віце-прем’єр-міністр України в уряді (11 березня 2010—14 лютого 2012), секретар Ради національної безпеки та оборони (14 лютого 2012—24 січня 2014), голова Адміністрації Президента України (24 січня 2014—25 лютого 2014). У своєму розслідуванні, опублікованому в «Українській правді», українські журналісти Сергій Лещенко та Мустафа Найєм заявили, що саме Андрій Клюєв відповідальний за кривавий розгін Євромайдану 30 листопада 2013 року.

1 ... 62 63
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Небратнi», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Небратнi"