Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Темрява на світанку 📚 - Українською

Читати книгу - "Темрява на світанку"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Темрява на світанку" автора Джон Гендс. Жанр книги: 💙 Детективи / 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 6 7 8 ... 68
Перейти на сторінку:
Думаю, протягне дві-три години.

– Ви чули, Марченков? Ще три години агонії. Я можу позбавити вас мук зараз, якщо ви назвете прізвища.

Плечі Марченкова піднімалися й опускались. Він сміявся. Це не була агонія. Він нічого не відчував, лише дивне запаморочення. Й бачив яскраве світло.

– Ваша відповідь?

– Господи Отче небесний, прийми мою душу.

– Богові доведеться чекати три години, як він чекав Христа, розп’ятого на хресті. Дуже підхоже. Ходімте.

Марченков почув рипіння стільців і кроки, а потім голос Слов’янського Обличчя:

– Залишимо його без охорони?

– Я не думаю, що генерал Марченков далеко втече, – коротко засміявся Красін.

4

– Це твій дядько Павло, – сказав Володимир, знявши трубку паралельного телефону, укріпленого на стіні поряд з портретом лисого сивобородого Михайла Грушевського, президента, який 1918 року проголосив короткотермінову незалежність України від Росії.

– Тут дуже гамірно, – сказав Степаняк. – Я візьму трубку в кабінеті Євгена.

Євген визирнув з-за екрана комп’ютера:

– Не затримуйся, нам без кінця дзвонять.

Це було перебільшенням, але з кількох газет дзвонили й запитували про УПА. Степаняк вийшов з більшої кімнати Українського прес-бюро – там були факс, два комп’ютери фірми «Макінтош» і матричний принтер, що друкував черговий прес-реліз, з якого потім буде зроблено тридцять чотири фотокопії. Він зайшов до меншої кімнати, причинив за собою двері, зняв слухавку головного телефону, почекав, коли покладуть трубку паралельного й сказав:

– Тарас слухає.

– Ми давно не бачилися, Тарасе, – почувся в трубці глибокий голос. – Хотілося б зустрітись. Буду на Вестмінстерському мосту о другій.

– Я постараюся, дядьку, – Степаняк поклав слухавку.

– Євгене, – сказав він, повернувшись, – у Лондоні мій дядько. Він хотів би зі мною пообідати. Я, можливо, затримаюся.

– Гаразд, але не надовго. Після релізу нам потрібно ще випускати «Вісник».

– Звичайно, – сказав Степаняк.

Прес-релізи йшли в редакціях британських газет прямо до кошиків для сміття, а «Вісник», до останньої літери, читали діти емігрантів, відчуваючи себе винними в тому, що користуються благами західного способу життя, в той час як їхні двоюрідні брати та сестри, яких вони ніколи не бачили, борються за побудову незалежної держави.

День був холодний, дув рвучкий вітер. Удалині, за палацом-музеєм КенвудГоуз, хмарочос «Нетвест-банку» в Сіті, собор святого Павла, башта Управління пошт і телеграфу та будинок Парламенту видніли майже так само чітко, як і їхні зображення, вигравірувані на мідній дощечці всередині Маленької оглядової альтанки. Внизу дощечки були також слова із сонета Вордсворта «На Вестмінстерському мосту»:

«Нічого на Землі нема прекраснішого».

Було десять хвилин на третю. Степаняк нахилився зав’язати шнурки спортивного взуття й глянути знизу на камінь, до якого була прикріплена мідна дощечка. Мітки крейдою не було. Він повільно пішов до воріт лісопарку Гампстед-Гіт збоку Найтінгейл-Лайн і, повагавшись перед воротами, вирішив оглянути лікарські рослини. Лише одна жінка, в оздобленій квітами хутряній шапочці й темних окулярах, сиділа на лавочці перед клумбою сонячного годинника. Трави мало цікавили Степаняка. Він зійшов кам’яними східцями до безлюдної нижньої частини парку й почав оглядати грядки між посипаною гравієм стежкою та високим цегляним муром. Особливо зацікавили рослини на грядці з маленькою зеленою табличкою:

Грядка №7.

Єрусалимська шавлія.

Червона шашіія.

Повзучий чебрець.

Привернуло увагу Степаняка й сучкувате дерево між грядкою й муром. Він навіть помацав його руками. В дуплі збоку стіни нічого не було. Чорт забирай!

Чекати треба було ще майже три чверті години. Вибравши довшу дорогу, він пішов повз палац-музей Кенвуд, подолав горбастий Іст-Гіт і дістався ставків. Коли вийшов на криту гравієм стежку між ставком, у якому ловили рибу, і Гайгейтським ставком для купання, до третьої ще лишалося десять хвилин. Дійшовши до кінця стежки, Степаняк піднявся трав’янистим схилом і сів на лаву перед ставком для купання. Запалив манільську сигару й, уже стривожений, дивився на п’ятьох завзятих рибалок; ці хлопці не звертали уваги ні на холод, ні на ревіння човна з дизельним двигуном, якому не могли дати ладу двоє з Гемпстеда, молодик та його батько.

– Бажаєте приєднатися? – вусатий чоловік, з коротко підстриженим чубом, одягнений у таку, як і в нього, чорну шкіряну куртку й вузькі чорні шкіряні штани, тримав у руках згорнутий рушник.

– Я не мазохіст, – глянувши на холодну, сіру воду ставка під трампліном для стрибків, усміхнувся Степаняк.

– А мене влаштовує, – сказав Чорна Шкіра.

«Ідіот», – подумав Степаняк і, помітивши огрядного чоловіка, що наближався до них стежкою між ставками, сказав:

– Ось і мій друг.

Чорна Шкіра глянув на чоловіка з глибоко схованими під брови очима, вислими щоками й потрійним підборіддям.

– Мені здалось, ви сказали, ніби ви не мазохіст.

Степаняк підвівся з лави й пішов назустріч чоловікові, котрого знав як Павлова, а у виняткових випадках – як «дядька Павла».

– Якраз учасно, – сказав він. – Ви врятували мене від долі, гіршої за смерть. Чого в біса вас не було біля Вестмінстерського мосту?

– За мною слідкували.

Степаняк згадав літню жінку в темних окулярах.

– Ви божевільний. Де гроші?

Павлов роззирнувся довкола.

– Давайте підемо. Якщо все буде чисто, гроші я віднесу до Єрусалимської шавлії. Ви зможете забрати їх там о пів на четверту.

– Вони з вами? Дайте їх мені зараз.

– Московські правила, – різко відказав Павлов.

– Ісусе Христе! Московські правила в ці дні ні до чого. Чому ви дзвонили на роботу?

Павлов зупинився перепочити вгорі стежки, що вела до білого георгіанського фасаду та оранжереї Кенвуд-Гоуза.

– Минулого вечора я намагався додзвонитися до вас додому, але марно.

Степаняк подумав

1 ... 6 7 8 ... 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Темрява на світанку», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Темрява на світанку"