Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель 📚 - Українською

Читати книгу - "Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Щоденник Яти Ольше. Том 1" автора Наталія Шепель. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 67 68 69 ... 87
Перейти на сторінку:
трави швидше аніж Філл встигав зривати з них листя, того до нас приєдналась ще Олдрі. На Фіону з Вандою вже не вистачило.

На при кінці заняття, поки інші помішували зміст величезних котлів, я сиділа на стільці й витирала ніс, намагаючись чхати якомога тихіше.

***

Вечорі, коли магією мила тарілки в "Ведмедику", пані Тош поцікавилась чи "не захворіла я" дивлячись на мій червоний від постійного витирання ніс. Завірив, що цілком здорова, про допомогу у приготуванні зілля.

- Невже ця мерзота й до нашого міста дісталась?! – налякано запитала жінка.

- Наскільки знаю, ми готуємо його на всякий випадок. Запас ніколи зайвим не буває, - намагалась я її заспокоїти.

- Запас то звісно добре, але не завжди. Ось купила я минулого року цибулю. Так її на весні довелось викинути гнилою, бо не з’їли. І куди тільки не додавала, навіть в хліб.

- Але то цибуля, а це зілля. Краще його викинути, аніж ту ж саму цибулю, бо її нікому буде їсти.

З цим пані Тош сперечатися не стала та повернулася до каструль де тушилась-варилась їжа.

- В залі знову повна народу, - влетів до кухні повідомила Марік, старша донька господарів, що працювала подавальницею. – потрібна твоя допомога. Бери тацю й пішли.

Заперечувати не стала. Але мій ентузіазм поменшав коли побачила кого занесло до таверни. Добре що компанія потраплянців сиділа в тій частині залу, яку обслуговувала Марік.

Та на цьому неприємності не закінчились.

Коли я йшла додому, то помітила що за мною хтось стежить. Й можу силою поклястися, що цей хтось не мав тілесної оболонки. Наче одна суцільна тінь.

12.09.157р.

Маг-Рівік

Скандал під час обідньої перерви у "ложці" викликав злу посмішку. Нарешті Каштанка знайшла ще одну жертву для своїх нападів. Точніше жертв. Дівчата-чужинки намагались протистояти Бетерлі, та її гоп-компанії.

- Втручатися не будеш? – запитав мене Соренто. Ми до цього обговорювали графік відвідування театру.

- А нащо? Їх багато, самі розберуться, не маленькі. Тим паче, сварку почала не Айша. Мабуть, щось в Лісі здохло.

- Яка ти зла. Це на тебе подорож до кордону так подіяла?

- Та ні. Я завжди така була. То ти просто не помічав.

- Тоді тебе треба чимось смачненьким пригостити, а краще щось солодке обрати. Так що завтра між роботою та театром зайдемо до "Пишного Пирога".

- Вмовив. З тебе два пироги, один з м’ясом, другий з ягодами. Головне перед цим вдягнути безрозмірний балахон, щоб пузо потім не було так помітно, - успішно чи ні, але я пожартувала у відповідь.

- Домовились. Я також так одягнусь.

***

Але на сьогодні перетинання з потраплянцями не закінчилось.

Я з дівчатами зіткнулась в бібліотеці між книжкових стелажів. Компанія мене не помітила, та завзято обговорювала за кого з вчителів краще вийти заміж. Виграв декан Лавер. Ректору пощастило, він вже був одружений, хоча пліткарок це не засмучувало.

А двом кавалерам, які зі шкіри лізуть, щоб догодити, навіть звичайна словесна подяка не світила. Старання хлопців в хросс не оцінювалось. На їх долю виділено було лише зневажливі відгуки за спинами.

Після підслуховування я зрозуміла, якщо принаймні крапля жалю й була для цієї четвірки, то вона негайно випарувалася, від цієї розмови.

- Цікава розмова. Не знаходиш? – Віткар мене так налякав, що я ледь не закричала на всю бібліотеку.

- Дуже. Особисто для любителя пліток. Ти щось хотів?

- Так. Нас з тобою очікує Лавер.

- Нас вдвох? – здивовано перепитала я.

- Саме так. Ходімо.

Повернувши книжки бібліотекарю та забравши свої речі ми пішли до деканату.

***

- Отже, що ви пам’ятаєте до того як опинились тут? В цьому світі, – запитав мене Німідор.

Несподіваний гість в школі. Я його до сьогодні жодного разу не зустрічала на учбовій території.

- А нащо воно вам? – запитала у відповідь.

В кабінеті пана декана окрім мене, Віткара, самого Лавера та Німідора знаходився ще один не знайомий мені чоловік, який представився Ерміс Дотр, вчитель захисної магії.

- Якщо ви не помітили, то на вас полюють, - тихим, спокійним голосом почав магістр Дотр. – Ми хочемо вам допомогти, але нам не вистачає подробиць.

- Про моє минуле життя?

- Для початку почнемо з них.

- Я знаю що таке холодильник, пеніцилін та атомна електростанція. Також, що коли в космосі розженешся до потрібної швидкості, двигун корабля можна вимкнути, а далі летіти по інерції. Майонез - холодний соус й запікати в ньому їжу, то знущання. Двох планет на одній орбіті не буває. Точніше це можливо, але проіснує відносно недовго. Рожеве вино, це коли червоне виготовляють за технологією білого, а помаранчеве, коли біле за технологією червоного. Хвіст у комети з’являється лише коли вона пролітає поряд з зіркою, а не у відкритому космосі. Кросівки – зручне взуття…

- Досить, - зупинив мене Німідор. - Я з цього майже нічого не зрозумів, окрім одного – ви згадали минуле життя.

- Не зовсім. Я про себе не пам’ятаю нічого особистого.

- Погано. А чи пам’ятаєте ви щось про час між колишнім життям та теперішнім? Де ви були? Що робили? Може з кимсь спілкувались? – продовжив допит ельф.

Я замислилась, бо дійсно трохи згадала про той час, та як зручно мені було й нікуди не хотілось йти. А ще з самого початку перебування вже в цьому світі знала як мене звати, та що я “замовляла” для нового життя, від магії до сірників. Та про це не стала розповідати, ельфа навряд це цікавило, хвіст ставлю. Розповіла лише зручність та лінь.

- Небагато. А точніше майже нічого, - підвів висновок госторовухик.

- Може воно і на краще. Неможливо сумувати за тим, про що не пам’ятаєш. А що ви там казали про переслідування. Можна з подробицями: хто й нащо? - запитала я.

Чоловіки як по команді подивились один на одного, ігноруючи хіба що Віткара як наймолодшого.

- Треба розповісти, - оголосив декан.

- Впевнений? – з тривогою в голосі запитав Дотр.

- Так.

- Тоді сам й розповідай, - махнув ельф.

- В нас є підозра, що на тебе полюють жерці, - почав Лавер. – Та хочуть вбити.

- Нащо?! – здивовано запитала я. Ось чого-чого, цього точно не очікувала.

І тиша. Лише серцебиття виказувало, що знаходжусь не в музеї воскових фігур.

- Вони вважають тебе посланником

1 ... 67 68 69 ... 87
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Щоденник Яти Ольше. Том 1, Наталія Шепель"