Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Лазарус, Світлана Тараторіна 📚 - Українською

Читати книгу - "Лазарус, Світлана Тараторіна"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Лазарус" автора Світлана Тараторіна. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 63 64 65 ... 95
Перейти на сторінку:
тілом і підняв обгорілу руку. Особливо дісталося передпліччю. Спечена шкіра лущилася, у найбільш уражених ділянках проступали криваві плями. Олександр Петрович попросив у Топчія ніж і, ніби ресторанним прибором, почав прибирати чорний шар.

— Що ви в біса робите? — не витримав Рапойто-Дубяго.

— Ось,— Тюрин показав на руку. На місцях, де він зчистив мертву шкіру, проступало татуювання.— Знак Апі.

*

— То ви кажете, знак Апі має бути на всіх гімназистах із зошита Богрова? Вони всі — змієпоклонці? І на титулі зошита Богрова — ім’я мого брата? Неймовірно...— Рапойто-Дубяго нервово затягнувся. Вони досі були у «Європейському». Вийшли з кімнати і зупинилися біля порожнього столу портьє. Звідси проглядався весь коридор.

Тюрин уперше бачив, щоб людополіціянт палив. Доти лише нюхав тютюн. Новина спантеличила Рапойто-Дубяга. Він кілька разів повторив «Апі», ніби вже чув це ім’я, хоча і не зовсім розумів, що воно значить.

— Мушу вас запитати,— почав Тюрин.— Ви переконані, що Сашко Хоменко помер під час навали кощів у 1892-му?

Людополіціянт стиснув губи. Між бровами з’явилася зморшка. Цигарка майже погасла.

— Я був лише на кілька років старший за нього. Сашко — мамин мазунчик — легко захоплювався. Наукою, революцією, новими теоріями; я думав, віра в Апі була черговою ідеєю-фікс. Він говорив, що мати Змія — єдина, хто здатен розбудити легендарного царя нечисті. Що Апі володіє унікальним артефактом. Дідько! Сашко зв’язався з якимись людьми і людиноподібними. Почав часто зникати. За два тижні до погрому теж кудись поїхав. Так сказав матері. А потім кощі, паніка, місто у вогні. Я зрозумів, що брат зник, за кілька тижнів після погрому. Почали шукати, але все марно. Його не було ні серед живих, ні серед мертвих.

Рапойто-Дубяго на мить замовк. Тюрин здивовано підняв брови.

— Я перевіряв — ходив до Солохи. Вона не змогла знайти його душу,— уточнив людополіціянт.— А тепер виявляється, що весь цей час він міг бути живий? Вербувати нових членів у цю таємну організацію змієпоклонців? На голову не налазить.

— Ви казали, він зв’язався з якимись людьми, ви когось із них бачили?

Поліціянти винесли Цегета з номера. Портьє притримав двері. Топчій ніс ноги. Рапойто-Дубяго відвернувся від колег і схилився до Тюрина. У синє обличчя ударив дим.

— Ні. Я тоді почав служити у поліції. Попечена мавка Пузріної тощо. Прагнув показати себе. Стійте! — хапаючись за думку, Рапойто-Дубяго підняв вказівний палець.— Лише раз я бачив Сашка зі значно старшим чоловіком. Дивно: вперше, коли вас побачив, я чомусь згадав його. Але той чоловік мав шрам на лівій щоці.

Тепер Тюрин нервово стиснув плечима, ніби не розумів, про що говорить Рапойто-Дубяго.

— Було б поговорити з Голубєвим. Він може знати, де зараз ваш брат.

— Так, Вальдемар Голубєв...— людополіціянт замислився. На дні темних очей з’явився дивний відблиск. Він глянув на аркуші з прізвищами, перевів погляд на Тюрина, неуважно посміхнувся і повернувся до тіла Цегета.

«Його не було ні серед живих, ні серед мертвих. Я перевіряв — ходив до Солохи»,— відлунням відбилося у голові відживленого.

*

Тюрин вирішив не говорити батькам гімназистів справжню причину огляду їхніх дітей. Офіційно — це нова перевірка на зараження. Олександру Петровичу було достатньо тільки натякнути, що в околодку з’явились кощі, й батьки з готовністю показували дітей.

У реальності слід від укусу означав, що істота приречена. Люди перетворювалися на кощів за кілька хвилин після зараження, інші види — по-різному. Від години до доби. Найдовше опиралися інфекції водяники, але і вони зрештою ставали кощами. І порятунку від цього не було. Перетворених виловлювали, ізолювали і зрештою спалювали у яру біля Олександрівської лікарні, від чого на цілий околодок стояв задушливий сморід горілого м’яса.

Брак достовірної інформації грав на руку. Батьки вірили, що вчасно виявлений укус дозволить урятувати дитину.

Як і передбачав Тюрин, усі «херувими» мали знак Апі. Але ніхто з них не зміг пояснити, як і коли його отримав. На розпитування про участь у таємній організації гімназисти тільки кліпали очима і не розуміли, про що говорить синьопикий поліціянт.

Усі, крім родини Кендриків, мешкали далеко від Стрітенської церкви, та й Кендрики там майже не бували.

Інших людей із зошита Богрова діти не знали. Єдине, що всіх об’єднувало,— Перша гімназія. Там учився перед зникненням і Сашко Хоменко. Але його ім’я, як і опис, не викликали у гімназистів жодних емоцій.

Кендрик попросився поговорити з Тюриним без батьків. Мати злякано притулила хустку до рота, але скорилася. Батько зблід і попросив нічого не приховувати.

— Не кажіть їм,— опустив худі плечі Кендрик,— я справді не знаю, звідки це татуювання.— Під лопаткою у хлопчика чорнів знак Апі.— Але мені, Шанявському і Черняхівському снився один і той самий сон: жінка з золотими очима і зміїним тілом кликала до себе,— хлопчик густо почервонів,— а потім усі ми знайшли знак. І знаєте,— Кендрик звів на поліціянта великі допитливі очі,— коли ми з мамою після того сну були на службі у Стрітенській церкві, то мені здалося, що з золотоокою жінкою я зустрічався саме там. Але уві сні надворі було темно. А вдень під час служби я нічого не відчув. Ніби та істота, та жінка, могла з’являтися тільки вночі.

Людиноподібні Зайцев і Бернер підтвердили розповідь Кендрика.

Тюрин звелів приставити до п’ятьох гімназистів зі знаками Апі негласний нагляд. І Богров, і Цегет, на думку експертів, укоротили собі віку, але Олександр Петрович мав іншу версію. Їх знищує Сашко Хоменко, а отже, небезпека загрожує й іншим.

Студенти з зошита Богрова майже всі перебували поза межами Києва. Сікорський був за кордоном — випробовував новий літальний апарат, Шульгін викладав у Одесі, Булгаков поїхав до нареченої в Саратов. Усім телеграфували і просили з’явитися, але надії було мало — місто закрили на карантин. З Києва випускали хіба що червоний цукор і сухе варення.

Єдиний, хто точно залишався у Києві, був Вальдемар Голубєв.

*

Голубєви жили на Андріївському узвозі в одноповерховому будинку, покритому зеленою бляхою. З-за паркана визирали довгі гілки старезної липи. Влітку маєток потопав у зелені. Вікна, що виходили на вулицю, були завішані фіранками. Грубі дубові двері здавалися давно нефарбованими. Замість ручки було прикріплене велике металеве кільце у формі змія, що кусає себе за хвіст. Від будинку віяло старосвітськістю і водночас ворожістю. На подвір’ї стояла тиша, а у вікнах було темно. Дрібний сніг засіяв бруківку. Поодинокі пішоходи поспішали сховатися по домівках. Холод і кощі змушували швидше

1 ... 63 64 65 ... 95
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лазарус, Світлана Тараторіна», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Лазарус, Світлана Тараторіна» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Лазарус, Світлана Тараторіна"