Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Солдати гріху, Анджей Зем'янський 📚 - Українською

Читати книгу - "Солдати гріху, Анджей Зем'янський"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Солдати гріху" автора Анджей Зем'янський. Жанр книги: 💙 Бойовики / 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 70 71 72 ... 97
Перейти на сторінку:
Я не знаю, як це описати.

– Бажано своїми словами, – наполягав Майхржак.

– Розумієш, те, що він сказав, абсолютно позбавлене логіки.

Барський підійшов ближче й обійняв її.

– Подумай–но… – почав він. – Якби маленька рибка вміла дихати повітрям, ми повинні були б назвати її китом. Ти бачиш тут якусь логіку? А вона є.

Майхржак, який прибув уранці на віллу Потоцьких, чомусь намагався уникати Барського, який майстрував катапульту для стрілецьких тарілочок. Крадькома, зробивши широку дугу та скориставшись тим, що Марчін зосередився на зміні конструкції машини, він швидко прослизнув через бічні двері прямо на кухню.

– Я єбу, – видихнув він, побачивши Потоцьку. – Що з ним сталось? Ви билися?

– Ти що. Просто він хотів вранці рушити по магазинах.

Майхржак тряхнув головою.

– І тому ти його вдарила?

– Що за жарти? Я його не била!

– Тоді чому в нього розквашене обличчя? – продовжив він.

– Ой... – вона скривилася, наче в неї раптово розболівся зуб. – Він сказав, що хоче відчути себе як в Америці.

– Ти маєш на увазі, як у фільмах, які він бачив двадцять років тому? – хотів уточнити Майхржак.

– Так. І ми говорили, говорили... і виявилося, що в Америці супермаркети у нього найбільше асоціюються з паперовими пакетами. Так, холера, де я візьму йому паперові пакети в епоху, холера, терористичної прикладної екології?

Майхржак спробував пригадати. Через деякий час його осяяло.

– Вони є в "Пьотр і Павел"[45], – задоволеним тоном кинув він.

– Саме так. Я згадала і ми поїхали на Швєрадовську.

– А за що він там отримав по морді?

– Почекай. Зробили покупки, йдемо, Марчін несе два повних паперових пакети, щасливий як біс. Точно як у фільмі. В тут, невдача.

– Що сталося? – Махржака роз'їдала цікавість, а Потоцька повільно дозувала інформацію.

– Я не встигла відкрити машину, тому він поставив сумки на дорогу, щоб допомогти мені відкрити багажник. А якийсь тупорилий довбень просто їхав заднім ходом у своїй величезній вантажівці з буряками й наїхав на один з пакетів.

– Уууууу… – Майхржак знову похитав головою. – Здогадуюся, це було великою помилкою.

– Саме так. Марчін озирнувся, усміхнувся й щось прошепотів. Думаю: "Шик! Прямо як у кіно". Він засукав рукава і спокійно рушив до селюка, який саме виходив з кабіни.

– Єзус Марія. Які це можуть бути фільми? Двадцять років тому... – Майхржак раптом зблід. – Я знаю! Чарльз Бронсон зіграв месника за невинно скривджених. Сцени бійок на стоянках і…

– Можеш нічого не казати. Вони почали вовтузитися. Я не думала, що Марчін може так битися. Той тип був приблизно вдвічі більший.

– І що?

– Що–що? Отримав удар в обличчя, впав і залишився лежати, – злісно засміялася Потоцька. – Лише раз йому вдалося заїхати Барському в око.

– Марчіну не потрібен лікар?

– Нащо! Ледь пошкарябаний, – із задоволенням сказала Еля.

– А той селюк? – запитав Майхржак, уявляючи сцену на парковці.

– Йому потрібен. Хіба що патологоанатом для розтину трупу.

Вони почали сміятися.

– Ніхто до вас не чіплявся? Охорона, перехожі?

– Хто міг чіплятися? Адже я з поліції, – відповіла на запитання Потоцька.

Почувши їхні голоси, Барський підійшов до кухонного вікна. Він не питав, з чого вони сміються, його навіть не дратував той факт, що Майхржак назвав його Бронсоном і вимагав вжити заходів проти нечесної продавщиці в магазині на мікрорайоні, яка не хотіла округлити ціну до десяти грошів . Йому, напевно, вдалося зрозуміти, що світ навколо нього реальний, як в американських фільмах, але, на жаль, річ йде не про бойовики чи пригодницькі фільми. І якщо якийсь хам роздавить паперовий пакет з продуктами, Марчін не обов'язково повинен розмазувати типа по бетону.

– То що? Ви зрозуміли, де знаходиться майор Павліцький?

Майхржак глянув на нього спідлоба.

– Звичайно. Хоча йому здавалося, ніби він дуже спритний.

– Чому спритний? Якийсь молодий?

– Де там, пенсіонер. Але в нього старі звички контррозвідника.

І він почав розповідати, що пан майор приймає всю кореспонденцію "до запитання" і сплачує власні рахунки дорученнями напряму зі своїх банківських рахунків. Втім, отримати інформацію з банку без ухвали судді досить складно, тому про такий шлях не могло бути й мови. Людина – це не просто істота з плоті та крові. Десь вона є застрахованою (разом з автомобілем і будинком), десь отримує різні суми, десь платить податки. У неї багато довідок з різних контор, в яких залишає сліди. Людина користується документами, виданими різними установами, має власні номери – від PESEL чи NIP[46] до номерів телефонів, карток постійного покупця, дисконтних карток, акційних карток і навіть мобілізаційних карток. Людина – це істота, яка виробляє багато інформації про себе. Вона пише заяви, заповнює бланки опитувань, повідомляє про різні справи і, нарешті, з’являється на тисячах зображень з камер, розкиданих у якихось малоймовірних місцях. Так чи може людина зникнути?Зникнути може Барський, – пояснив Майхржак. – Для будь–якої іншої людини це абсолютно недосяжно. То чи можна знайти людину з досить популярним прізвищем? Якщо у вас є відповідне обладнання та навички, це легко, як двічі два.

– Я так розумію, що ти дізнався, де він живе? – запитала Потоцька.

– Звичайно. – Надінспектор розклав на столі дуже докладну карту. А через можливе прослуховування він не назвав назву міста, а постукав пальцем у відповідному місці. – Ось тут, – Він показав точку біля оточеного лісом озера.

Барського щось вразило в цьому докладі. У нього склалося враження, що сучасний світ – це такі сучасні радянські табори. Або роман "1984" Орвелла. Всюди тотальний нагляд. Не можна рухатися без відома охоронця, не можна навіть дихати. Однак справжні трудові табори – це простір зла, і в цьому була найбільша помилка охоронців. У сучасному варіанті табору начебто всі живуть добре. Таким чином, люди дуже продуктивні й добровільно платять величезні суми грошей, щоб стежити за собою, погоджуючись бути ув’язненими. Вони самі винаходять все більш сучасні технології, які дозволяють проводити тотальне стеження. Крім того, сучасний світ не є обмеженим дротами чи стінами. Якщо людина хоче в Америку, нехай їде! Хоче на острів Балі, нехай їде на острів Балі! Ось вам! Тільки нехай заплатить, заповнить відповідні анкети і залишить відбитки

1 ... 70 71 72 ... 97
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Солдати гріху, Анджей Зем'янський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Солдати гріху, Анджей Зем'янський"