Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Душниця 📚 - Українською

Читати книгу - "Душниця"

376
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Душниця" автора Володимир Костянтинович Пузій. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 6 7 8 ... 34
Перейти на сторінку:
class="p">У п'ятницю Сашко вийшов із дому вчасно, але на перший урок через корок ледве встигав. Влетів у школу перед самісіньким дзвінком, кинув черговому в гардеробі куртку, гайнув на сходи і… мало не збив із ніг новеньку.

— Привіт…

— Привіт, — відповіла вона. І повернулася, щоби бігти, але кульки від удару переплелися ланцюжками, довелося розплутувати.

— Це… хто в тебе? — спитав Сашко, дивлячись куди завгодно, тільки не на неї. Пальці стали неслухняні, ланцюжки увесь час вислизали. Дзвінок злорадно гримів над головами.

— Брат. — Мовила так тихо, що він навіть засумнівався: вона справді відповіла чи почулося.

Сидорова, яка пробігала повз них, загальмувала й гмикнула:

— О! Знайшов пропажу? Настю, він тебе шукав. Удвох із Лебединським випитували, але ж я — могила, ти ж знаєш… — Вона раптом зніяковіла, закашлялась і почервоніла. — Пробач, це я даремно про могилу.

Новенька силувано усміхнулася. Потім відвернулася, закусивши губу: одна рука безсило повисла, у другій гойдається невеличка барвиста кулька, уся в ромашках, паровозиках, якихось мультяшних персонажах.

— Ну, я побігла! У нас лабораторка, давай хутчіш! — Сидорова посміхнулась єхидно Сашкові й рвонула вгору.

— Думав, ти захворіла, — не до ладу бовкнув Сашко новенькій. Він нарешті розплутав ланцюжки, дідова кулька вислизнула з пальців і, злетівши, застрягла поміж перилами.

— Ліпше б захворіла. — Вона говорила так само: одними лише губами, ледве чутно. Потім кивнула на прощання й пішла, обхопивши кульку руками. Наче, подумав Сашко, немовля колихала.

Ця картинка ніяк не йшла в нього з голови. Тож зрештою на історії Сашко піймав вісімку, а на географії Лебедю довелося добряче стусанути його під партою, щоб вийшов нарешті до дошки й почав відповідати.

Після уроків Сашко збирався перехопити Настю на виході зі школи. Поки навіть сам до ладу не розумів нащо. Бо ж не скажеш дівчинці, в якої днями помер брат: «Ходімо в кіно». Безглуздо.

Насилу позбувся Лебедя, побіг у гардероб за курткою… і виявив, що на класному вішаку її нема. На підвіконні поряд — теж.

Чергували вже інші — на другій зміні сиділи старшокласники. Поцікавитися, куди ґава-третьокласник повісив Сашкову куртку, не було в кого.

Він повільно брів уздовж рядів. Майже безнадійне заняття, навіть якби одяг висів акуратно й ніхто не чіпляв свої куртки поверх інших. Втішало тільки те, що поцупити не могли: вхід один, черговий уважно стежить, аби брали тільки своє, ніяких «я для товариша», та й охоронець на вході чатує…

Знайшов аж у кінці: висіла скраєчку, на вішакові «12-Б». До кишені якесь падло напхало фантиків від смоктунців.

Сашко витрусив увесь непотріб і почвалав до виходу. Від сильного вітру дідова кулька смикалася, шарпала за руку, наче пес, який тягне господаря до найближчого стовпа. От-от мав початися дощ.

Подвір'я спорожніло: перша зміна розбіглася по домівках, друга вже сиділа на уроках. Окрім тих старшачків, котрі зазвичай палили на лаві за воротами.

— Відпустіть!.. — Сашко почув і завмер. — Та пустіть же.

— А чого, ги, пусти, Ромку. Хай летить.

— «Крутіцца-вєртіцца шар гал-лубой! Крутіцца-вєртіцца над гал-лавой!..»

Оце так: Ромка Рукоп'ятов зі своїми «гієнами». Восьмикласники, на тлі яких підлий, але загалом нешкідливий Курдін виглядає немовлям. Коли б не Рукоп'ятівський татусь, Ромку б зі школи давно й із задоволенням виключили. Чимало було таких, хто досі плекав надію, що таки колись виженуть, але Сашко не вірив. Якщо знову залишили на другий рік, не витурили у три шиї, як Поливатенка чи Яблонську…

— Та віддайте ж!

— Поглянь, які на ньому «звіру-ушки», ну просто всратися. Конкретний анреспект до мертвих, я щитаю.

— Точняк. Нє, ти прикинь: тебе оно в таке запакують.

— Тіки стрічечки бракує.

— Я б ожив і зацідив козлам…

Стишена метушня, звук ляпасу.

— Поверніть зараз же! Негайно!

— Ах ти ж коза! Ти шо собі думаєш?!

— Нє, Ромко, це шо за цирк, бля?! Вашчє!

— До школи ходить, а уроків не втямить.

— Будемо вчити по-своєму. Шоб дойшло.

Дідова кулька так і рвалася з рук. Сашко примотав її до портфеля, портфель повісив на гілку старої липи, що росла у дворі. Не найкращий варіант, та не було в нього часу на варіанти.

Вийшов із воріт, повернув праворуч, до лави. Лишень шість із половиною кроків.

Рукоп'ят плюс четверо «гієн». Троє влаштувалися на спинці, ноги в забрьоханих багнюкою черевиках уперли в сидіння; один оперся об паркан, Ромка тримає у витягнутій руці кульку, а лівою відштовхує Настю.

— О, ще дрібнота.

— Греби собі далі, головастику, щезни! Чи ніс засвербів?

І Настин погляд: зляканий, з краплинкою сльози на щоці.

— Віддайте їй кульку, — звелів Сашко й засунув руки до кишень. — Хутко!

Вони зареготали, один мало з лави не навернувся.

— Ти вашч-чє хто такий, шмаркля? — процідив Рукоп'ят. — Кавалер, певно? Лицар круглого очка? Тіки цвірінькни — посвятимо. Вали звідси. І в темпі.

— Поки ми добрі, — підтримав веснянкуватий Гарик Антипов.

Сашко похитав головою.

— Зараз фізрук прийде. Покликали вже.

— І хто встиг? Ти? Роздвоївся?

— Чергові, я їм сказав.

Рукоп'ят передав кульку Антипову й ступив крок до Сашка.

— Оце ти тупак, лицарю, геть чисто мізків нема. Фізрук другий день як грипує. Чи ти чергового до нього додому покликав?

— Годинки через дві буде, — зареготав здоровило Ковпаков. Почухав худющу свою шию, зіскочив із лавочки. — Якраз шоб твої запчастини зібрати.

— Тримай його, Дімоне, — наказав Рукоп'ят. — А ти, Ковпаку, — шмарклю.

Сашко закусив губу й подумав, що зі школою можна попрощатися. Коли випишуть із лікарні, забагато пропустить, до «відмінно» не дотягне, хоч лусни.

А ще йому стало цікаво, невже всім у такі моменти спадає на думку всіляка неважлива дурня.

Дімон Циркуль відклеївся від паркану й нехотя рушив до нього. Сашко чекав. Усе, як учив дід: нехай візьме його за руку, хай лишень доторкнеться — вдарити поміж ніг і відразу в носа.

Ну, хоча б межи ніг, якщо встигне.

— Агов, хлоп'ята, перепрошую, що втручаюся… — Ніхто не помітив, звідки взявся цей статний чолов'яга в синьому плащі. Говорив він глибоким упевненим голосом із ледве помітним акцентом. — Допомога потрібна?

— Так! Так!!!

— Ходи, дядьку, куди йшов. Я із сеструхою якось сам розберуся. — Рукоп'ят сплюнув йому під ноги цівку жовтавої слини. — Справа, типу, сімейна. Кепсько доглядає молодшого братика, — він лінькувато кивнув на кульку в руці Антипова.

Незнайомець посміхнувся і провів долонею по сивому волоссю. Посмішка в нього була невпевнена й чужа. Так, наче посмішка сама собою, а він — сам собою.

— А… — Незнайомець вказав на Сашка.

— Кавалер її. Переживає!

Циркуль із Ковпаком зареготали.

— Тоді піду,

1 ... 6 7 8 ... 34
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Душниця», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Душниця"