Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т. 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т."

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т." автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 686 687 688 ... 821
Перейти на сторінку:
підприємцями, що відносяться, відповідно, до першої, другої та третьої груп платників єдиного податку (згідно з підпунктами 1–3 пункту 291.4 статті 291 розділу ХIV цього Кодексу), здійснюється за місцем їх проживання, за яким вони взяті на облік як платники податків в органі державної податкової служби.

А сплата єдиного податку суб’єктами господарювання — юридичними особами, що відносяться до четвертої групи платників єдиного податку (згідно з підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 розділу XIV цього Кодексу), здійснюється за їх місцезнаходженням, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.

Слід звернути увагу, що згідно з абз. «б» пункту 5 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 04.11.2011 № 4014-VI[388], зарахування до бюджетів сум єдиного податку, які сплачуються в 2012 році за останній звітний (податковий) період 2011 року, здійснюється у порядку та на умовах, які діють до 1 січня 2012 року.

295.5. Цим пунктом встановлено виняткове право платників єдиного податку першої та другої груп (що визначені у підпунктах 1–2 пункту 291.4 статті 291 розділу XIV цього Кодексу), які не використовують працю найманих осіб, на звільнення від сплати єдиного податку виключно в таких випадках:

— на період щорічної відпустки тривалістю один календарний місяць на рік;

— на період хвороби, обов’язково підтвердженої копією листка (листками) непрацездатності, за умови, що хвороба триває не менше тридцяти календарних днів.

295.6. Даним пунктом передбачено, за заявою платника податку, зарахування в рахунок майбутніх платежів з єдиного податку сум цього податку, сплачених відповідно до абзацу другого пункту 295.1 та пункту 295.5 статті 295, а саме:

— сум єдиного податку, сплачених (згідно з абзацем другим пункту 295.1 статті 295 розділу XIV цього Кодексу) платниками податку першої та другої групи (згідно з підпунктом 1 та 2 пункту 291.4 статті 291 розділу XIV цього Кодексу), авансовим внеском за весь звітний період (квартал, рік);

— сум єдиного податку, сплачених попередніми (авансовими) платежами (згідно з абзацем першим пункту 295.1 статті 295 розділу XIV цього Кодексу) платниками єдиного податку першої та другої групи, які не використовують працю найманих осіб та які згідно з пунктом 295.5 звільнені від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листками) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Також цим пунктом встановлено, що помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, визначеному статтею 43 розділу II цього Кодексу. При цьому відповідно до підпункту 14.1.182 пункту 14.1 статті 14 розділу I цього Кодексу помилково сплачені грошові зобов’язання — це суми коштів, які на певну дату надійшли до відповідного бюджету від юридичних осіб (їх філій, відділень, інших відокремлених підрозділів, що не мають статусу юридичної особи) або фізичних осіб (які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності або не мають такого статусу), що не є платниками таких грошових зобов’язань. А надміру сплачені грошові зобов’язання, згідно з підпунктом 14.1.115 пункту 14.1 статті 14 розділу І цього Кодексу, — це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Крім того, слід відмітити, що згідно з абз. «в» пункту 5 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 04.11.2011 № 4014-VІ[389] повернення сум єдиного податку та фіксованого податку, які були сплачені до 1 січня 2012 року помилково або надміру, а також зарахування сум погашення податкового боргу, що сформувався станом на 31 грудня 2011 року, здійснюються у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

295.7. Даним пунктом встановлено строки сплати єдиного податку, нарахованого за перевищення обсягу доходу (граничний рівень якого визначено для відповідних груп платників єдиного податку у підпунктах 1–4 пункту 291.4 статті 291 розділу XIV цього Кодексу), які становлять десять календарних днів після граничного строку подання податкової звітності з єдиного податку, а саме: податкової декларації платника єдиного податку за відповідний податковий (звітний) квартал — для платників другої, третьої та четвертої груп, а для платників першої групи — податковий (звітний) рік.

А виходячи з того, що граничним строком, встановленим для квартального податкового (звітного) періоду, є сорок календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, отже, строки сплати єдиного податку, нарахованого за перевищення обсягу доходу, становлять п’ятдесят календарних днів, що настають за останнім календарним днем останнього місяця звітного (податкового) кварталу — для платників другої, третьої та четвертої груп, а для платників першої групи — звітного (податкового) року.

295.8. У даному пункті визначено граничний строк нарахування податкових зобов’язань зі сплати єдиного податку у випадку припинення платниками єдиного податку провадження своєї господарської діяльності, яким є останній день (включно) календарного місяця, в якому до органу державної податкової служби подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.

Стаття 296. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку

296.1. Платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1-296.1.3 цього пункту.

296.1.1. Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

1 ... 686 687 688 ... 821
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т.», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т."