Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Льодовик 📚 - Українською

Читати книгу - "Льодовик"

269
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Льодовик" автора Олександр Казимирович Вільчинський. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 6 7 8 ... 58
Перейти на сторінку:
льодяна пустеля. Така само, як і у Північній Скандинавії, десь майже по Стокгольм, а потім через Ботнічну затоку. Крива кишка Ботнічної затоки опинилася цілком під Льодовиком. Фінляндії залишилася лише вузька смужка у трикутнику Турку — Гельсінкі — півострів Ханко, де тепер скупчилися всі фіни, якщо, звісно, не рахувати розсипаного маку Аландських островів.

Ще один епіцентр льодовикового наступу — Альпи. Вся Швейцарія, за винятком долини Женевського озера, у якому несподівано з'явилися гідротермальні джерела, забили гейзери, як і Скандинавія, вкрилася твердими льодовиковими полями, які зливалися із гірськими льодовиками, що тепер також розрослися неймовірно. Ці гірські і передгірні льодовики знищили Швейцарію, але швейцарські банки залишилися. Просто тепер вони були під льодом. Швейцарці поробили до них тунелі, системи провітрювання і безпеки працювали безвідмовно, як і їхні знамениті годинникові механізми. Весь інший простір на північ від Альп вкрила все та ж безкрая степ–тундра.

Льодовик також захавав майже всю європейську частину Російської Федерації, за винятком південних областей, і не подавився. Розростання велетенського континентального льодовикового щита майже співпало із її західним державним кордоном. Зупинилося десь приблизно на межі Нарва — західна околиця Смоленська — південна околиця Воронежа. Далі — вниз по Дону, дугою вгору і знову вниз до самого Волгограда–Сталінграда–Царицина… Цю мапу земного обледеніння часто показують по телевізії, друкують газети, вона у мене завжди перед очима.

Якщо рухатися руслами рік, куди льодовик дійшов найдальше, то Доном до самої станиці Вешенської, а Волгою — вважай проковтнув Волгоград. Росіяни у терміновому порядку на засіданні Державної Думи, яка за ті роки тричі переїздила: спочатку — Самара, потім — Волгоград і, нарешті, у Краснодар, перейменували Волгоград назад у Сталінград, а через місяць повернули йому ще давнішу назву — Царицин. Льодовик його таки накрив, але далі не пішов. Видно, й справді у цій назві для них є щось сакральне.

А Крим навіть на якийсь час зробився островом. Після того як води Чорного й Азовського морів разом із Світовим океаном піднялися й затопили Перекопський перешийок, а разом з ним і ділянку низинного Криму й Північного Причорномор'я. На південному березі мені таки найбільше було шкода пречудових парків, а ще набережних — алуштинської і, звичайно, ялтинської, що разом із прилеглими кварталами також на деякий час пішла під воду, хоч і не надто. Якраз настільки, щоб знамениті кораблі–ресторани «Золоте руно» та «Hispaniola» занурилися по самі щогли і через усі дірки одразу ж наповнилися водою. Сюжет про це у свій час крутили чи не всі наші телеканали. Лапаті ялтинські пальми на набережній й усі ці столітні кипариси, платани, велетенські «мамонтові» рододендрони й інші теплолюбні дерева та кущі, а також крислаті кримські сосни та дуби, на жаль, також не вижили.

Однак водночас несподівано на одну проблему стало менше. Цією проблемою ще донедавна вважався російський Чорноморський флот, залишки якого теперішні наші «дорогі гості» — кліматичні біженці — ще продовжували тримати у бухті Севастополя.

Кілька іржавих посудин, як тільки вода почала підніматися, затонуло одразу, інші — трохи згодом, а останнього корабля захопили, вивели у море і під хорові співи: «Ще не вмерла…» й «Не пора, не пора…» урочисто затопили свідомі громадяни. У воді залишилися лише якісь надсекретні бочки. Позаяк самі кораблі вже триматися на воді не могли, то їх підтримували притоплені секретні пристрої у формі бочок. А коли кораблі почали тонути, то залишилися лише бочки, і росіяни потім їх ще виловлювали, аби нам не дісталися. Але одна все ж пропала. Списують на наших, наші на турків, а турки ще на якихось греків. І все ж до війни не дійшло. Просто все замерзло, через це також.

Тим часом на тому ж таки — на деякий час — острові Крим встиг відбутися референдум щодо проголошення незалежності. Його результати були прогнозовані, і ніхто особливо й не заперечував, аби Крим знову став незалежною державою кримськотатарського народу. Після того, що з усіма нами сталося, і порівняно із тим, що усім нам загрожувало, це стало найкращим виходом із ситуації. Кримські росіяни, шоковані зрадою Кремля, наміром спекти їх заживо разом з усіма іншими, тепер воліли жити краще у демократичній кримськотатарській державі, ніж із колишніми співвітчизниками, ніхто з яких і не пискнув на їх захист. Навіть потужна російська агентура у Криму виявилася безсилою. Україна отримала ще одну дружню країну і назавжди зняла проблему відродження довбаної імперії.

Коли ж вода відступила, і не просто відступила, а відійшла, наприклад, у північно–західній мілководній частині більше ніж на кілометр від дольодовикового берега, а на південному березі Криму хоч і не так далеко, але також на кількадесят метрів, і півострів знову став півостровом, а Чорне море — великим солоним озером, то вже й із кримськотатарською незалежністю недоцільно, та й немудро, було щось міняти. Тим більше, що кримські татари не робили жодних спроб когось отатарити чи омусульманити. Правда, наш Петруня–Мамонт, як росіянин за походженням і український буржуазний націоналіст за переконаннями, час від часу пробує сипати сіль на рану. А етнічні росіяни — українські націоналісти, а особливо буржуазні, після Льодовика — це у нас досить поширене явище.

— Коломбо, ти був у Криму? — починає він.

— Холодний берег, Петруню. — І я вже знаю, що далі.

— Все одно дураки, що віддали…

— Не віддали, а повернули. Взяли райський куточок, а повернули замерзлі скелі, — кидаю я йому щоразу одним і тим же пропагандистським штампом, усе нема часу придумати щось нове.

— Ти б уже придумав щось нове, — наче читає мої думки наш запальний садівник.

Він не здається і ще деякий час бурчить щось про нові геополітичні розлами та виклики доби. От тільки при Міхові ми цієї теми стараємося не розвивати, просто з поваги до його колабораціоністської посади. Крим, Росія–Московія і Семижопенки — це у нас при Міхові табу. Бо хоч справжнім Семижопенком був лише перший із них, але народ за інерцією і його наступників називав саме так, а не інакше. Міха і при останньому з них керував чимось на кшталт Державного комітету із лісового господарства, може, з того часу у нього й така пристрасна ненависть до короїдів?..

1 ... 6 7 8 ... 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Льодовик», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Льодовик"