Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Казка про недотепного Короля 📚 - Українською

Читати книгу - "Казка про недотепного Короля"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Казка про недотепного Короля" автора Йожа Коцун. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:
що внутрішні органи білих звірів надзвичайно коштовні. На чорному ринку магів і чаклунів їх вартість сягає захмарних висот. Тільки за одне серце білої жирафи я отримаю золота більше, ніж Король здатен мені дати.

«Як я одразу не здогадався», — подумав Пройдисвітський.

— Але я б звісно не став працювати заради такого дріб’язкового виторгу. Мені необхідно значно більше. Я не збираюся все життя мати справу з тарганами, жабами, пацюками, граками, зміями, хробаками та дурнями. Коли взавтра я отримаю своїх альбіносів, я візьму печінку ведмедя, мозок лемура, шлунок пантери, отруту мамби та пеніс носорога й зроблю еліксир філософів.

Головного Радника кинуло в піт. Він розстібнув комір сорочки й непомітно обтер носовичком лоба.

— Я стану наймогутнішим чародієм у світі! — не помічаючи переміни в поведінці Радника, вів далі Чарівник. — З допомогою еліксиру, я зроблю стільки золота, що воно стане дешевшим за пил. Я створю прекрасний новий світ, у якому всі житимуть вічно!

Думки, розтривожені почутим, заметушилися в голові Головного Радника, як сполохані горобці під дахом ринку: «Так-так! Що то за дурня з золотом і новим світом? Що я в новому світі буду робити? В старому я принаймні все добре знаю й почуваю себе тут, мов риба у воді. І що в цьому новому світі станеться з моїми заощадженнями, які я відкладав усе життя на старість й зберігаю в золотих монетах? Мені це все не подобається. Та-а-ак! Я мушу… Якось врятую старий, добрий світ. Треба поквапитися. Через таємні наради за зачиненими дверима, на які мене не кличуть, я втрачаю вплив у королівстві. Завтра може буде пізно. Необхідно діяти на випередження. Гм-м… Перстень!»

Мав Головний Радник масивний перстень з великим дорогоцінним каменем. Цей перстень подарував йому на повноліття його тато, попередній Головний Радник. Перстень той був зі секретом. Якщо повернути камінь і відсунути кришку, відкривався в персні тайник із зеленим порошком. Пройдисвітський довго беріг цей порошок для особливого, саме такого випадку.

— А чи не відсвяткувати нам успішне завершення справи? — запропонував Радник і вийшов на хвильку з галереї. Повернувся Пройдисвітський з двома фужерами та півторалітровою, товстостінною бутлею зі сріблястим мюзле на горлечку. — Я приніс чудовий, рожевий, суничний лимонад. Його роблять з диких суниць, які збирають у навколишніх лісах. Місцева суниця має особливий, вишуканий смак і тонкий аромат ранкової свіжості з легкою ноткою карамелі.

— А чом би й ні, — задоволено плеснувши в долоні, погодився Чарівник. — Завтра вранці світ зміниться назавжди! Ми зробили це разом друже і безперечно заслуговуємо сьогодні на келих доброго напою!

Пляшка відкупорилася з легким, солодкуватим димком. Лимонад зашипів і спінився в високих, вузьких фужерах, розчинивши дрібку зеленого порошку на денці одного з них.



— Без тебе друже я б не впорався. Ти мені тепер, як брат! — урочисто промовив Чарівник. — Я хочу підняти цей келих, за довгу й плідну співпрацю, яка чекає на нас попереду!

— Прекрасно! — улесливо посміхнувся Головний Радник. — За прекрасний новий світ!

Вони цокнулися фужерами та відсьорбнули прохолодного лимонаду.

— Який незвичний присмак, — здивувався Чарівник. — Схоже на…

Чарівник зблід, схопився за горло, вирячив баньки, пукнув, впав і помер. Радник якийсь час ще постояв і, переконавшись, що його жертва більше не дихає, підібрав келих з підлоги та пішов.

Причиною смерті, підкуплені шербетом судмедексперти, за попередньою домовленістю з Пройдисвітським, визнали ангіну.

— Яка ангіна? — здивувався Король. — Зараз же літо!

— Ну ось така, раптова! — пояснили судмедексперти. — Напевно мрець з’їв багато морозива.

Королю було шкода Чарівника, але що ж зробиш? Що сталося, те сталося. Чарівник свою справу зробив. Треба було йти далі, на зустріч любові та пошані підданих.

Глава XI. Звичайна миша

Наступного дня, під барабанний бій та бравурний рев труб, Король виїхав з палацу на білому слоні. На ньому був білий, святковий мундир зі золотими вензелями та аксельбантами й нові сині черевики. Попереду йшла охорона з білими леопардами та ягуарами. Позаду процесію супроводжували кремезні драгуни в блискучих шоломах з пишними плюмажами. Попри те, що всі опитування засвідчили стовідсоткову любов і пошану населення до Короля, площу знизу на всяк випадок зачистили. Залишили на ній тільки статистів і переодягнених в цивільне агентів служби безпеки.



Здавалося б, усе продумали до дрібниць, однак біда прийшла звідки й не чекали. На помпезну королівську ходу прийшла подивитися звичайна, маленька, сіра миша, а як звісно слони побоюються мишей. Побачив слон мишу обабіч дороги та відсахнувся. Не втримався Король у сідлі, впав зі слона та й полетів сторчма з гори до самого низу, аж тільки-но на площі й зупинився. Лежить Король на бруківці у святковому білому кітелі зі золотими вензелями та аксельбантами. Всі його вигадані чесноти розвіялися вмить разом із чарами. Й не може монарх, ані поворухнутися, ані слова сказати, тільки очима кліпає. Послали посланця по лікаря. Лікар прийшов, оглянув Короля і каже: «Нічого не можу зробити. Випадок вкрай важкий. Медицина тут безсила». Обступив тоді Короля натовп і плаче, втирає носовичками солоні сльози. Хоч Король і бундючний дурень, але ж все одно його шкода. Та й по правді не такий він вже й поганий. Он у сусідньому північному королівстві король справжній деспот, а в східному й зовсім людожер. Підняли люди Короля на руки та понесли на гору до палацу.

Спершу газети щоденно, докладно висвітлювали стан здоров’я монарха, але час збігав, ситуація не змінювалася й поступово читачі втратили інтерес до цієї події, а потім і зовсім про неї забули. Життя в королівстві знов пішло своїм звичним ходом, так ніби нічого й не трапилося. Сонце сходило, дощі йшли, гомоніла площа, Головний Радник Пройдисвітський як і раніше займався фінансовими та зовнішньополітичними справами королівства. Все змінилося лише для самого монарха. Він опинився ув’язненим усередині свого знерухомленого тіла, наче мовчазний, самотній птах у

1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Казка про недотепного Короля», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Казка про недотепного Короля"