Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Сфера 📚 - Українською

Читати книгу - "Сфера"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сфера" автора Дейв Еггерс. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 64 65 66 ... 112
Перейти на сторінку:
що соромилась би розповісти батькам?

— Так. Але ж є речі, яких вона можуть не зрозуміти.

— Бо ніколи самі не були доньками та синами?

— Ні. Але…

— Мей, серед твоїх родичів чи друзів є геї?

— Є.

— Чи знаєш, наскільки життя геїв було інакше до того, як вони повилазили зі сховків?

— Маю певне уявлення.

Бейлі підвівся і знову взявся до сервізу. Долив чаю собі і Мей, а тоді знову сів.

— Щось не впевнений. Я з покоління, яке виходило зі сховків дуже тяжко. Мій брат — гей, і аж у двадцять чотири роки він зізнався у цьому батькам. А до того, це мало його не згубило. Воно гнило в ньому, як пухлина, і щодня збільшувалося. Але чому він вважав, що краще тримати все це у собі? Коли він розповів батькам, вони й оком не повели. Він створив собі драму в уяві — ота секретність, той тягар своєї великої таємниці. І частина проблеми, так уже історично склалося, полягала в тому, що такі, як він, теж тримали це у собі. Вихід зі сховку був дуже важкий, аж поки вийшли з нього мільйони інших чоловіків і жінок. Потім це вже стало значно легшою справою. Коли мільйони чоловіків і жінок вийшли із шафи, гомосексуалізм із такого собі загадкового збочення перетворився на мейнстрімний життєвий шлях. Ти стежиш за моєю думкою?

— Так. Але…

— І я стверджую, що в будь-які країні, де досі переслідують геїв, можна миттєво змінити ситуацію, якщо всі геї та лесбіянки одночасно вийдуть зі схованок на публіку. Бо тоді їхні переслідувачі, а також ті, хто мовчки підтримують ці гоніння, усвідомлять, що вони цькують щонайменше десять відсотків населення — зокрема своїх синів, доньок, сусідів і родичів, навіть власних батьків. Одразу їхній підхід стане неприйнятний. А переслідування геїв чи будь-яких інших меншин стає можливе тільки з огляду на їхню утаємниченість.

— Так. Але я про це навіть не замислювалася.

— То нічого, — задоволено заспокоїв він і сьорбнув чаю. Провів пальцем по верхній губі, витираючи її. — Отже, ми дослідили згубний вплив таємності у сім’ї та в стосунках між друзями, а також роль таємності у переслідуванні великих прошарків населення. А тепер продовжимо шукати ділянки, де таємність може бути корисною. Звернімо увагу на політику. Як ти вважаєш, президент має щось приховувати від людей, якими він чи вона керує?

— Ні, але, очевидно, мають бути речі, про які нам знати не слід. Бодай задля національної безпеки.

Бейлі весело всміхнувся, ніби радіючи, що вона сказала саме те, що він від неї очікував.

— Невже, Мей? А пригадуєш, як такий собі Джуліан Ассанж оприлюднив кілька мільйонів сторінок таємної інформації США?

— Так, я читала.

— Насамперед це страшенно прикро вразило американський уряд, та й переважну більшість медіа теж. Багато людей подумали про серйозне порушення безпеки, про очевидну, безпосередню загрозу нашим чоловікам і жінкам в уніформі всередині країни та за її межами. Але чи пригадуєш ти, щоб через оприлюднення цих документів безпосередньо постраждав бодай один наш солдат?

— Не знаю.

— Ніхто. Жоден. Щось схоже сталося у сімдесятих з документацією Пентаґону. Жоден солдат анітрохи через те не постраждав. Пам’ятаю, з оприлюднених тоді паперів ми дізналися, що багато наших дипломатів полюбляють потеревенити про лідерів інших країн. Мільйони всіляких документів, а головним висновком стало те, що американські дипломати вважають Каддафі прибацаним, бо набирає в охорону жінок і має чудернацькі кулінарні смаки. Вже як на те пішло, ті документи лише посприяли розважливішій поведінці дипломатів. Вони стали ретельніше добирати слова.

— Але ж національна оборона…

— А що національна оборона? Небезпека загрожує лише тоді, коли ми не знаємо планів та мотивів країн, що вважаються нашими супротивниками. Або коли ті країни не знають наших планів, і їх це турбує, так?

— Наче так.

— А що коли вони знають усі наші плани, а ми знаємо їхні? І ми раптом звільняємося від того, що раніше називалося ризиком гарантованого взаємного знищення, приходячи натомість до гарантованої взаємної довіри. США не має якихось винятково підлих мотивів, так? Ми не збираємося стирати з лиця землі якусь країну. Хіба що іноді вживаємо непрозорих заходів, щоб отримати бажане. А якби всі були відкриті і щирі, і лише так?

— Було б набагато краще?

Бейлі широко всміхнувся.

— Так. Аякже. — Він поставив філіжанку на стіл і склав руки на колінах.

Мей знала, що не варто на нього тиснути, але язик її випередив:

— Але ж ви не хочете сказати, що всі мають знати все?

Бейлі широко розплющив очі, ніби втішився, що вона підштовхнула його до омріяної думки.

— Звісно, ні. Але я кажу, що всі мають право про все знати і мати у своєму розпорядженні необхідні для цього інструменти. На все нам не вистачить часу, а шкода.

Він трохи запнувся, замислився, а тоді знову глянув на Мей.

— Як я розумію, ти була не в захваті, що стала об’єктом презентації «ЛяЛя» Ґаса.

— Я була заскочена. Він не попередив мене.

— І все?

— У глядачів склалося про мене хибне враження.

— Хіба він оприлюднив неправильну інформацію? Якісь фактичні помилки?

— Ні, такого не було. Просто вона виявилася… роздроб-леною. Й, очевидно, тому здалася неправильною. Узяв із мене кілька уламків і видав за ціле.

— Інформація була нецілісна.

— Так.

— Мей, дуже добре, що ти це сказала. Як сама знаєш, «Сфера» прагне до цілісності. Ми прагнемо наповнити «Сферу» цілісною сферою наших зацікавлень. — І всміхнувся зі свого каламбуру. — Але ж ти знаєш кінцеву мету цілісності?

Вона не знала.

— Думаю, що так, — сказала вона.

— Погляньмо на наш логотип, — запропонував він і вказав на стінний монітор, де після його репліки вмить виник логотип. — Бачиш, як «с» усередині відкрита? Це мене мучить роками, бо є символом того, що маємо тут іще зробити, а саме — замкнути її. — Літера «с» на екрані замкнулася і стала повною сферою. — Бачиш? — сказав він. — Сфера найміцніша стереометрична фігура на світі. Ніщо не може її перевершити, її неможливо покращити чи вдосконалити. А ми саме такими і хочемо бути: досконалими. Тому будь-яка інформація, що від нас вислизає, все, що нам недоступне, заважає рухатися до нашої досконалості. Розумієш?

— Так, розумію, — погодилася Мей, хоча й не була певна.

— Усе це відповідає всім нашим цілям. Прагнемо зробити так, щоб «Сфера» могла допомогти нам, кожному зокрема, почуватися монолітними, а також знати, що враження інших про нас теж цілісні. І все це ґрунтується на неподільності інформації. Ми не хочемо мати відчуття, як оце виник-ло в тебе, коли світ отримує наш спотворений портрет. Як у розбитому дзеркалі. Якщо поглянути в розбите дзеркало або в потріскане, з вибитими фрагментами, то що побачимо?

Мей нарешті вловила, про що йому йдеться. Будь-яке

1 ... 64 65 66 ... 112
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сфера», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сфера"