Книги Українською Мовою » 💙 Історичний роман » Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда"

490
0
09.03.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Люлька, шабля - вся родина" автора Олег Говда. Жанр книги: 💙 Історичний роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 6 7 8 ... 108
Перейти на сторінку:
Розділ 4

— Пали, чоловіче добрий! Пали! Не церемонься! Христом Богом заклинаю! Не маю більше сили терпіти! Бодай вони були ще малими повиздихали!

Незграбні спроби перепалити сирівець за допомогою тліючої гіляк в першу чергу призвели до того, що бранець прокинувся. Оскільки кляп я вже вийняв, то коментарі посипалися відразу. Спершу на адресу бусурман, щоб їм ні дна, ні покришки ні на тому, ні на цьому світі, ні в Раю, ні в Пеклі… А потім і з приводу моєї незугарності і тих нещасних батьків, що навіть на старості літ не матимуть спокою, бо будуть змушені доглядати синочка. Котрий самостійно здатен і в ложці борщу втопитися.

Все це перемежовувалося рясною лайкою, але... якщо можна так висловитися, дуже коректною. З послідовною згадкою всіх десяти кар єгипетських, грому небесного, кари Господньої, собачої шкури і відходів життєдіяльності свиней, але жодного разу не згадуючи анатомії і не ображаючи батьків.

На адресовані особисто мені епітети я не реагував — розумів, людина на грані. Та й люлька в роті заважала прийняти участь в обговоренні. Можливо, дурість, але розлучитися з єдиною річчю з колишнього життя було вище моїх сил. От і стискав мундштук зубами, поки руки зайняті.

Ремінці піддавалися неохоче, але все-таки вогонь переміг. Вірніше, пута ослабли досить, щоб бранець зміг їх розірвати. І як тільки сириця з хльостким звуком лопнула, бранець, як з катапульти запущений, метнувся до річки. У три гігантських стрибка подолав добрих п'ять метрів і просто з берега шубовснув у воду. А там, де він поринув з головою, вона аж потемніла від мурашні. Немов з лотка висипали... Буде у риб свято.

До речі про риб. Незнайомець, схоже, теж мав зябра. Крізь прозору товщу я добре бачив, як він сів на дно і почав стягувати одяг. А в міру того, як він оголювався, на поверхню спливали цілі пригорщі комах. При цьому, незнайомець поводився настільки невимушено, що мені стало цікаво — як довго він зможе обходитися без повітря? На жаль, відповіді не отримав: одягу на недавньому бранці було не надто густо — шаровари та сорочка. Так що упорався швидко. І тільки після цього висунув чубату голову на поверхню.

— Пречиста Діва Марія, як же ж добре, спаси Христос! Так би і ніжився... а хоч до вечора... — але всупереч власним словами, тут же посунув до берега. А коли виліз на сухе, насамперед вклонився.

— Чолом тобі, чоловіче добрий. Воістину кажу, врятував ти мене від мук немилосердних! Ну, нічого, аспіди голомозі, дозволить Господь, поквитаємося... — погрозив кулаком із затиснутими у ньому штанами в протилежну сторону. Потім, знову повернувся обличчям до мене.

— Спасибі ще раз... — тепер він не просто зобразив, а відважив повноцінний земний уклін. Аж чубом трави торкнувся. — Товариш війська Низового Запорізького Василь Полупуд довіку тебе пам'ятатиме і, як тільки доберемося до православних місць, негайно півпудову свічку за твоє здоров'я в церкві поставлю. Не зійти мені з цього місця, якщо брешу. Тільки ім'я своє скажи. Щоб знати за кого Бога просити... Він, певна річ, і сам розбереться, але ж дяк питатиме.

Я теж вклонився, як зумів, а ось відповісти не встиг. Задивився. Нічого подібного ні в одному спортзалі чи рекламі здорового способу життя бачити не доводилося. Всі мої сучасники — культуристи і атлети повісилися б від заздрощів. Рослий, не нижче мене, Василь здавався звитим з рельєфних вузлів, які товстими джгутами ворушилися і перекочувалися під засмаглою до темно-коричневого відтінку шкірою. Не людина, а живий посібник для вивчення будови людського тіла. Зокрема — м’язів. Обличчя, ніби сокирою з мореного дуба висічено. Довгі, вислі вуса чи то на сонці вигоріли, чи то вибілені сивиною. Правий помітно коротший.

— А ти, братчику, як я подивлюся, справний козак. Голий, немов від чужої молодиці вискочив, а люльку з рук не випускаєш. Молодець. Люблю таких.

Полупуд розсміявся і заходився несамовито чухати груди, постогнуючи від задоволення.

Напевно, треба було щось сказати у відповідь, але чесно кажучи, я розгубився. Слово не горобець — скажеш щось не до ладу, замучишся потім виправдовуватися і пояснювати. А якщо ти навіть не знаєш який рік на дворі — ляпнути зайве простіше простого.

— Гей, друже, ти чого мовчиш, наче води в рот набрав? — здивувався козак. — Німий, чи що?..

«Гм, а непогана думка... Дякую за підказку, Василю. На перших порах кращого і не придумати. Можна не відповідати на питання і, відповідно, не втрапити у халепу. А там побачимо, що і в яку ціну на Привозі»

І я кивнув. Для наочності зобразивши рух пальцями біля губ і промимрив щось невиразне.

— Он воно як... Буває... — запорожець поставився до моєї ущербності вельми філософськи. — Ну, та дарма. Козак не молодиця, йому не до балачок. Руки-ноги цілі, голова на місці — от і славно. А сигнал товаришам, при по требі, і свистом подати можна. Або іншим знаком...

Навіщо ж іншим? Бажаючи продемонструвати вміння свистіти, я сунув пальці в рота і надув щоки. Ось тільки Василеві такий ентузіазм зовсім не сподобався. Козак опинився поруч чи не швидше, ніж стрибав у річку.

— Я тобі свисну! — вдарив по руці так, що мої пальці вислизнули з рота, і прогарчав в лице. — Я тобі так свисну, що вуха відваляться. Дурману обкурився?

Такий різкий перехід від добродушності до люті, приголомшив настільки, що я лиш дурнувато посміхнувся у відповідь. Мовляв, чого ти? Це ж... жартома.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 6 7 8 ... 108
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Люлька, шабля - вся родина, Олег Говда"