Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Знахар, Міхал Шьмеляк 📚 - Українською

Читати книгу - "Знахар, Міхал Шьмеляк"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Знахар" автора Міхал Шьмеляк. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 63 64 65 ... 115
Перейти на сторінку:
знаєш, що ми думаємо? – спитав Кшись.

– Ну, панове, ми тут дискутуємо вже кілька днів, тож не ображайте мій чи ваш інтелект. Висновок очевидний. Перед вами вбивця. Але той факт, що ми зараз не в поліцейській дільниці в Дубецьку чи Перемишлі, і що тут немає репортерів з усієї Польщі, свідчить про те, що ви мені трохи довіряєте. Я хотів би подякувати вам і відплатити вам тим же. Довірою. Давайте вип’ємо на коня та підемо за мною.

– Куди нам йти? – трохи невпевнено запитав Кшисєк.

– До мого секретного підвалу, де по дорозі чекають люки в підлозі та діри, що наїжачилися ножами під ними. Мені потрібно позбутися вас і замести сліди. Кшисєк, заради Бога, я не знаю, чи пишатися, чи злитися, що ти підозрюєш в мені суперсерійного вбивцю. Я подумаю про це трохи пізніше. Пішли.

Він і дійсно привів їх до однієї з підземних кімнат, чистих і освітлених. Доступ захищали двері зі сканером пальців. Якуб підніс до нього великий палець і штовхнув двері. Світло загорілося автоматично.

– Гарні заходи безпеки, – посміхнувся Кшисєк.

– Знаєш, тут багато чужих людей, не всі про мене хорошої думки, – відповів Якуб. – Перед такими людьми краще замикати двері.

Інтер’єр складався з письмового столу з ноутбуком на ньому та кількох полиць з файлами та коробками. Цілитель підійшов до однієї з полиць, схопив синю коробку та поставив її на стіл.

– Це має все пояснити. – Він обережно відставив картонну кришку й дістав конверт, що був всередині. – Це останній, який прийшов три дні тому.

Він передав листа Кшисєкові.

Конверт був формату А5 з щільного паперу. Адрес написано від руки красивим почерком.

– Відчиняй, не бійся, — підбадьорив господар. Генрі дивився на їхні руки.

Всередині був аркуш паперу, теж з твердого паперу, ймовірно, ручної роботи або декоративного. Посередині було написана цифра: три.

– Це якась загадка? – запитав хлопець.

– Можна сказати і так, але вона простіша, ніж здається. Подивіться на поштовий штемпель.

На конверті було наклеєно дві поштові марки, без поміток типу "пріоритет". Штамп був дуже чіткий.

– Ниса? – запитав Генрі.

– Саме так, – кивнув Якуб. – Ниса. Можливо, я позбавлю вас головоломок, тому що на початку у мене була маленька головоломка. Ну, десь три роки тому я отримав першого такого листа. Ну не зовсім так, бо не було номера. Красиво каліграфічний напис: Numerus unus es.

– Тобто? – запитав поліцейський.

– Ти - номер один, – відповів Кшисєк.

– Саме так. Наступний лист був під номером тридцять сьомим. І так час від часу, іноді щотижня, іноді кожні два-три місяці приходив інший. Я не звернув на це особливої ​​уваги, якщо чесно. По-перше, це звучало як жарт, і я повинен був викинути ці дурниці. Лише рік тому я абсолютно випадково зрозумів, у чому справа. Але чому б нам не повернутися нагору, сісти та продовжити розмову. Я привів вас сюди, тому що ви, мабуть, не дозволили б мені піти за листами одному.

– Без перебільшення… – Кшисєк відчував себе все більше по-ідіотському. На жаль, він також почав турбуватися про своє зцілення в контексті ситуації.

– Добре-добре. Пішли. Треба серйозно поговорити. Справа досить цікава.

Вони зачинили двері підвалу та повернулися до кімнати. Якуб взяв із собою коробку з листами.

– У тебе там усі? – запитав Генрі, наливаючи лікер у келихи. Сьогодні про настрій дбала літня груша "Фаворитка".

– Так. Хоча деякі трохи потерті. Як я вже згадував, спочатку я не знав, про що йдеться. По-друге, польська пошта теж не завжди делікатна.

– Почалося з числа тридцять сім, сьогодні в нас три? – переконався Генрі.

– Так. Час від часу я намагався сісти й розгризти, що відбувається. Але нічого не трималося цілого. Різні проміжки часу, різні місця розміщення, однаковий папір. І поступовий спуск.

– Відлік? – сором’язливо кинув Кшисєк.

– Безсумнівно. Але для чого? Не було ніякого в'яжучого матеріалу, не було на що спертися. Я шукав в Інтернеті з усіх можливих сторін. У мене це ніяк не виходило.

– Ти згадував, що допоміг випадковий збіг обставин, — втрутився поліцейський, наповнюючи чарки грушевим нектаром.

– Як воно і буває. Хоча загадка не завжди знаходить своє рішення. Як під час пошуку Зодіаку.

– Це один із найвідоміших випадків в історії американської поліції, – вставив Кшисєк, побачивши, як Генрі запитально підняв брову. – Цей тип вбивав і надсилав зашифровані повідомлення пресі та поліції. Його так і не спіймали.

– Я не випадково згадав, – продовжив Якуб. – Він також зізнався у тридцяти семи жертвах.

– Також? – Генрі зачепився за слово цілителя.

– Так, тому що цифри в листах – це не що інше, як нумерація жертв. Але дозвольте мені сказати вам, до чого може призвести випадкова зустріч.

– Говори.

– Я як раз був у готелі, зрештою, досить гарному і стильному. Палац Бориня в Сілезії. Я терпляче чекаю перед стійкою реєстрації, доки якась блондинка завершить формальності з бронюванням. Це займає час, тому що доля завжди ставить переді мною людей, у яких є час на все. Жінка смикається, шукає своє посвідчення в сумочці, потім стверджує, що загубила його, і нарешті знаходить посвідчення в кишені своїх шортів. При цьому її сумочка і телефон падають на землю, також вона збиває візитки таксі зі стійки, а коли нахиляється, щоб їх підняти, б’ється лобом об стійку і так далі. Як я вже зазначав, доля завжди ставить переді мною таких людей.

– До біса красивих блондинок? — вставив Генрі.

– Це також. Але здебільшого жінки, які стоять у черзі перед тобою біля каси, спершу пакують продукти, а потім у драматичній поспіху шукають свій гаманець, одночасно згадуючи, що не купили масло без лактози. Тому вони бігають по магазину, щоб отримати ту пачку масла. Після повернення до каси ще лише темно-сині ЛМ, обов'язково такі, бо інші, курва, труять тебе інакше, і ще напівсолодке вино. Розраховуються готівкою, нишпорять у тому гаманці за сраними десятьма грошами, бо ті десь тут були, ні, не давайте решти, я знайду, а може самі виберете. Жах. Але завдяки цьому я досить чітко запам'ятав ситуацію. Взагалі кицька жахливо смикається. В якийсь момент, перед тим, як вийти зі стійки реєстрації, їй дзвонять. Шок, тому що ви ніколи не побажаєте отримати такий телефонний дзвінок, особливо в громадському місці. Вона

1 ... 63 64 65 ... 115
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Знахар, Міхал Шьмеляк», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Знахар, Міхал Шьмеляк"