Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Називай мене Мері... 📚 - Українською

Читати книгу - "Називай мене Мері..."

357
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Називай мене Мері..." автора Андрій Анатолійович Кокотюха. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 62 63 64 ... 77
Перейти на сторінку:
по ходу, байдуже. Не в ньому справа.

— А в кому?

— Ти можеш нормально слухати й не збивати? — Олег кивнув, та Еліс наморщила носа. — Все одно збив... Ну, якийсь час так усе йшло рівно. У вересні чи жовтні, швидше за все, в кінці минулого вересня Маша раптом каже: татусеві перестало подобатися, що зі мною хтось живе. Думав, це тимчасово, на якийсь час. А я, бач, прижилася. Не виганяла вона, просто порадила піти в одну контору благодійну. Ніби її опікун, як вона його називала, якимось боком до неї причетний.

— «Ольвія»?

— Просила ж! Раз знаєш усе — я пішла!

— Вибач, — Кобзар чудово розумів, що дівчина нікуди не піде.

— Отак, — Еліс випила ще пива, її помалу попускало. — Я туди пішла. Не збрехала Машка, записали дані, грошей трошки дали, хлопчик такий симпатичний фотку зробив. Пообіцяли пропонувати резюме всюди, де потрібна робота. І справді, вже за десять днів був дзвінок. Запросили на зустріч. Ніби робота, житло, зручний графік. Щоб довго не думав, то вербували в бордель.

— Сьогодні мене це не дивує.

— Тим краще, — говорила вже зовсім спокійно, буденно. — Нікого я з себе не строїла. Тоді відмовилася, але Машці подробиць не розказала. Не вийшло — хай. Коли за пару днів подзвонили з іншого телефону, призначили іншу співбесіду, а пропозиція така сама, я здалася. Бо дійшло: «Ольвія» — посередницька контора. Благодійний фонд — понти для гостей столиці. Там збирають не кого попало, тільки нас, втікачів від війни, — зараз із Кобзарем говорила зовсім інша Еліс, ніж та, яку він уже встиг пізнати. — Зрозуміла все, не думай, не дурепа чи кончена якась. Нам, біженцям, уже втрачати нема чого. Все втратили, що могли, й ніхто тут не винен. Де ми числимося? В списках, базах даних різних сумнівних контор? Як до нас ставляться? Як до необхідного зла. Бачив бродячих собак? Чи в притулок заганяють, хто добрий. Чи підгодовують, хто милосердний. Чи відстрілюють, хто боїться. Краще б нас не бачити, нічого про нас не знати. Жеремо з помийниць, тікаємо від людей, хвости облізлі підібгавши — нормально. Тільки ж не вийде. З нами щось же робити треба. Не собаки, живі люди, громадяни, маємо права! — завелася й уже перекрикувала музику, побачила боковим зором, що привертає увагу бармена, стишила голос. — Усе це лірика. Ми є. Але нас нема. Ніхто не заступиться в разі чого. Мені, до речі, паспорт «Ольвія» відновила, дуже швидко. Півроку тинялася тут без документів, з якимись довідками тимчасовими, навіть у лікарні посилають. А в них раз — і готово. Заряджено все, кінці всюди є, хтось добре прикриває. Бач, спершу війна не лишала вибору, тепер ось мир.

— Ще пива? — спитав, аби заповнити чимось незручну паузу.

— Не допила, — Еліс кивнула на кухоль, повний на третину. — Ну його все к такій мамі. Досвід такий-сякий мала. Чого ламатися, іншого не буде. Пішла надавати сексуальні послуги. Справді, на квартиру пристроїли. Ще й сама жила. Як у них це виходило, скільки вільних хат по Києву тримають — не знаю. Машці збрехала, що в кол-центрі на телефоні сиджу, «Ольвія» гуртожиток намутила. Якось воно було. Доки не загребли в оздоровчому центрі одному, під Києвом, з бандитами. Пасли їх, нас прийняли заодно. Заміс серйозний був, могли пришити спільництво. Довелося сказати тому Свистуну, хто за нами стоїть.

Музика для Кобзаря раптом перестала існувати.

Як і весь бар.

— Кому?

— Менту, який там, на місці був. Прізвище таке, Свистун.

Світ довкола гойднувся, мовби його підштовхнув невеличкий землетрус.

— На «Ольвію» перевела чи на когось конкретного?

— Я ж нікого там не знаю. В смислі, прізвища там, все таке. Не впевнена навіть, що ті, хто з нами всіма спілкується в цих справах, називають свої справжні імена.

— І... що Свистун?

— Нічого. Розберемося, каже. У мене тоді щось ввімкнулося в голові. Вирішила — дарма ляпнула, тепер точно влипла. Не знаю, як вирвалося, на що розраховувала. Попросила, аби дозволив подзвонити. Свистун покомизився трохи, для порядку. Потім завів у окремий кабінет, зачинився зсередини...

— Далі не треба. Проїхали, все зрозуміло.

— Ясно тобі? — Еліс звузила очі. — Я в такий спосіб платила кілька разів на день, аби втекти подалі. Не блядь я, ти хоч розумієш це? Але інакше ми тут не протягнемо. Хіба не стріляють, а так — усе те саме. Я смоктала Свистуну його свисток за можливість подзвонити Машці! Він дозволив, навіть вийшов на п’ять хвилин, джентльмен!

— Для чого смикнула Марію?

— Згадала про її опікуна. Мабуть, серйозний перець, витягне. Сказала їй: так і так, подруго, «Ольвія» твоя — бач, контора. Підкинула ідею, є проблема, виручай.

— А вона?

— Дуже спокійно вислухала. Пообіцяла розрулити. Справді, вже за годину мене випустили. Інших дівчат потім, вже не знаю, як. Гроші Свистун не забрав, на таксі вистачило.

— То Мері сіпнула свого опікуна?

— Ніби так. Але потім все закрутилося.

— Що саме? Я не можу кліщами витягати.

— А я не на допиті! — просичала Еліс, ковток пива трохи заспокоїв. — Сиджу тут із тобою, бо сама хочу в цьому розібратися. Коротше кажучи, незабаром Машка набрала мене. З тієї хати забирається з речами. Шукати її не треба, сама знайде, як треба буде. Не просила, веліла, отак. Де, питаю, осядеш? Вона: не знаю. Може, в Люди.

Ще одна дівчина в цій дивній заплутаній історії.

— Хто така?

— Люда та й усе. Вони лежали разом у пологовому, народили в один день. Спілкувалися при мені кілька разів.

— Де живе?

— Спитай у Гугля, — вона скривила кутик рота, підвелася. — Більше нічого не знаю. І ніколи мені вже з тобою тут.

— Чекай, — Кобзар теж підвівся. — За кордон тебе змусили їхати?

— Сама схотіла. За щастя, подалі звідси. Гірше не буде точно. Ти вчора дівкам такий кайф перебив...

Взяла конверт, натягнула свою кумедну шапочку, пішла, не прощаючись.

5

Картатий піджак із стильними латками на ліктях.

Під ним білий гольф. Гірчичного кольору штани, туфлі з округлими носами, низькі масивні підбори. Мабуть, ще й з підківками, бо при ході сильно цокали. Волосся цього разу не вузликом, забране ззаду в невеликий хвостик. Окуляри в іншій оправі, консервативнішій.

1 ... 62 63 64 ... 77
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Називай мене Мері...», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Називай мене Мері..."